Sayfalar

6

Hassas Terazi Fiyatları

BU YAZI İÇİN MAİL BİLDİRİMİ YANLIŞLIKLA GÖNDERİLMİŞTİR. VERDİĞİM RAHATSIZLIK İÇİN ÖZÜR DİLERİM

Hassas terazi nedir ve hassas terazi fiyatları ile aradığınız soruların cevabını bu sayfada bulabileceksiniz.

Teknolojinin her an gelişmesiyle sadece bilimi değiş hayatın her noktasını etkiliyor. Teknolojinin her an gelişmesi derken latife değil, ciddi anlamda bir tabir. Çünkü bugün sabah saat 8’de bulunan yeni bir teknoloji, öğlen 1’de daha üst versiyon, daha gelişmiş bir teknolojinin ortaya çıkmasıyla geçerliliğini yitirebiliyor.

Hassas terazi, hemen her sektörde kullanabileceğimiz bir tartım cihazı. Özellikle birbirine zıt çok hafif tartım yapan yerler ile çok ağır tartım yapan yerler dahil tartım gerçekleştirmek oldukça zordur. Bu nedenle teknolojiden faydalanırken aynı zamanda da nerede ne zaman ne kullanacağını bilmekte önemli bir durumdur.

Hassas Terazi Nedir?

Laboratuvar ortamı başta olmak üzere, endüstriyel sektörlerin hemen hemen birçoğunda kullanılan çok hassas ve küçük ölçüm birimlerinden tartım gerçekleştirebilen cihazlara hassas terazi adı verilir. Bu cihazlar çok çok küçük birimlerde tartım gerçekleştirebilir. Bunun yanı sıra da çok küçük hassasiyet derecelerine sahip bu cihazlar düşük hacimli tartımlarda oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Hassas Terazi Özellikleri

0,01 gramdan 120 kilograma kadar tartım yapabilen hassas teraziler, yine 0,01 gram hassasiyet derecelerine sahiptir. Marka modele göre değişmekle birlikte bu cihazlarda LCDekran bulunmaktadır. Yine birçoğunda otomatik dahili kalibrasyon bulunmaktadır. Elbette özellikleri bu kadarla sınırlı değil. 2 adet RS 232 bağlantı noktası, USB-A bağlantı noktası, USB-B bağlantı noktası, Wireless bağlantısı, Ethernet ile internete bağlanabilme gibi özellikleri de bulunmaktadır. Ayrıca Proximity sensörü de bulunmaktadır.

Hassas Terazi Kullanım Alanları

Hassas teraziler genel itibariyle laboratuvar ortamında kullanılmaktadır. Kullanım alanlarını biraz daha genişletecek olursak, tıp sektöründe laboratuvar çalışmaları, eczacılık ve ilaç sanayi, kozmetik sanayi, kalite kontrol ve araştırma geliştirme laboratuvarları ile birlikte kimya sanayisinde de sıkça kullanılmaktadır. Şunu da eklemekte fayda var. Bu laboratuvarlarda sadece hassas terazi kullanılmaktadır. Mikro terazi, analitik terazi gibi terazi çeşitleri de kullanılmaktadır. Ancak genel olarak ARGE laboratuvarları tarafından daha çok tercih edilmektedir.

Hassas Terazi Fiyatları

Hassas terazilerde net bir fiyat veremeyiz. Çünkü fiyatlar marka ve modele göre değişkenlik göstermektedir. Hassas terazi fiyatları konusunda bilgi almak istiyorsanız Baykon adresini ziyaret ederek bu konuda bilgi edinebilirsiniz.

 


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor
Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir Cevap Yazın


Bölüyorum ama…

2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeniyi hak ettik 😉