skip to Main Content

Ameliyatsız Estetik Mucizesi

Yüz germe operasyonlarında geleneksel yöntemlere göre ip ile yüz germe tedavileri daha avantajlıdır. Çünkü ip ile yapılan işlemler daha kısa sürmekle beraber günlük hayata dönme süresi de kısadır. Bunların yanı sıra ameliyatla yapılan yüz estetiklerine göre maliyeti daha düşüktür. Bu yöntem ile beraber birçok bayan cildini daha kısa sürede ve düşük maliyetler ile gençleştirebiliyor. Yapılan işlemler lokal anestezi altında hastanın bilinci açık bir şekilde yapılmaktadır. Ameliyat sonrası yüzünüzde minik noktalar kalır ve bunlarda birkaç gün içerisinde geçmektedir.

Ameliyatsız estetik hangi bölgelere uygulanır?

Örümcek ağı estetiği cerrahi operasyon olmadan ve genel anestezi uygulanmadan hastaya yapılır. Bu tedavi vücudun birçok yerine uygulanabilmektedir. Bunlar; yüz, alın bölgesi, burun ve çevresi, yanak ve boyun olarak 6 bölgeye uygulanır. Örümcek ağı estetiği göbek ve kol bölgesindeki sarkmalara da uygulanabiliyor. Yağ yakmada çok etkili bir tedavi olduğu için özellikle göbek çevresindeki yağları yakmakta çok başarılır bir uygulamadır.

Ameliyatsız estetik çeşitleri 

Bazı estetik tedavilerinde cerrahi operasyonlara gerek olmuyor. Ameliyatsız estetik çeşitlerini madde madde inceleyelim.

  • Dolgu Tedavileri : Bu tedavi yöntemleri vücudun hemen hemen her bölgesine uygulanabilmektedir. Dudak dolgusu, göz çevresi şekillendirme, bacak dolgusu, popo dolgusu gibi çeşitleri bulunmaktadır.
  • Mezoterapi : Göz çevrenizde bulunan şişlik ve kırışıklıklar için kullanılan tedavi yöntemidir.
  • VShape: Cildin gerginleştirilmesi yöntemidir. Cilt üzerinde bulunan liflerin ısısı arttırılarak tedavi uygulanır.
  • Örümcek Ağı Estetiği : İplik kullanılarak yapılan tedavi yöntemidir.

Ameliyatsız estetik nasıl yapılır?

biestetik

Ameliyatsız estetik yüz çevresinde ip ile yapılan örümcek ağı estetiği denilen yöntem ile yapılır. Ağrısız ve hızlı bir yöntemdir. Ameliyatsız yapılan burun estetikleri de bulunmaktadır. Bunlar da burun içerisine enjekte edilen dolgu yardımı ile buruna şekil verilir.

Estetik konularında bilginiz yok ise iyi araştırmalı ve seçiminizi iyi yapmalısınız. Estetik yaptırmak istediğiniz bölgeye hangi estetik çeşidini uygulayacağınız oldukça önemlidir. Daha sonra belirlediğiniz estetik çeşidini hangi hekim ile yürütmeniz gerektiğine karar vermeniz gerekiyor. Tedaviniz sürecinde psikolojik yardım da almanız tedavi sürecini kolay atlatmanızı sağlayacaktır. http://www.biestetik.com/kategori/estetik adresinden plastik estetik cerrahı ve editörleri ile her türlü estetik sorularınız için sizlere yardımcı olacaktır.

Estetik Dolgu Uygulamaları

Vücudumuz yer çekimine ve güneş ışınlarına yenik düşerek yaşlanır. Bu gibi yaşlanmaları düzeltmek ve gençleşmek için dolgu tedavileri uygulanmaktadır. Deri altında şırınga ile enjekte edilen maddeler ile vücuda şekil verilir. Günümüz teknolojisi ile son derece basit ve rahat bir tedavi yöntemidir. Vücudunuzdaki kırışıkları gidermek için kullanabileceğiniz tedavi çeşididir.

Dolgu uygulamaları hangi bölgelere yapılmaktadır ?

Estetik sektöründe dolgu yöntemi bulunduktan sonra birçok insan estetik tedaviler görmeye başladı. Çünkü hem zahmetsiz hem de kısa süreli tedavilerdi. Dolgu uygulamaları vücudun birçok bölümüne yapılabilir. Yüz, yanak, göğüs, popo, dudak ve bacak bölgelerine dolgu şeklinde estetik yaptırabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Sonrası Yapılması Gerekenler

Daha önce de bahsettiğimiz gibi dolgu işlemleri zor değildir. Tedavinizi olduktan sonra 2 gün süre ile güneş ışınlarına direk maruz kalmamanız gerekir. Yüzünüzü çok sıcak su ile temas ettirmemeniz yeterlidir.

Dolgu yöntemleri hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz http://www.biestetik.com/kategori/guzellik/dudak-dolgusu adresini inceleyebilirsiniz. Tüm estetik dolgu yöntemleri hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonu bazen kadınların bazen de erkeklerin gereksinim duyduğu tedavidir. Vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmak için en etkili yöntemdir. İstenmeyen tüylerden kökten kurtulmak için en popüler bir yöntemdir. Işınlar ile güvenli bir şekilde tüy kökleri yok edilir. Tedavi bazen birkaç seanstan oluşabilmektedir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Tüylerden kurtulmaktan için seçtiğiniz lazer epilasyonun farklı yöntemleri vardır. Çeşit çeşit olan bu yöntemlerden en popüler olanı alexandrite yöntemidir. En tehlikesiz ve en etkili yöntemdir. Beyaz tenliler için önerilmektedir. Bütün lazer epilasyon çeşitlerini sıralayacak olursak; alexandrite yöntemi, iğneli epilasyon, ütüleme epilasyonu, diode lazer epilasyonu, nd yöntemi, ruby lazer epilasyon ve ipl lazer yöntemleridir.

Lazer epilasyon hakkında detaylı bilgi almak için http://www.biestetik.com/kategori/estetik/lazer-epilasyon adresinden yararlanabilirsiniz.

Biestetik.com sitesinde estetik konuları bulunduğu gibi kadınlar için diğer bilgilerde bulunmaktadır. Genel olarak estetik üzerine bilgiler vermekte olan biestetik makyaj konularında da bilinmedik noktalara değinerek ziyaretçilerini bilgilendirmektedir.

Tüp bebek hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz kategorisi de bulunmaktadır. Özellikle “tüp bebek rehberi” adlı yazılarını okumanızı tavsiye ediyorum. Bu rehber Dr. Erdem Taha Özbek tarafından oluşturulmuş olup tüp bebek hakkında aklınıza takılan her türlü soruya cevap oluşturacaktır.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

3 Yorum
    1. herhangi bir ağrı olmuyor. tedavi sonrasi yüzde benek benek kızarıklık oluyor sadece. onlar da 2 gun içerisinde geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top