Sayfalar

Blog Yazarlığı – SEO İçin Nihat Hatipoğlu’ndan Feyz Almak

Bloğumu uzun süredir takip eden kardeşlerimizden Seyfettin Bozkurt (sekeno.wordpress.com’un sahibi) HızlıAdam için eğlenceli bir içerik hazırlamış. Hayatımda gördüğüm en ilginç esinlenme ya da feyz alma yöntemi bu herhalde :))

nihat-hatipoğlu-aglamasi

Tonlamaları İyi Yapar

Hocamız gerekli yerlerde sesini yükselterek tonlamaları çok iyi yapar. Böylece insanlar hiç sıkılmadan pür dikkat hocamızı dinlerler. Blogcularda gerekli yerleri kalın boldda ya da renkli yazarak bu vurgulamaları yapmalı. Böylece yazılarınız monotonluktan kurtulur. Hem bu arama motorlarının da hoşuna gider.

Programını Görsel ve İşitsel Öğelerle Destekler

Hocamız konuları sadece okuyarak geçmez, içeriğini kimi zaman ilgili görsellerle kimi zamanda olayların geçtiği yerlere gidip hazırladığı videolarla destekler. Bloggerlarda içeriklerini mutlaka bu şekilde zenginleştirmeli. Görseller yazıdan daha fazla akılda kalıyor. Videoların da artık yazılı içeriklerden daha fazla tüketildiği bir gerçek. 

Nihat Hatipoğlu Güler Yüzlü

Değerli hocamız insanlara hep güler yüzüyle hitap eder, insanlara sevgi dağıtır. Böylece insanlar onu dinlemek ister ve onu sever. Bir blogcuda yazılarını yazarken aynı güler yüzü ve samimiyeti okuyucuya yansıtmalı. Böylece insanlar içeriklerinizi sıkılmadan sonuna kadar okurlar. 

Kullandığı Kaynakları Belirtir

Hocamız bir hadis veya kıssa paylaştığında kaynağını mutlaka belirtir. Bu, onu insanların gözünde daha güvenilir kılar. Bizlerde içerik hazırlarken kullandığımız kaynakları mutlaka belirtmeliyiz. 

Sosyal Medyayı Aktif Bir Şekilde Kullanır

Hocamız programında sunduğu içerikleri çeşitli sosyal ağlarda sık sık paylaşır. Takipçileri ile bu şekilde etkileşim kurar. Çünkü insanlar bu ağlarda çok fazla zaman geçiriyor. O zaman bizde içeriklerimizi bu ağlarda paylaşıp daha fazla insana ulaşabiliriz. Aynı zamanda marka bilinirliğimizi artırmış oluruz.

Nihat Hatipoğlu Mobil UygulamaMobil Uygulama Kullanır

İnsanlar akıllı telefonlarda çok fazla vakit geçiriyor. Bunu bilen hocamızın da içeriklerini paylaştığı bir mobil uygulaması var. Böylece insanlar her an hocamıza ulaşabiliyorlar. Blog yazarları da bir mobil uygulama yayınlayarak daha fazla kişiye ulaşma şansını yakalayabilirler.

Programında Konuklar Ağırlar

Hocamız programlarında sık sık konuklar ağırlar. Bu kişi kimi zaman Abdurrahman Önül olur kimi zaman bir hafız. Böylece program içeriği zenginleşmiş olur ve daha çok ilgi çeker. Blog yazarları da zaman zaman başka yazarları blogunda misafir edebilir aynı zamanda başka bloglara da misafir olabilirler. Böylece içeriğiniz zenginleşir ve blogcular aracı etkileşim artar. Takipçilerinizin de hoşuna gidecektir. 

Gündemi Takip Eder

Mars’ta su bulunduğunda hocamız hemen Mast’taki su ile abdest alınıp alınmayacağını açıklamıştı. Blog yazarları da bu şekilde gündemi yakından takip etmeli. Emin olun çok faydasını göreceksiniz.

Soruları Yanıtsız Bırakmaz

Hocamız her programında izleyenlerinden birkaç soru alıp cevaplar. Böylece takipçileri akıllarında ki sorulara cevap bulmuş olurlar. Blog yazarlarında gerek eposta atılarak gerekse yorum kısmından sorulan soruları mutlaka cevaplamalılar. Unutmayın bu ziyaretçi sadakatini arttırır.

Ekip Çalışmasına Önem Verir

Hocamızın değerli oğlu Said Hatipoğlu da başka programlara katılarak bilgilerini aktarır. Buna ekip çalışması mı dersiniz, paravan blog mu dersiniz size kalmış 🙂

Seyfettin Bozkurt


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , , ,

9 Yorum = Blog Yazarlığı – SEO İçin Nihat Hatipoğlu’ndan Feyz Almak

 1. Oktay 21 Haziran 2016 at 13:19 #

  Gerçekten ilginç bir esinlenme olmuş 🙂 Ben okurken eğlendim valla.

  • Hızlı Adam 21 Haziran 2016 at 18:58 #

   Açıkçası Nihat Hatipoğlu ile ilgili bir makale olduğunu görünce soğuk terler dökmeye başlamıştım. Makaleyi gönderen değerli arkadaşıma “ben bunu yayınlayamam” diye nasıl söyleyecektim… Derken okumaya koyuldum ve çok eğlenceli aynı zamanda bilgilendirici bir makale olduğunu da görmüş oldum. Keyifle paylaştım. Seyfettin Bozkurt’a yeniden teşekkür ederim

 2. Kadir 26 Haziran 2016 at 21:51 #

  Başarılı bir eşleştirme ve eğlenceli bir yazı olmuş. Elinize sağlık.

 3. kasım 4 Temmuz 2016 at 23:28 #

  😀 adam yazmış resmen ya 😀 diyecek bişi yok gerçekten tebrik ederim seo arkadaşımızı 🙂

 4. apk indir 11 Temmuz 2016 at 03:05 #

  paylaşımınız çok güzel teşekkür ederim sitenizdeki farklı birkaç makaleye daha baktım gerçekten özenerek yazıyorsunuz.benimde indirking.com adında sitem var zamanınız olursa siteme beklerim 🙂

 5. gelin resimleri 13 Temmuz 2016 at 13:16 #

  nihat hocaya teşekkürler.. bloga konu olduğu için bi yorum yapar aartık

 6. bestur 28 Kasım 2016 at 17:08 #

  Atvnin CEO’su Nihat Hatipoğlu seoya konu olmuş 🙂

Bir Cevap Yazın


Bölüyorum ama…

2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeniyi hak ettik 😉