skip to Main Content

Bu Ay Da Dopdolu Bir Capital!

Capital, Mart ayında da en güncel finans haberleri ile sizlerle bir araya getiriyor!

Ekonomik ve siyasi açıdan son derece hareketli geçen bir yıldan sonra şirketler, bu yıl yeni stratejilerini ortaya koyarken ihtiyatlı adımlar atacaklarının sinyallerini veriyorlar.

Bir süredir konuşulan ve yılın en önemli riski olarak gösterilen “Sorunlu Krediler” oranlarının 2016 yılında yüzde 4’lere ulaşıp ulaşmayacağı merak konusu. En çok korkulan alanlardan olan KOBİ’lerde son durum nedir? Sektör bazında önlemler ve bankaların genel müdürlerinin tahminleri üzerine detaylı bir inceleme bu sayıda!

2015 yılın siyasi belirsizliği, kurlardaki oynaklık ve petrol fiyatlarındaki düşüşler şirketleri nasıl etkiledi? Ertelenen satın almalar, yavaşlatılan mevcut projeler ve bekletilen siparişler! İş dünyasındaki temkinli bekleyiş 2017 yılına kadar sürer mi?  Yeni döneme ilişkin olarak şirketlerin stratejileri mercek altında!

2016 yılına hangi gelişmeler damga vuracak? Piyasalarda FED’in faiz politikası nasıl olacak? Türkiye’deki Anayasa ve başkanlık sistemi tartışmaları ekonomide nasıl yankı bulacak? Merkez Bankası’na bağlı olarak yılın ilk yarısında dövizde yeni hedefler neler? Global Menkul Değerler Genel Müdürü Gökhan Özer, piyasaların geldikleri noktaları ve yatırım stratejilerini yorumladı.

Bu ayki söyleşilerde ise iki önemli isim ön planda: Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve geçtiğimiz nisan ayı başında göreve başlayan Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu.

Gerçekleştirdiği atılımlarla son dönemlerde adından sıkça söz ettiren vizyoner işadamı Murat Ülker; 3 CEO tarafından 3 bölgeye bölünerek yönetilecek olan yeni organizasyonları Pladis’i ve 2016 yılı liderlik hedeflerini Rauf Ateş’e anlattı.

Süreyya Ciliv’den boşalan genel müdürlük koltuğuna oturan Kaan Terzioğlu ise Turkcell’i entegre bir telekom hizmetleri şirketi olarak nasıl konumlandırmaya başladıklarını ve 4,5G teknolojisi için planlarını Nilüfer Ünal’la paylaştı.

Capital DergiRekabet piyasasında dijitalleşen dünyanın tüketim anlayışı nasıl değişmekte? Hızlı dönüşüme ayak uyduran şirketler konumlarını sağlamlaştırırken, dönüşüme geç kalan şirketler üstünlüklerini kaybetme tehlikesinde. Şirketler, önceliklerini belirlerken nelere dikkat etmeli? Doğru yatırımı yapmanın en önemli kriteri hangisi? Yöneticiler, dijitalleşmeye ilişkin süreçlere yönelik önerilerini anlattı.

Hepsi ve daha fazlası için bu ay, Capital!

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top