skip to Main Content

Carpex Koku Makinesi ile Kurumsal Kimliğinizi Oluşturun

Koku, kişinin aklında kalan ve unutulmayan tek duyusal uyaranlardan biridir. Koku hafızasının kalıcılığı, bilimsel olarak da kanıtlanmış bir gerçektir. Her koku, kendine özgü duygu çağrışımları yapar ve kokuyu hisseden kişiye farklı şeyler anımsatır. Bu anımsamalar kimi zaman nostaljik duyguları, kimi zaman kuvvetli çağrışımları açığa çıkarır. Bir kokunun sizde yarattığı his; sevgi, güven, arkadaşlık olabilir.

Koku hafızasına kaydedilen bilgiler, kişilerle ve kurumlarla kurulan bağın da bir anahtarı olarak görülür. Kokunun insan hafızasında yarattığı etkiyi kurumsallaştırma üzerine çalışmalar yapan Carpex, koku duyusuna özel kurumsal çözümler üretmesiyle farkını ortaya koyan firmalardan biridir.

Kokuların Gücüne Dair

Kokular, insan zihninde çeşitli renklerle de ilişkilendirilebilir. Kokusu duyulan çiçek, meyve veya başka bir nesnenin rengi kokuyla birlikte göz önüne gelir ve bu rengin çağrıştırdığı duygular kokuyla birlikte uyanır. Koku ve psikoloji ilişkisi üzerine çalışan Carpex; kurumsal firmalara, mağazalara özel koku makinesi gibi ürünler sağlayarak markaların kurumsallaşmasına ve kendine özgü bir kokuya sahip olmasına yardımcı olur. Mağazaların kendilerine ait bir mağaza koku makinesi olması, aynı zamanda müşteri tarafından nasıl hatırlanacağının da habercisidir. Zira mağazaya özgü olarak seçilen bir koku ve profesyonelce kullanılan koku sistemleri, müşterilerin bakış açısını ve markayı hatırlama biçimlerini de olumlu yönde değiştirecektir.

Carpex Koku Makinesi ile Kurumsal Kimliğinizi Oluşturun

Koku algısı, kişinin zihninde olumlu veya olumsuz çağrışımlar yapabilecek güce sahiptir. Tam da bu nedenle bir ortamın nasıl koktuğu o ortamın nasıl algılandığıyla doğru orantılıdır. İçine adım atıldığında temiz ve ferah kokularla müşterileri ve misafirleri karşılayan bir ortam, şüphesiz ki güzel kokular yaymayan bir mekandan daha çok tercih edilecektir. Sürekli aynı kokuyu kullanan bir mağaza ve firma ise artık o kokuyla anılmaya başlanacak ve tercih ettiği kokuyu imzası olarak taşıyacaktır.

Profesyonel Koku Çözümleri

Bir firmanın; simgesi, logosu, mottosu ne kadar önemliyse nasıl koktuğu da o denli önemlidir. Kurumsal kimlik oluşturma konusunda oldukça etkili olan Carpex koku makinesi , yaratılmak istenen etkiye göre pek çok değişik koku varyasyonuna sahiptir. Kimi zaman çalışanları motive etmek, kimi zaman gelen müşterileri ve misafirleri hoş bir auranın içerisine almak için kullanılan koku makinesi, günümüz şartlarında pek çok mağaza ve firmanın tercih ettiği ürünlerden biridir.

Kokunun öneminin ve insan zihninde yarattığı çağrışımların farkındaysanız ve içinde bulunduğunuz mekanın da bir imza kokusu olması gerektiğini düşünüyorsanız Carpex’in koku makinesi çözümlerini inceleyebilirsiniz. Kurumsal kimliğinize ve markanızın hedeflerine en uygun kokuyu seçmek için Carpex İnternet sitesine göz atarak hemen iletişime geçebilirsiniz.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top