skip to Main Content

Casio Saat Efsaneleri Yansıtıyor

1956 Yılından Bu Yana

1956 yılında piyasaya bir elektronikçi olarak giren Casio saat Tokyo’da kurulmuştur. Taşınabilir televizyon, yazıcı, kamere, bilgisayar, cep telefonu gibi birçok elektronik üreten marka saat piyasasına girmiş, kendini geliştirmiş ve dünya lideri olmayı başarmıştır. 1974 yılında kol saati üretmeye başlamıştır. Bu tarihten itibaren de her daim kendini geliştirerek sayısız dünya markası içinde adını en üst sıralara çıkartmayı başarmıştır. Japonya’da küçük çocuklara erken yaşlarda kol saati yapımının öğretilmeye başlandığı söylenir. Böylelikle ilerleyen yıllarda elektronik anlamda tecrübeli ve deneyimli kişiler yetişmekte ve daha farklı dizaynlar ortaya çıkmaktadır.

Casio Kol SaatiCasio saat de bu deneyimli ve tecrübeli kişiler içinden en iyilerini bularak ve firma bünyesine katarak ürünlerinin tasarlanmasını sağlamakta g her daim en üst sıralardaki yerini korumayı hedeflemektedir. Casio G-Shock, Casio Edifice ve diğer modellerin spor koleksiyonlarının kasalarında pirinç, titanyum, plastik, çelik ve alüminyum gibi malzemeler kullanır. Ama marka kol saatlerinin kordonlarında alüminyum ve çelik malzemeler kullanmaz. Bunların yerine kumaş, plastik ve silikon gibi sportif tarz uygun olan malzemeler kullanmayı tercih eder. Çünkü Casio G-Shock, Casio Edifice klasik koleksiyonda kullanmış olduğu alüminyum ve çelik tarzında malzemeler saatlerin daha klasik görünmesini sağlamaktadır. Bundan dolayı da spor tarz uygun olan saatler üretilmiştir. Markanın tüm kol saatlerinin camında bazı kimyasallara ve darbelere karşı zarar görmeyecek kristaller, safir ve mineral camlar kullanılmaktadır. Casio G-Shock modellerinde spor tarzı ön plana çıkarmak için kalın çap ve kasa kullanmıştır. Bu modellerin gösterişli olmasına olanak veren kasanın kalınlığı ve çapıdır. Casio saat birçok modelinde güneş ve otomatik enerjili saatler üretir. Modellerin çoğunda bu özellik rastlamak mümkündür. Genelde bu özelliğe sahip olan modelleri sporcular sıklıkla tercih eder. Bundan dolayı da su geçirmez olan özellikleri arttırılmış ve 200 mt. Kadar su geçirmez özelliği çıkarılmıştır. Dalış sporu ile uğraşıyorsanız kol saatinizi çıkarmak zorunda kalmaz ve saatim su değdi bozulacak mı korkusunu yaşamazsınız.

casio klasik kol saatiŞıklığınızı Küçük Bir Kol Saati Yansıtır

Casio Edifice modelleri de daha klasik saatler ile kişilere örnekler sunar. Dikdörtgen ve kare modellerin daha sık kullanılmasına rağmen yuvarlak modeller de sıklıkla kullanılmıştır. Casio Edifice modellerinin daha sportif olan modellerinde renk seçeneği oldukça fazladır. Modeller kesinlikle saat tutkunlarının aklını alacak şekilde tasarlanmıştır. Markanın bu modellerinde dünyanın 300 şehrinde akıllı telefon bağlantısı yapabilme özelliği bulunur. Bu özellik sayesinde bu şehirlerde bulunmuş olduğunuz konuma ve saate en düzgün ve en doğru şekilde erişmeniz olanak sağlar. Akıllı telefonlarda bulunan birçok özelliğe de saat modelleri ile ulaşabilme imkânınız bulunur.

Casıo Saat ile Kendinizin Farkına Varın

Markanın bay ve bayan saatleri ile şıklığınızı tamamlayabilir, kendinizi girdiğiniz ortamda farklı hissedebilir, hatta o ortamda hemen fark edilme lüksünü yaşayabilirsiniz. Casıo saat modelleri spor casio retrokoleksiyonlarının renkli yapıları sayesinde günlük yaşamınızı renklendirebilirsiniz. Hafif olan günlük modeller ile gün içi bileğinizde yorulma hissetmezsiniz. Rahat ve şık çalışmanın lüksünü yaşayabilirsiniz. Klasik modeller ile özel gece ve davetlerinizi şenlendirebilir hatta zarafetinizi tamamen ortaya çıkartabilirsiniz. Piyasada bulunan hiçbir markada bulunmayacak olan çeşitlilik, orijinal tasarımlar ve ek özellikler ile kol saati modelleri içerisinde mutlaka size uygun olan bir model seçebilirsiniz. Casıo markası fiyat skalasını her bütçeye göre tasarlamaktadır. Oldukça lüks ve pahalı olan saat modelleri ürettiği gibi, daha uygun ve orta halli modelleri ile insanlara da hitap etmektedir.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top