skip to Main Content

Dikkat Yaratıcı Çeviri

‘Transcreation’ veya ‘Yaratıcı çeviri’; kelimelerin canlanması, size dokunması; hissettirilmesi demektir. Normal bir çeviri yapacak çevirmenin görevi, ona teslim edilen belgeyi olduğu gibi çevirmektir, yaratıcı çevirmenin görevi ise çeviriyi daha etkileyici, daha çarpıcı yapıp; kullanıcıyı içine alacak girdabı oluşturabilmektir. Sözlük anlamına göre çeviri yapmak her zaman cümlede düşüklük, bazı zamanlarda ise anlam bozukluğuna yol açar. Yaratıcı çeviri de ise, kelimenin cümlede hangi anlama gelmesi gerektiği, nasıl kullanılacağı ve cümlenin olması gereken formu korunur.

Harika bir ürününüz veya hizmetiniz var. Ve yalnız değilsiniz, sektörde rekabette veya etkileşimde olduğunuz çoğu firmada da harika ürünler ve hizmetler var. Farkı yaratacak olan ne? Gelişen teknoloji hem sektörleri, yönelimleri hem de kullanıcıları değiştirdi. Kurumsal firmaların marka değerini koruma ve geliştirme hedefleri ile kurumsallaşma hedefindeki firmaların marka değeri oluşturma çabası, işte bu yaratıcı çeviride gizli.

Profesyonel çevirihizliceviri.com bir yaratıcı çeviri kaynağıdır. Ürününüz veya hizmetinize göre hem üretici hem de ihracatçı firmadır. Müşterilerin talep ve beklentilerine göre kaynaklarını doyasıya kullanır.

Her firmanın marka değeri, satış, pazarlama, promosyon ve kaliteli hizmet mesajları konusunda özen ve dikkatle seçilmiş, kullanıcıyı can evinden incitmeden vuracak, içeriğin özünü eksiltmeden vurgusunu çoğaltan özel bir pazarlama diline ihtiyacı var. Her firmanın kendine has hedef kullanıcı kitlesi olduğundan, her hedef gruba özel dil geliştirebilecek zengin donanım ve tecrübeye sahip bir çözüm ortağına ihtiyacı var ve hizliceviri.com, bu konuda sizi özel çözümlerle ve analizlerle, teknolojik altyapı ve donanım ile karşılıyor.

hizliceviri.com, 18 dilde karşılama tanıtım sunum ve yaratıcı içerik çevirisi yapabilme kapasitesi ile bakın size neler vaat ediyor.

● Ürün veya hizmetinizi kendi işimiz gibi tanıyoruz.

● Pazarda ve sektörde yayıldığınız hedef kullanıcı haritasında analiz yapıyoruz.

● Sloganları ve içerikleri hem ürünle hem hitap ettiği kültürle hangi dilde konuşuluyor

ise o anadilinde sergiliyoruz.

● Ürün ve içerikte dinamik, hareketli ve sürekli değişkenlik gösteren kurumsal firmalara

özel çözümler sunuyoruz.

● Tüm bunları kalite, kontrol, tasarruf anlayışında, yetmezmiş gibi bir de hızlı yapıyoruz.

● Sizlere kazandırarak biz de kazanıyoruz.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:
  1. Kaliteli bir siteye benziyor. İşine önem veren, işini seven ve aldığı ücretin karşılığında kaliteli ve zamanında hizmet veren bir site elbette ki zamanla piyasada kendine yer bulur. Bu site de onlardan biri sanırım. Çeviriye ihtiyacı olanlar değerlendirebilir. Böyle bir siteden haberdar eden yazınız için de elinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top