skip to Main Content

Doğal Yüz Maskesi Tarifleri ile Cildiniz Genç Kalır

Bitkisel maskeler ve kürler yardımıyla cildinizdeki bir çok sorundan kurtulabilir ve etkili bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Doğal yüz maskesi tarifleri ile cilt renginizi beyazlatabilir yada göz çevresindeki ince kırışıklıklardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Evde basitçe hazırlanabilen ve kullanması oldukça kolay olan maskeler, bitkisel yağlar ve diğer doğal malzemeler kullanılarak hazırlanıyor.

yosun maske

Kozmetik ürünler kullanmak istemeyenler tarafından tercih edilen doğal yüz maskeleri, sivilce ve sivilce sonrası kalan izlerin giderilmesinde de etkin olarak kullanılmaktadır. Bitkisel cilt bakım maskelerini kullanmadan önce, maskede kullanılan malzemelere karşı alerjiniz olmadığından emin olmalısınız. Hazırlamış olduğunuz maskeyi önce kolunuzun iç kısmına az miktarda sürmeli ve 15 dakika beklemelisiniz. Kızarıklık, kaşıntı veya herhangi bir olumsuz reaksiyon görülmesi durumunda bu maskeyi kesinlikle yüzünüze sürmemelisiniz.

Cildinizin tahriş olmasını önlemek adına birden fazla cilt bakım maskesini aynı zamanda uygulamamaya özen göstermelisiniz. Tercih etmiş olduğunuz maskeyi düzenli olarak kullanmalı, tek seferde etki göstermesini beklememelisiniz.

Bitkisel Yüz Maskesi Tarifleri

Cilt Beyazlatıcı Maske Tarifi

 • 2 tatlı kaşığı bal
 • Yarım tatlı kaşığı limon suyu
 • 2 tatlı kaşığı bebek pudrası

Bal, limon suyu ve bebek pudrasını karıştırıp krem haline gelmesini sağlayın. Karışım krem haline geldiğinde cildinize sürüp 30 dakika bekleyin ve ardından bol su ile yıkayıp temizleyin. Cildinizdeki lekeleri giderecek ve cilt renginizin açılmasını sağlayacaktır. 10 günde 1 olmak üzere maskeyi tekrarlayabilirsiniz.

Güneş Lekeleri İçin Maske

 • 5 damla çay ağacı yağı
 • 1 damla lavanta yağı

Bitkisel yağları karıştırın ve cildinize masaj yaparak sürün. 20 dakika bekledikten sonra bol su ile yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarlamanızda fayda var.

Göz Altı Torbaları İçin Maske

 • 1 adet patates
 • 1 tatlı kaşığı badem yağı
 • 1 tatlı kaşığı kahve

Patatesi rendeleyip suyunu çıkartın ve diğer malzemeleri ilave edip karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı bir bezin arasına koyun. Az miktar çay demleyin ve bezi çaya bandırıp sonrasında göz altı bölgesine nazikçe sürün. Haftada 2 kere düzenli olarak kullanıldığında göz altı torbalarını giderecek olan bu karışım ilk kullanımdan itibaren etkilerini gösterir.

Canlandırıcı Maske

 • 1 adet avokado
 • 1 adet pişmiş havuç
 • 6 tatlı kaşığı bal
 • 1 adet yumurta
 • 1 çorba kaşığı krema

Pişmiş havucu ezin ve bir başka kap içerisinde avokadoyu ezerek birbirine karıştırın. Ardından diğer malzemeleri de ekleyip karıştırın. Hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize eşit miktarda sürdükten sonra 15 dakika bekleyin ve sonrasında bol su ile yıkayıp durulayın. Haftada 1 kere düzenli olarak kullanmaya devam edin.

Cilt.Net

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top