skip to Main Content

Doypack Ambalajlama Avantajları Nelerdir?

DOYPACK AMBALAJLAMA

Doypack ambalaj, ambalajlama sanayisine yeni bir soluk getirdiği gibi çeşitliliği sayesinde de gıda içi ya da gıda dışı kullanıma son derece uygun bir üretim çeşitliliği sayesinde, gerek firmalar gerekse de tüketici anlamında tercih edilen geniş bir portföye sahip. Firmalar tarafından, ürünlerinin daha rahat raflarda bulundurma kolaylığı sağlaması ve de göze hitap ederek;  doypack ambalaj çeşitlerine göre içeriğini de göstererek müşteri albenisi oluşturması sebebiyle tercih edilmektedir. Müşterilerin de, içeriğini gördüğü ürünü daha güvenle tercih etmesi ve evlerinde de ilk kullanımdan sonra, yine kilitli olabilme özellikleri ile dik konumlandırıp, saklanabilme özellikleri ile avantaj sağlayarak tercih sebepleri arasında yerini alıyor.

Doypack Ambalaj Çeşitleri ve Kullanım Yerleri Nelerdir?

Doypack ambalajlar, pazardaki yerini sadece oturan poşet imajı ile almak istemiyor. Aynı zamanda da kullanım alanlarını arttırmak amacıyla, ürün malzeme çeşitliliği ve ürün içeriğini de gösteren ambalaj çeşitleri ile portföyünü geniş tutup, gıda içi ve gıda dışı tüm ürün gruplarına hitap etmek istiyor.

doypack ambalajlama

Bkz: Doypack Ambalaj Çeşitleri

Kraft Pencereli Doypack

Ürün birebir ürün teması anlamında sağlık problemi yaratmayan kraft kağıt kaplaması ile üretilen ve istenilen bölgeye açılabilir şeffaf pencere sayesinde ürünün görselliğini de ön planda tutarak doğal bir görünüm oluşturmaktadır. Kraft Pencereli ürüne baskı yapılabiliyor. Kilit sistemi uygulanabiliyor. Rengi ve penceresi nedeniyle de özellikle kullanım alanları arasında kahve, kuruyemiş vb. ürünleri öncülük etmektedir.

Kraft – Alüminyum Doypack

Kraft – Alüminyum Doypack ürünü, içeriğindeki ürünün tazeliğini koruyarak, pencere sisteminin olmaması ile de daha yüksek bir bariyer sistemi oluşturulmuştur. Kilit sistemi tercihe bağlı uygulanıp, daha geniş bir yüzeyde firma baskısı yapılarak, reklamı ön planda tutmak isteyen gruba hitap etmektedir.

Alüminyum Doypack

Alüminyum Doypack ürünü, renginin de vermiş olduğu parlaklıkla, ambalaj odaklı bir albeni uyandırarak ilgi çekmektedir. Ürünün tazeliğini koruyup, uygulanabilir kilit sistemi ile gerek müşteri gerekse de firmalar tarafından tercih edilen ürün çeşididir. Kullanım alanları içeriğinde özellikle şekerleme ürünleri bulunmaktadır.

Şeffaf – Metalize Doypack

Şeffaf – Metalize Doypack ürünü, ön yüzünün tamamen şeffaf bir yapıdan oluşması, içeriğinde bulunan ürünü tüm detayları ile göstermektedir. Müşterilerin ürünün tamamını görebilme özelliğinden ötürü müşteri odaklı firmaların tercih sebebidir. Ön yüzüne de baskı yapılabildiği gibi, arka yüzüne de ağırlıklı tanıtım uygulaması ile atıştırmalık, kuruyemiş ve bitki çayları içerikli ürünler için ideal bir üründür.

Şeffaf Doypack

Şeffaf doypack ürünü, ön ve arka yüzü tamamen şeffaf bir yapıya sahip olması nedeniyle içerik ürünü sergilemek adına bir yol izlemektedir. Baskı ve kilit sistemi her üründe olduğu gibi uygulanabilir başlıca özelliğidir. Özellikle sergilemeye açık tüm gıda içi ürünlerin kullanımında müşteri ve ürün odaklı bir avantaj oluşturmaktadır.

Kapaklı Doypack

Kapaklı doypack ürünü, gıdaya temasa uygun yapısı ile içecek grubu ürünler adına öncelikli ambalaj çeşididir. Flexo, Rotogravür, baskı ve etiket uygulanabilinen  yapısı sebebiyle firma tanıtımını ön planda tutmaktadır. Dolum makinesine gerek duyulmadan, firesiz bir şekilde, düşük maliyetlerle içecek grubu ürünlerin ambalajlanıp raflarda yerini alması için idealdir.

Baskılı Doypack

Baskılı Doypack ürünü, firma reklam ve tanıtımı ile akılda kalıcılığı sağlar. Dik konumlandırma dışında, stant uygulamaları adına delikli üretimi yapılabildiği gibi oval köşe ve tamamen mat malzeme kaplaması ve tanıtım odaklı oluşumu ile marka değerini arttırır.

Özel Baskılı Doypack

Özel Baskılı Doypack ürünü, tamamen özgün bir tasarım ile pencereli bir şekilde ürünün görselliği ve özel baskı talepleri ile üretimi sağlanmaktadır.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top