Sayfalar

canva

Grafik Tasarım Aracı Canva’yı Kullanmanız İçin 5 Neden

Tasarım yapmak, içeriğe uygun bir görsel oluşturmak çoğu insan için korkulu bir rüya oluyor. Karmaşık tasarım programlarının yarattığı bu gerilimin nedenini ise anlamak hiçte zor değil. Onlarca teknik detayın bir araya gelmesiyle oluşan bu programlar, en basit tasarımların bile dakikalarca sürmesine nedeni haline gelebiliyor. Haliyle pek çok kullanıcı da bu teknik bilgiden yoksun olduğu için tasarım yapmaktan vazgeçiyor.

canva

Ancak gelişen dijital platformlar sayesinde artık tasarımda kullanıcılar için bir korkulu rüya olmaktan çıkıyor. Herhangi bir program kullanma bilgisi gerektirmeden tasarım yapabileceğiniz web tabanlı araçlar işinizi kolaylaştıracak en önemli etmenlerden. Bu programların başında ise tüm dünyada bilinen ve geniş opsiyonlar sunan Canva geliyor. Bu grafik tasarım aracı sayesinde dilediğiniz her tasarımı oldukça kolay bir şekilde, kısa süreler içerisinde yapabilirsiniz.

Biz de tasarım programlarıyla uğraşmayıp Canva’yı tercih etmenizi sağlayacak 5 nedeni bir araya getirdik.

1- Sürükle bırak

Canva’da herhangi bir tasarım yaparken çalışmanız üzerine farklı materyaller eklemek istiyorsanız bunun için tek yapmanız gereken sürükleyip bırakmak. İster dışarıdan bir görsel, isterseniz de Canva’nın size sunduğu şablonlar, fontları oldukça basit bir işlem olan sürükle bırak ile kolaylıkla kullanabilirsiniz.

2- Ücretsiz

Bir diğer önemli özellik ise Canva’nın ücretsiz olması. Klasik tasarım programlarının aksine tam sürümü için herhangi bir ücreti sizden talep etmiyor. Yüzlerce fotoğraf, hazır şablon, ızgaralar ya da animasyonlar ücretsiz olarak Canva’nın içerisinde bulunuyor. Tek yapmanız gereken tasarımınıza uygun olan şeyleri seçmek.

Canva’da ücretli olan bazı şablonlar ve stok fotoğrafları için ise en fazla 1 dolarlık bir ödeme yapıyorsanız. Onların dışında kalan her şey ise tamamen ücretsiz  bir şekilde kullanıcılara sunuluyor.

3- Farklı Opsiyonlar Sunuyor

YouTube kapak fotoğrafı, kitap kapağı gibi pek çok farklı konuda sunduğu hazır şablonlar ile zorlanmadan kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. Özellikle tasarım yaparken boyut sıkıntıları çekenlerden iseniz bu özellik hayatınızı kurtaracak detaylardan. Tasarım hazırlanan her platform için uygun boyutları sizin için hazırlayan Canva ile benzersiz işlere imza atmanız çok daha kolay.

4- Bilgisayarınızda Yer Kaplamaz

Klasik tasarım programları bilgisayarınızda yer kaplayıp dönem dönem onun yavaşlamasına neden oluyor. Ancak Canva ile bu dertte son buluyor. Web tabanlı bir tasarım aracı olan Canva, bilgisayarınızda herhangi bir şekilde yer kaplamaz ve çalışmalarınızı herhangi bir bilgisayardan rahatlıkla açıp, üzerinde çalışmaya devam edebilirsiniz.

5- Mobile Uyumlu

Canva’yı tercih etmenize gerektirecek bir diğer neden ise mobil ile uyumlu olması. Günümüzün çoğunu akıllı telefonlar ile geçirdiğimizi düşündüğümüz zaman bu kesinlike hayat kurtaracak bir özellikle halini alıyor. Metroda, otobüste ya da parkta, nerede olursanız olun telefonunuzdan Canva uygulamasını açarak hayallerinizdeki tasarımı gerçeğe dönüştürmek sizin ellerinizde.


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor
Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeniyi hak ettik 😉