skip to Main Content

İngiltere’de Dil Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 

Dil eğitimi için her yıl dünyanın pek çok ülkesinden binlerce öğrencinin İngiltere’de dil eğitimi almak için gittiğini söyleyebiliriz. Çünkü iyi bir dil eğitimi alınabilmesi için en doğru yöntem eğitimin ana merkezinde olmaktır. Yurtdışı dil okulları denildiğinde ise bugün nereden bakarsanız bakın İngiltere dil okulları her zaman ayrıcalıklı olmuştur. İngiltere’nin genel özelliklerine baktığınız da aslında çok büyük olmayan bir ada ülkesi diyebiliriz fakat tüm dünyaya kendi kültürü ve dilini en güzel şekilde yayan ülke olduğunu da kabul etmemiz gerekiyor. İngilizce dünyanın her yerinde geçerliliğini korumuş bir dildir. İnsan topluluğu olarak sınırları kaldırmış olduğumuz günümüzde İngilizce bilmeden de çağın yakalandığını söylemek aslında çok mümkün olmayacaktır. Buradan yola çıkarsak İngilizce konuşmak mutlaka gereklidir anlamı da çıkarılabilir.

ingilterede dil eğitimi

İngilizce öğrenmek belli bir yaştayken kolay olabilir burada elbette ki imkanlarında önemi büyüktür ancak iyi derece de İngilizce öğrenmeniz gerekiyor ya da istiyorsanız o zaman bunun yolu o dilin konuşulduğu ülkede yaşamaktır. Yurtdışı dil okullarına genel anlamda bakacak olursanız bugün İngilizce konusunda en fazla tercih edilen ülke İngiltere’dir. Ancak bu konuda araştırma yapan öğrencilerinde tabi ki bir takım beklentileri ve tercihleri olabiliyor. Mesela İngiltere’de dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen şehirler oluyor burada en çok tercih edilen şehirlere baktığımızda ise: Londra, Oxford, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Manchester, Bristol, Eastbourne, Leeds, Liverpool gibi şehirleri görebilirsiniz. İngiltere dil okullarının bazılarının Türk öğrencilere özel indirimleri de olabiliyor. Bura internet üzerinden bir araştırma yaptığınız da çok fazla okul ve indirim şeklinde fiyatlandırma görebilirsiniz ve aklınız karışabilir ancak doğru şehri ve okulu bulmak için uzman danışmanlardan ya da firmalardan destek almanız yeterli olabilecektir.

İngiltere’de okumak istiyorsanız bunun bir bedelinin de olduğunu unutmamalısınız. Burada konaklama kayıt ücreti gibi pek çok kalem yer alıyor. Ancak özellikle de yaz döneminde gidecekseniz fiyatların biraz daha yukarıda olduğunu bilmeniz gerekir.

İngiltere’ de doğru ve başarılı bir eğitim almalıyım şeklinde düşünenlerdenseniz o zaman haftada en az 25-30 saatlik programları tercih edebilirsiniz. Bize sorarsanız bu şekilde bir tercih en doğrusu olacaktır. Ancak daha uzun bir dönem kalmak istiyorsanız o zaman haftada 15-20 saatlik bir program size yetecektir. İngiltere’de eğitim almak istiyorsanız kendinizi bir dönemde olsa biraz sıkmak en iyi karardır. Çünkü burada alacağınız kısa süreli bir eğitim neticesinde elinizde güçlü bir dil diploması olacak ve bunun da sizi özellikle iş dünyasında iyi bir noktaya getireceğini bilmelisiniz. İngiltere’ de eğitim kalitesi sizin alacağınız kurslara ve programlara göre değişecektir. Okulların geneline bakarsanız hepsinin UELTS hazırlık ve iş İngilizcesi gibi programları var ve bunları da seçmeli ders olarak alabilirsiniz.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top