skip to Main Content

İş Arkadaşıma Nasıl Hediye Alabilirim? (O Bir Erkek)

Yılbaşı yaklaştığında küçük işletmelerden holdinglere kadar bir grup çalışanlar kendi aralarında çekiliş kampanyaları düzenliyor.  Durun tahmin edeyim, sizin yerinizde durum farklı değil. -Veya sevdiğiniz bir iş arkadaşınızın doğum günü yaklaşıyor. Bir yılbaşı klişesi olan hediyeleşme aktivitesi 1 Ocak tarihi yaklaştıkça zorlu bir seçim sürecine dönüşüyor. Aynı şekilde sosyal medyadan bildirim alıp yarın bir arkadaşınızın doğum günü olduğunu hatırlamanız hediye seçmek için sadece birkaç saatiniz kaldığını gösteriyor.

Erkek için hediye

“Ben Şimdi İş Arkadaşıma Ne Alacağım?”

İşte çalışmak kadar zor bir iş daha:
“Çalışma arkadaşıma nasıl bir hediye alırım?” Hediye seçmek, doğru hediyeyi belirlemek ve karşı tarafın “hediye” anlamında beklentisine doğru cevap verebilmek her zaman zordur. Sevgililer için bu seçim daha kolay olsa da iş arkadaşınız için aynısını söylemek mümkün değil.

İş arkadaşlarınızla çok sık vakit geçiriyor olsanız da bulunduğunuz atmosfer bir iş yeridir ve herkes o iş yerinin gerekliliklerine göre davranmaktadır. Yani hediye almayı planladığınız kişinin özel hayatı, iş yerinde gördüğünüzden çok daha farklı olabilir. Daha renkli veya daha durgun; daha ciddi veya daha esnek… İşte tüm bu acabalar hediye seçimini içinden çıkılmaz bir düğüme dönüştürür.

Daha Fazla Düşünmenize Gerek Yok!

Madem iş arkadaşlarımızdan bahsediyoruz, o halde onların tanımadığımız yönlerini araştırmak yerine tanıdığımız, gözlemleyebildiğimiz yönleri üzerinden fikir üretmek daha mantıklı olmaz mı? Mesela her erkek gömlek giyer değil mi? Ona bir gömlek almak belki çok sıradan gelebilir ama şık bir kol düğmesi büyüleyici olabilir. Gömlekten yola çıkmışken, desenli mikro ince kravat veya desenli deluxe klasik kravat mükemmel seçimler olabilir. Sade sevenler için de düz renkli ince saten kravatlar iyi bir alternatif olabilir.

Erkekler Şık Aksesuarları Sever

Papyon, mendil, cüzdan, kemer, kol düğmeleri ve hatta kravat iğneleri

Her biri bir erkeği mutlu etmek için tasarlanmış ufak ama etkisi büyük hediyeliklerdir. Mesafeleri kaldırmayan bu hediyeleri babalar günü ve öğretmenler günü gibi özel günlerde tekrar hatırlayabilirsiniz. Erkeklere hediye almak işte bu kadar kolay.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top