Sayfalar

İsrail, Yahudi ve Boykot Denkleminde Sen Hangi Bilinmeyensin?

israilYAHUDİ’NİN TORUNU YAPIYOR DA, OSMANLI’NIN TORUNU SUSUYORSA TEHLİKE VAR DEMEKTİR!

Sıkılma lüksün yok! Çünkü şuanda dünyanın en önemli konusunu okuyorsun. Lütfen devam et.

Son günlerde sosyal medyanın tek gündem konusu olmuş İsrail katliamını kınamak ve Filistin’li Müslümanlara destek olmak için birçok çalışma yapıldı. Bunlar ne kadar sağlıklı? ne kadar doğru? ve ticari çıkarlar uğruna amacından saptırılıyor mu? gibi soruların cevabını ve tartışmasını okumak için hadi buyrun.

Kızma ama sana bir soru. Ya da kızarsan kız. Sormak zorundayım: “Sen bu katliamın neresindesin?”

Evet!!! sen bu katliamın neresindesin? Bu soru önemli. Çünkü sen de katile yardım ve yataklık ediyor olabilirsin. Belki de sen hiçbir şey yapmıyor sadece üzülüyorsun. Öyleyse sen bu katlimın İsrail tarafındansın. Kusura bakma kardeşim. Aşağıdaki maddelerden en az birini uygulayabilirsin. Facebook profilin kalitesinden taviz verir diye mi korkuyorsun? Twitter’da fenomensin ve takipçilerini duygulandırmak yerine sürekli eylendirmek zorunda mısın? Sen bu Dünya’da kendini bir iğne ucu kadar mı görüyorsun? Senin vereceğin destekle ne değişecek diye mi düşünüyorsun? Öyle mi yapıyorsun? Öyleyse sen bu katliamın İsrail tarafındasın. Sen bu katliamın Yahudi tarafındasın.

İyi Ama Ben Ne Yapabilirim ki? DEME!

Buyur kardeşim. Aşağıdakilerden herhangi birini uygulayarak insanlık tarafında olabilirsin.

Gazze’ye – Filistin’e Destek Olmak ve İsrail’e Darbe Vurmak İçin Yapılan Bazı Çalışmalar:

-Katliamın videolarını tüm sosyal platformlarda paylaşarak Dünya’nın uyanmasını sağlamak.
-İsrail’in acımasızca vurduğu Filistinli sivillerle ilgili haberleri paylaşarak İsrail’i kınamak ve tüm Dünyaya kötü yüzünü göstermek.
-İslamiyet ile Yahudilik arasındaki farkı canlı örnekleriyle arşivlemek. (Kitap, video, blog, makale vs…) Çünkü: Hiçbir İslam ülkesi başka bir ülkenin sivillerini katlederek caydırma politikası uygulamamıştır.
-İnanan insanların (kendi inancı ne olursa olsun) dua ve beddua etmesi.
-Boykot yaparak ekonomik darbeler vurmak.
-Zülme karşı birlik olmak veya örgütlenebilmek için stratejiler yürütmek.
-Filistin’e maddi manevi yardımda bulunmak. (Bağış, erzak, tıbbi malz vs)

Yukarıdaki maddelerden uygulayabildiklerinle Filistin’e ve Müslümanlara destek; İsrail’e ve Yahudilere köstek olabiliyorsun.

Şimdi gelelim boykot konusuna. Boykot konusunu daha iyi aktarabilmem için bir Turgay Güler romanı olan – Sır Küpü‘nden  alıntı ile:

YAHUDİ DEDENİN TORUNUNA MEKTUBU:

“Hiç ölmeyeceksin!.. Nasıl olacağını sen bulacaksın, ama ölmeyeceksin!.. Çalışıp, bir bahçe satın alacaksın! O bahçeyi öyle büyüteceksin ki; orası senin ve kardeşlerinin vatanı olacak… Başka ülkelerin kralları ve kraliçeleri senin emrinde olacak!.. Dünyadaki herkesi o bahçede yetişenlerle besleyeceksin… Bahçende yetiştirdiklerini istediğine verecek, istemediğine vermeyeceksin.

Dilersen, aç kalıp ölecekler. Ekmek isteyene tohumu sen vereceksin… İstemezsen vermeyeceksin… Almak için ayaklarına kapanıp yalvaracaklar. Verdiğin tohumun meyvesi, Lezzetli zehir olacak. Bütün insanlığı hasta edeceksin… Sonra onlar kapına gelip, derman dilenecekler. İlacı sende olacak. Dilediğine vereceksin, İstemezsen vermeyeceksin!
Dilersen yaşayacaklar, Dilemezsen ölecekler.”

Levi, torunu Rukofil’e son olarak da şunları vasiyet ediyordu:
“Sen bütün dünyadan çok olacaksın… Az olsan da çok olacaksın… Sen, herkes olacaksın, ama hiç kimse sen olmayacak.
Sen acıtacaksın, Ama o bağırmayacak. Acıtan da, bağıran da Sen olacaksın.

Onları azaltacaksın, Ama sen savaşmayacaksın. Sen, yeryüzüne savaş tohumları ekeceksin! Başkalarına biçtireceksin.”

Kim o başkaları?..

“Onları azaltacaksın. Ama sen savaşmayacaksın!”

Kim o “savaşacak” olanlar?..

“Sen savaş tohumları ekeceksin, Ama başkalarına biçtireceksin!” 

Gördünüz mü dedeyi ve torunu? Tıbbi karşılığı sperm israfı olarak değerlendirilebilecek ve yazık ki onu doğuran anaya; nasıl bir iblistir bu torun/torunlar? Aynen de vasiyeti yerine getirmişler. Toplamda 20 milyoncuk insan ekonomisi ve ideolojileriyle bütün dünyayı avucuna almak üzere.

Markalarla, tohumlarla ve ürettikleri zehirlere karşılık panzehirlerle dilerse insanlığı aç bırakıp dilerse doyurabiliyorlar. Bütün Dünya’dan azlar ama bütün Dünya liderleri onları destekler olmuş. Herkesten çok olmuşlar. Bahçeleri İsrail ama Amerika’da daha çoklar.

En büyük güçleri ise para. Dünyanın neresinde olursa olsunlar ortak paydada biriken paraları var. Şimdi o paralarla cephane alıp müslümanları katlediyorlar. Devasa kumbaraya bir bozuk para da sen atmak ister misin? İstiyor musun?

Yahudinin torunu yapıyor da Osmanlı’nın torunu susuyorsa burda bir problem var!

Şimdi bazılarına Coca Cola içme kardeşim! diye yalvarırken aldığım cevap trajikomik oluyor:
-Ne yapayım, coca cola’nın yerini/tadını tutabilecek başka kola yok

Kardeşim, Ariel, Omo, Algida, Rexona, Cif ve diğer Yahudi kökenli markaları kullanma dediğimde aldığım bazı komik yanıtlar da:
-Onu kullanma bunu kullanma. Ne yapalım kardeşim! Piyasanın en kaliteli ürünlerini yahudiler yapıyor. Kaliteli ürün kullanmak suç mu?
şeklinde oluyor.

Yani bu arkadaşlar  Yahudilere şunu mu demek istiyor:

“Bana sattığın üründen elde ettiğin kar ile güçleniyor ve din kardeşlerimi vuruyorsun farkındayım. Hmm hiç yakıştıramadım.  Fakat ne yalan söyleyeyim çok kaliteli ürün yapıyorsun. Senin markalarını kullanmaya bayılıyorum. Hatta okadar beğeniyorum ki verdiğim bir para ile aldığın mermi bir bebeğin kalbine saplanacak olsa bile ben vazgeçemiyorum. Zavallı sivillerin feryadını duymuyorum ama haberlerde izliyorum. Olsun. Sen yeter ki kalitenden taviz verme, ben kaliteli ürün kullanmayı sevdiğim için Müslümanlığımdan taviz veririm”

Son paragraf: forum.memurlar.net’te Kardelen2840 rumuzlu üyenin yorumundan derlemedir

Görmemezlikten, duymamazlıktan gelmek hiç birşey yokmuş gibi bu ürünleri kullanmaya devam etmek katliama destek vermektir.

Bu İşin İçinde Karalama Kampanyası Var mı Yok mu?

Bazı markaların İsrail ürünü olmadığı ve boykotu fırsata çevirmek isteyen firmalarca karalama kampanyası olduğu savunuluyor. Ben de bir an aklımdan geçirmedim değil. Mesela Marks&Spencer çok iyi bildiğim bir ingiliz firmasıyken bu boykotla ne alakası var demiştim. Taa ki polonya yahudisi Michael Marks ve İngiliz Tom spencer tarafından kurulduğunu ve iki ortağın soy isminden oluştuğunu öğrenene kadar. Yani firma gelirinin yarısı bir Yahudinin. Konuyu kişiselleştirdiğimi düşünüyorsan yahudi dedenin vasiyetini tekrar oku. “…Çalışıp, bir bahçe satın alacaksın! O bahçeyi öyle büyüteceksin ki; orası senin ve kardeşlerinin vatanı olacak… ”

Yahudi dayanışmasını tartışmaya gerek yok. 8 milyon nüfusa sahip bir ülkenin borusu bu kadar ötebiliyorsa tatışma başlamadan kapanmıştır. O yüzden x bir yahudiye (hangi ülkede yaşadığı önemli olmaksızın) kazandırdığında İSRAİL’e kazandırmış olduğunu unutma.

Google’da arama boykot – israil ürünleri, yahudi malları yazıp arama yaptığında okadar çok marka çıkıyor ki yaşam alanın adeta kısıtlanmış gibi oluyor. Tamamından vazgeçemiyorsan bir kısmından vazgeçmekle başlayabilirsin. Muadillerini araştırın. Alternatiflerinizi bilin. Mesela bu ülkede ERSAĞ adında çok kaliteli bir firma var. Cif yada LOREAL almak zorunda olmadığını bil. Prima yerine en az onun kadar kaliteli olan Molfix alabileceğini bil. Barkod seri numarası 729 ile başlayan ürünlerin İsrail ürünü olduğunu bil. Aşağıdaki görseller size bu konuda kısmen yardımcı olabilir.

israil malları

Yahudi Malları ve Türk Malı Alternatifler

2 liralık bir kola ile bir adet mermi yada bir bombanın pimini satın alma!

Yazıyı yayına aldığım anda google adsense (Reklam) hesabıma girip yahudi mallarına ilişkin bildiğim tüm web sitelerini filtreleyerek bu blogda reklam edilmesini engellemeye çalışacağım. 

Ben bu yazıyı bir sosyal sorumluluk projesi olarak görüyorum ve herkesten paylaşmasını rica ediyorum. Bir yorum yaparak, bir kişiye okutarak, beğenerek, paylaşarak destek olun.


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , , , , , , , , , ,

25 Yorum = İsrail, Yahudi ve Boykot Denkleminde Sen Hangi Bilinmeyensin?

 1. müjdat 22 Temmuz 2014 at 23:20 #

  UNUTMAMALIDIR Kİ YÜZLERCE UYUYANI UYANDIRMAYA BİR TEK UYANIK YETER………………

  • hızlı adam 24 Temmuz 2014 at 16:47 #

   Evet! Uyanık olalım ve uyandıralım. Dünya uyumasın, Müslümanlar uyumasın!

  • data 17 Mart 2015 at 16:02 #

   helal adamsın

 2. ilhami 23 Temmuz 2014 at 06:40 #

  Merhaba, şimdi Amerika destekliyor, Almanya yanınızdayız diyor İsrail’ile. O zaman bu ülkelerinde mallarını almamak gerekmez mi? Herkes olayı dar alandan görüyor. Biraz büyük düşününce destek veren ülkelerin mallarıda boykot edilmeli bence. Bu göz ardı ediliyor gibi.

  • hızlı adam 23 Temmuz 2014 at 11:52 #

   Kesinlikle doğru. Fakat tek bir koladan bile vazgeçememiş insanların alternatiflerini nekadar daraltırsak okadar çok mazeret geliştiriyorlar. Savunma mekanızması işlemeye başlıyor. Bu defa problem yahudi malları veya İsrail destekçisi ülkenin malları değil de problem boykot’un ta kendisi gibi algılanıyor.
   Herkes Sizin Gibi Düşünmeli Bence. Destekçi Ülkelerin de ürünlerinden mümkün olduğunca vazgeçmek lazım.

 3. Boykot İçin El Ele 24 Temmuz 2014 at 16:51 #

  Bünyamin bey bugüne kadar okuduğum teşvik edici yazılar arasında en etkilisi buydu. Heryerde paylaştım. herkes paylaşmalı, okutmalı insanlara. tüm Müslüman alemi adına teşekkür ederim.

  • hızlı adam 24 Temmuz 2014 at 16:57 #

   Teşekkür ederim. Herkes bu ve benzeri yazıları paylaşarak toplumu bilinçlendirmeli. okuyun, izleyin, yazın, paylaşın… israil’e bir darbe de siz vurun. Boykot basit bir darbe değil. Gerçekten çok canları yanıyor. Filistin için, gazze için tüm Türkiye el ele. Tüm İslam alemi el ele

 4. Kahrolsun İsrail 24 Temmuz 2014 at 16:53 #

  gerçekten güzel yazı kimse kendini kandırmasın bu yazıyı okuyup yeniden düşünün. helal olsun size. yüreğinize sağlık admin. boykot yazınızı ben de paylaşıyorum şimdi

  • hızlı adam 24 Temmuz 2014 at 16:58 #

   Teşekkür ederim. Bu yazının yazılış amacı boykot’a katılmayı red eden ve savunma geliştiren insanlara bir kez daha “GEL” demekti. Herkes insanlık tarafına GELSİN. İsrail ve yahudi boykotuna destek olun

 5. Esra 24 Temmuz 2014 at 17:12 #

  Merhaba hocam,
  Makalenizi büyük bir merakla okudum. Çünkü boykot olayı gündemi fena uyandırdı. Facebook gibi sosyal ağlarda sürekli kulakdan dolma paylaşımları görüyorum evet paylaşımların çoğu doğru olabilir ama tam anlamı ile inanmak istedim.
  Kendi görüşüm ise rabbim bu güzel ayda israili yerle bir etmesi en büyük duamdır. Müslüman müslüman kardeşine yardım etmelidir. İsrail Allah belanı versin cümlesini içimin en derinlerinden söylüyorum. Rabbim gazzen deki müslüman kardeşlerimize sabır ve dayanma güçü versin. Filistin dayanmalısın lanet olsun yahudilere.

  • hızlı adam 24 Temmuz 2014 at 17:25 #

   Dua ve beddualarınız için “Amin”
   Yorum için teşekkür,
   Paylaşmanız için rica ederim

 6. muharrem 25 Ağustos 2014 at 22:25 #

  Allah razı olsun bu yazi ve çalışmadan dolayı.malesef biz müslümanlar şuurlu bilinçli adam gibi müslüman olsak bu kafir soyu yarasalan filistinli kardeşimizi öldüremezler.onun için bu yarasaların malını mümkün olduğunca almayalım.her içtiğin kolada bilki kardeşinin kanını içmektesin.bolbol dua edelim tüm islam alemine.Rabbim tüm islam alemine birleşip güçlenip kafirlerin alayını dize getirmeyi nasip etsin bize.

 7. HİLAL 20 Ocak 2015 at 10:31 #

  Ben hiç bu kadar cahilce bir yazı görmemiştim. hele bu blogdan hiç beklemezdim. Şok oldum diyebilirim. İnsanları son derece bilinçsizce bir boykota davetin Müslümalıkla ilgisi olamaz. Otomatik her yerde listelenen bir liste üzerindeki boykottan kimseye fayda çıkmaz. Resmin tamamına bakarak işe başlayın derim. Yahudiler oraya nasıl ve kimler tarafından yerleştirildi onları öğrenin derim. Bu tüm dünyanın eliyle hazırladığı bir sonuç. Bu kadar ilgi çekici, bu kadar çok okunan bir blogda facede yayınlanan içi boş haberlere benzeyen yazılar görmüş olmak bende nasıl bir şok yarattı anlatamam. Bizim cococola da çalışan arkadaşlarımız da var. bu adamların Filistin’de fabrikaları da var. %100 halka açık bir firmadan bahsediorsunuz. Türkiye içerisinde yahudilerin neler aldıgını hiç mi bilmiorsunuz.elinizde bir liste bunları almayın… Yok yaa…..Sadece bir farkındalık olur belki diye bahsetmek istiyorum. Tüpraş n hisseleri Yurtdışına da açıldıgında bu hisseleri kimin aldııgını bir arastırn. Ve hükümetin alanı kişileri nasıl sakladıgını bir araştırın. Davos’ta “one minute” hikayesi oldugunda dönemin bakanlarının zengin yahudi iş adamları ile yaptıgı anlaşmaları bir araştırın ondan sonra bu yazıları yazın. ben bu bloğun çok ciddi takipçisiydim ta ki bu yazıyı görene kadar…..

  • Hızlı Adam 21 Ocak 2015 at 16:11 #

   Merhaba Hilal hanım,

   Yorumunuzda hakaretler olmasına rağmen onaylayıp yayına aldım. Görüşlerinize saygı duyuyorum.

   FAKAT EKLEMEK İSTERİM:
   Doğrular kişiden kişiye değişir. Düşünceniz, kanuna dönüşmediği sürece sadece sizin doğrunuzdur. Ben nasıl okuduklarım ve araştırdıklarım doğrultusunda düşüncemi paylaştıysam siz de tam olarak aynısını yaptınız. Sizin kaynaklarınız veya düşüncelerin kayıtsız şartsız doğrudur diye birşey yok.

   Bu durumda SAYGI duymak gerekir. Saygılı olabilecekseniz sizin de düşüncelerinizi dinlemek isteriz. Bizim her düşünceye saygımız var. Dolayısıyla yorumumuz olması da normal karşılanmalı.

   İyi Bloglar.

 8. Aysel NurTek-In 22 Ocak 2015 at 12:38 #

  Hilal hanıma bişey sorcam:) hızlıadam’ın verdiği cevaptan sonra yüzünüzün rengini bizimle paylaşabilir misiniz?

  Ben böyle bir kapak daha önce hiç görmemiştim 😀

 9. HİLAL 22 Ocak 2015 at 13:28 #

  Çok haklısınız. Amacım hakaret etmek değildi. ancak siz düşünce paylaşmaktan öte bir yaptırıma boykota davet ediyorsunuz. Sorun burada. Eğer bu ürünleri almayın, alırsanız Yahudilere yardım etmiş olursunuz şeklinde bir yayın yapacaksak bunun arkasından o kadar emin olmalıyız ki listede bir tane yanlış olmamalı. Aksi takdirde siz insanların kazançlarıyla oynamış olursunuz. Şaşkınlığım bu ihtimali insanların atlaması. hatta en büyük şaşkınlığım bu ihmali böyle bir blog sahibinin yapıyor olması. Eğer yayınladığınız listeki firmalardan Yahudilerin kazandığına dair net kanıtlarınız varsa onları paylaşın. Ek olarak bugün birçok firmada yabancı ortak bulmak mümkün. araştırsak küçük büyük bir çoğunda Yahudi asıllı çıkacaktır. Onları ne yapacaz. Düşüncem şu ki boykot olayında siz Yahudilere zarar vermeye çalışırkan başka insanların kazançlarıyla da oynuyorsunuz. Yahudilerin sadece İsraillde yaşamadığnı da biliyorsunuzdur. Dünyanın her yerinde karşılaşabilirsiniz. Ve büyük bir çoğunluğu zengindir, büyük firmaların sahipleridir. Ve muhakkak aralarında İsrail devletinin yaptıklarını tasvip etmeyen bir çok insan da vardır. Siz tüm yahudileri aynı kefeye koyup ateşe atıyorsunuz. Birilerinin tüm Müslümaları terrörist sanması gibi bir olay bu!!! Ayrıca bu işin tarihi boyutunu araştırmanızı tavsiye ederim. Çok farklı olaylar çıkacak karşınıza….

  Yorumu yayınladığınız için ayrıca teşekkür ederim. Sevgiler 🙂

  • Hızlı Adam 22 Ocak 2015 at 18:21 #

   Tekrar Merhaba;

   Filistinde olup bitenleri izlerken o anne babaların acılarını bizzat yüreğimde hissettim. Daha 1 yaşına yeni basmış bir oğlum var. Bu makale uzun araştırmalar sonucu DUYGUSAL krizle yazılmıştır. Her makalem gibi yoruma açıktır. Aksi iddiaları lütfen yorum olarak paylaşınız. Ben yanlış bilgi veriyor olabilirim. Sizler doğrusunu paylaşarak okuyucunun özgür iradesyile karar vermesine fırsat vermiş olursunuz. Network Marketing hakkında yazdığım makalede olduğu gibi. Karşıt görüşleri de yayınladım. Ziyaretçi okur ve doğruya yanlışa kendisi karar verir.

   Yorum için teşekkür ederim. İyi bloglar

 10. digi 21 Şubat 2016 at 02:15 #

  akşama kadar israil malı sigara iç israil markaları giy parfümü kullan israil fast food tüket gel burda insanları galiyana getir az gelişmiş angutlar yahudi düşmanlığından vazgeçin artık kendize bile düşmanken ne alıp veremediğiniz yahudiler ile kendiniz bile cevabını bilmezkene.

  • Hızlı Adam 21 Şubat 2016 at 11:37 #

   Öncelikle “angut” sözünü size iade ediyorum. Makalenin yazıldığı tarihte toplumsal bir tepki(eylem) söz konusuydu. Tıpkı Rusya’nın Türkiye’den aldığı ürün/hizmetlere kısıtlama getirmesi gibi. Ya da sizi mağdur eden x bir firmadan bir daha alışveriş yapmak istemeyişiniz gibi. Bu bir tercih meselesidir. Tıpkı angut olmak veya saygılı bir insan olmak gibi. Tercihlerinize saygı duyuyoruz

   • Strtdriven 5 Nisan 2016 at 22:59 #

    Ki şuan da o kadar çok yerli alternatifler var ki şahsen ben bundan fazlasıyla memnunum. Genel yapı itibariyle tek rakibi bulunamayan Kola denen zehirdir bu zamanda… Yıl olmuş 2016, Elhamdülillah Müslümanım diyebilen biri de sadece bu zehirden(kola) ve bilinen markalardan uzak dursa; kendi Dininden olan kardeşine kazandırma imkanı varken, o zaman kardeşlik yapma zamanıdır.

  • Nagihan 18 Aralık 2017 at 08:16 #

   Bu ürünleri sağlık açısından hiç incelediniz mi? İnsanları süründürerek öldüren bir sistem var, dikkat edin küçücük bebekler dahil herkes hasta, hastanelerde yer yok insanlara, sebebi nedir? Ay ondan ne olacak diye diye evinize, vücudunuza soktuğunuz içeriğini ve yan etkilerini bilmediğiniz ürünler.Sistematik şekilde insana çevreye zarar veren bir topluluk var. Bunlara karşı durmazsanız siz de onların istediği şekilde yaşar ve ölürsünüz, neye kime hizmet ettiğinizi bilmeden. Bilinçsiz yaşamak isteyen insan bunun sonuçlarına da katlanır.

 11. Bilge 31 Temmuz 2016 at 23:20 #

  Allah yar ve yardimcimiz olsun tabikide dusman edinmek istemeyiz

 12. fetih ali 26 Ağustos 2016 at 09:50 #

  2016 En güncel ve kapsamlı boykot listesi aşağıdaki 2 linktedir. Biri logolu biri isimli olup aynı nitelikte listelerdir.
  imgim.com/boykot_liste.jpg
  imgim.com/boykot_logolu.jpg

 13. Nagihan 18 Aralık 2017 at 08:08 #

  Çok güzel bir yazı olmuş emeğinize sağlık öncelikle. Ekleyeceğim şeyler olacak inşallah işe yarar. Biz kullanmayın dediğimizde ne kullanacağız o zaman diyen arkadaşlara öneriler: Çamaşır yumuşatıcısı ve bulaşık parlatıcısı yerine elma sirkesi kullanın, doğal ekonomik ve yerli ürün kullanırsınız, alerji ve astım hastalarını parfümlü sentetik temizleyiciler daha kötü hale getiriyor, sağlam bebek ve çocukların bile nefesini kesiyor bu ürünler. Airwick oda kokusu boyalı bir yere döküldü ve boyasını kaldırdı, üzerinde uyarı olarak bulunduğunu sonradan farkettik, pas tutmayan boyayı söken kimyasallar ciğerlerimize nası zarar verir acaba? İsrail malı olması da kaçınmak için başka bir sebep oldu. Yani aman banane ordaki savaştan diyorsunuz ama her ürün siz rahat edin sağlıklı kalın diye üretilmiyor iyi düşünün. Parayı verip üzerine çeşit çeşit hastalık sahibi olup gene yabancı ilaç firmalarının eline düşüyorsunuz bu bir kısır döngü. Banyo için zeytinyağlı doğal sabunlar kullanın, internetten bile pek çok doğa ürünü alabiliyoruz artık. Yerli malı temizlik ürünleri benim kullanıp çok beğendiğim ürünler: Etimatik çamaşır deterjanı, Saraçoğlu ve Erkan Şamcı ürünleri. Etimatik her markette olmuyor ama özellikle getirmesini isteyebilirsiniz, neden yabancı marka kullanalım? Üstelik Etimatik bor içeriyor, fosfat parfüm içermiyor. Diğer deterjanlar sularımızı dolayısıyla tarım alanlarımızı da kirletiyor. Yani benim kullandığım kimyasaldan ne olacak demeyin, bilinçlenin başka insanları çevrenizi de bilinçlendirin. Hem Müslümanların zulme uğramasına, hem de ekonomimizi ve sağlığımızı tehdit eden firmalara karşı durun.

Bir Cevap Yazın


Bölüyorum ama…

2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeniyi hak ettik 😉