skip to Main Content

İstanbul’da Concierge Hizmeti Veren Firmalar

Fransızca kökenli “concierge” kapıcı anlamına gelmektedir. Bu hizmet ise genelde otellerde kullanılmaktadır. Otellerin resepsiyon departmanının bir alt kadrosunda çalışmakta olan kişiler olarak bilinmektedir. Bu kadroda çalışan kişiler araba kiralama, gezip ve görülecek alanlar, restoranlar gibi misafirlerin ihtiyaç duyabileceği konularda üst düzey bilgiye sahip olurlar. Yani bir nevi danışmanlık hatta rehberlik desteği verirler.

Ancak son dönemlerde bu hizmetler sadece otellerde değil aynı zamanda birçok markası ile kendisini kanıtlamış olan konut projelerinde de verilmektedir. Özellikle de rezidans daireler ya da lüks siteler bu hizmeti verdiklerini üstüne basarak vurguluyorlar. Türkçe de tam bir karşılığı bulunmayan concierge hizmetlerinin kapsamında resepsiyon ve teslimat hizmetleri başta geliyor. Ev temizlik hizmeti ile seyahat danışmanlığı üzerine de bu iş oldukça benimsenmeye başladı. Bunun yanında bilgilendirme, fatura, davet, kurye gibi daha birçok alanda hizmet sağlayan bir departman olarak değerlendirilebilir.

Concierge

Otelcilikten başlayıp konut sektörüne ulaşan concierge hizmetleri artık bankalardan sigortacılık hizmeti veren firmalara kadar hemen hemen her sektörde tercih edilebilmektedir. Hem müşteri potansiyeli artırmak amaçlı olarak hem de hizmet kalitesine etkileri nedeniyle bu uygulamalarının olduğunu reklam etmekten de çekinmeyen firmalar artık bunu zorunluluk gibi görmeye başladı. Bu firmaların bazılarına örnek vermemiz gerekirse:

Ak Merkez, Condrad İstanbul, City Bank, Privia, Amerikan Ekspres, Garanti Bankası, Back-Up ve Alred Concierge Hizmetleri sayılabilir.

Bu verdiğimiz örnekler genel olarak farklı bankacılık ya da finans sektöründe hizmet eden firmalara ilişkindi. Ancak markalı konut ve A+ Ofis projelerinde de günümüzde sıklıkla concierge hizmetleri ile karşılaşıyoruz. Ağaoğlu’na ait hemen hemen her projede bu hizmetle karşılaşabiliyoruz. Aynı zamanda da Yorum İstanbul, Mai Residence, Leos Residence, Palladium Tower ile Rebublika Academic başlıca örnekler olarak sayılabilir. Tabi ki bu kadarla kalmıyor. Kartal Kule, İstWest, Emaar Toskana Vadisi de Concierge hizmetleri veren konut projeleri arasında yer almaktadır. Dragos Royal Towers, Nurol Park Güneşli, Akbatı Residance, Çukurova Tower, The İstanbul Residance, Double Park Evleri, Future Park, Viaport Venezia, Work Gquare, Metropol İstanbul, Torun Center, Varyap Meridian Concierge hizmetleri ile bilinen önemli konut projeleri arasında yer almaktadır.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top