skip to Main Content

İstanbul’daki Tenis Kortları

İstanbul’daki Tenis Kortları

Tenis sporunun geçmişi 1000 sene öncesine dayanmaktadır. Haçlılar bu sporu 12. yüzyılda Avrupa’ya getirdi. Fransız asilzadeleri ve zengin İngilizler betondan yapılmış dört divan içinde, üzeri file ile kapalı olan sahalarda çıplak el ile tenis oynarlarmış. Bu sporu yapan kişilerin ellerinde oluşan nasırlara karşı eldiveni, en sonda  tenis raketi ile vurmayı keşif etmişlerdir. Günümüzde ise rekabeti seven, keyifle oynana bir spor dalı haline gelmiştir. İstanbul bölgesinde yer alan tenis kortları içerisinde;

Tenis Kortları

Ali Göreç Tenis Sporu Akademisi

Burası her seviye tenisçinin hizmetinde. Derslere katılmak içim kulübe üye olmanız gerekiyor.

Çamlıca Tenis Kulübü

Profesyonel olan tenis eğitmenleri ile tenis sever kişilere tüm yıl boyunca teniz oynamaya uygun bir ortam hazırlıyor. Sıklıkla çocuk, genç ve büyükler için turnuvalar düzenliyor.

GD Tenis Akademisi

Sporcular seviyelerine, yaşlarına ve ihtiyaçlarına göre sınıflandırılarak; tenis antrenmanı, taktik çalışmaları, koordisyon çalışmaları, videolu teknik antrenman, mental tenis eğitimleri, kondisyon gibi çalışmalar doğrultusunda eğitim alıyor.

İstanbul Tenis Kulübü

Bu tesiste sadece tenis bulunmuyor. Yarı olimpik olan havuzunda profesyonel eğitmenler tarafından fitnes ve sporda yapılıyor.

Kemer Golf Kulübü

Başlangıç, orta ve ileri seviyede tenis kurslarını üyelerine veriyor. Tüm yıl boyunca turnuvalar ve belli başlı aktiviteler düzenliyor.

Levent Tenis Kulübü

Bu kulüb oldukça köklü bir kulüpür. Ölçüleri ile aydınlatması ile ve zemini ile uluslararası standartlara sahiptir. Yedi adet açık kortu bulunur. Masaj odası, sauna, fitness salonu diğer artılarındandır.

Swissôtel Maçka Tenis Kulübü

3 tenis kortu bulunan kulüp boğaza nazırdır. Üyeliği bulunan kulübün çocuklar, gençler ve yetişkinler için grupları bulunmaktadır. Üyeler arasında aktiviteler ve turnuvalar bulunmaktadır.
Dağcılık, Eskrim ve Tenis Spor Kulübü

Bu kulüp masa tenisi, basketbol, dağcılık, eskrim ve tenis branşlarında hizmet vermektedir. Tenis kortlarının yanında basketbol ve futbol salonu, saunası, kondisyon ve sağlık merkezi, yüzme havuzu bulunur. Üye olan kişilerin çocukları ve eşleri de yararlanabilir. Dağcılık branşı her dönem farklı zirve tırmanışları yapar. Belli dönemler de kamplar düzenler.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top