skip to Main Content

Kafe, Kantin ve İş Yerleri İçin Çay Kazanı Modelleri

Kafe, kantin, otel mutfağı, kafeterya, çay ocağı ve benzer türden bir işletme açmaya karar verdiğinizde, bu işletmede olmazsa olmaz bazı mutfak ekipmanları söz konusudur. Bu ekipmanların başında da, işletmenizin de asıl kar marjını yakından etkileyecek olan çay kazanı gelmektedir. Bu açıdan baktığımızda işletmenizin hizmet kalitesini de doğrudan etkileyen bir ekipmandan bahsettiğimizi söyleyebiliriz. Nitekim müşterilere kaliteli bir hizmet sunmanın başlıca kriterlerinden birisi de sunduğunuz hizmetin kalitesidir. Kafe tarzı işletmelerde bu durumu daha basit bir şekilde izah etmek gerekirse, çay servisinde çayın lezzetli, sıcak olması gibi kriterler servisin kalitesini ve dolayısıyla da hizmetin kalitesini doğrudan etkiliyor. İşte tüm bu kriterleri göz önünde bulundurursak; çay ocağı seçiminin bu tarz işletmeler açısından daha da önemli olduğunu fark ediyoruz. Ancak öte yandan bu aşamada pek çok işletme sahibi ya da girişimcinin düştüğü bir hata olarak çay kazanı modeli seçiminde sadece çay kazanı fiyatları gözden geçirilerek kararın verilmesi bir hatadır. Çünkü satın alacağınız cihaz işletmenizin gidişatını önemli ölçüde etkileyecek olduğundan, bu cihaz için gerekli sermayeyi de ayırmış olmanız gerekiyor. Dolayısıyla sadece fiyata göre karar vermek doğru bir cihaz seçimi yapabilmenizi zora sokacaktır. Bunun nedeni ise fiyattan daha önemli olarak; kalite, lezzet, işlevsellik, kapasite ve servis ağı gibi genel kalite ve kullanışlılık kriterleri söz konusudur.

Çay kazanı

Hangi Çay Kazanı (Çay Makinesi) Modeli Tercih Edilmelidir?

Bu tam olarak sizin cevabınızı bulmanız gereken bir sorudur. Bu sorunun cevabını daha önce kafe, kantin ve benzeri bir işletmeyi işletmiş bir girişimci/iş yeri sahibi daha net bir şekilde verebilir. Fakat bu tarz bir deneyim yaşamamış birisi açısından söyleyebileceğimiz;

  • Planlı olmak (günlük çay servisi ortalamasını belirlemek)
  • Modelleri ve özellikleri yakından incelemesi (her bir modelin, her bir özelliğinin ne işe yaradığı)
  • Mümkünse daha önce ya da hala bu alanda çalışan bir iş yeri sahibi ile fikir alışverişinde bulunmak
  • Kesin bir çözüm olarak ise çay kazanı satan firma ile iletişime geçerek, işletmeniz için en iyi model önerisi almak

Bu kriterler uygulanarak iş yeri modeliniz için en uygun çay makinesi için karar verebilirsiniz. Tüm bu aşamaları kolayca geçebileceğiniz ve sektörde pek çok firmanın da tercih ettiği Online Mutfak sitesine göz gezdirebilirsiniz.

Çay Kazanı Fiyatları Ne Kadar?

Çay makinesi fiyatları tamamen tercih edeceğiniz modele göre değişen bir fiyattır. Bu fiyatları en kolay bir şekilde öğrenebilmeniz için Online Mutfak gibi alanında tanınan ve güvenilir bir markanın sitesine bakmalısınız.

Son olarak çay kazanı modellerinin yanı sıra elektrikli semaver gibi model seçenekleri de mevcut ve bazı işletmeler için semaver modelleri daha kullanışlıdır.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top