Sayfalar

kiralık ve satılık alarm

Kiralık Alarmın Dezavantajları

Ev ve işyeri korunması açısından uygulanan yöntemlerden biri olan kiralık alarmın birçok dezavantajları bulunmaktadır. Bilinenin aksine ekonomik yönden tasarruflu olmayan kiralık alarm yöntemi, tüketicinin farkında olmasan normal alarm sistemlerine ödediği ücretten yukarısında ücret ödemesi yapması söz konusu olabilmektedir.

Kiralık Alarm Yöntemi Nedir?

Can ve mal güvenliği açısından ilgili firma ile 24 aylık ürün kullanım sözleşmesi sonucunda hayata sunulan kiralık alarm uygulaması, kiralanan alarm sistemlerinin tüketiciye ait olmayan yalnızca belirtilen süreç boyunca ilgili firmaya aylık periyotlar şeklinde ödeme yaptırılmasını sağlayan bir uygulamadır. Genellikle toplam kiralık ücreti 2360 tl olan kiralık alarm yöntemi, bilinenin aksine yalnızca ilgili firmaya fayda sağlayıp, tüketicinin zarar görmesine neden olabilmektedir. Biz Data Güvenlik olarak tüketiciyi düşünerek kiralık alarm sistemleri vermiyoruz. Bizim için müşteri memnuniyeti ön plandadır.

Kiralık Alarmın Başlıca Dezavantajları Nelerdir?

 • Kiralık alarma verilen ücretten yarısı kadarına dahi alarm sistemi satın alınabilmektedir.
 • İlgili firmadan antlaşa ile kiralanan alarm sisteminin sonradan bozulma ve tahrip olması durumunda firmaya ek ücret ödenmektedir.
 • Kiralanan alarm sistemleri için, normalden daha yüksek fiyatlar ödenebilmektedir.
 • Ayrıca kiralanan alarm sistemlerinin kurulumu ve montajlama işlemi için de, ilgili firma tarafından ek ücret alınmaktadır.
 • Yapılan sözleşme süresinin tamamlanması sonrasında, kiralanan alarm sistemlerinin kullanılmasının artık istenmemesi durumunda, ilgili firma tarafından ayrıca sistem söküm ücreti alınmaktadır.
 • 24 aylık sözleşme süreci öncesinde kiralanan alarm sistemlerinin tüketici tarafından sökülmesi durumunda, ilgili firma tarafından yasal olarak cezai işlemler başlatılmaktadır.

kiralık ve satılık alarm

Kiralık Alarm Sistemlerine Neden Başvurulmaktadır?

Kiralık alarm sistemleri yöntemine başvurulmasının birçok nedenleri bulunmaktadır. Bu nedenleri ise şu şekilde sıralayabilmekteyiz;

Tüketicinin Kiralık Alarm Sistemleri Sayesinde Daha Düşük Masraflar Yapabileceği Düşüncesine Sahip Olması

 • Kiralık alarm sistemleri yöntemine başvuran birçok bireyler, bu yöntem sayesinde daha düşük ücretler ödeyebileceğini ve bu sayede daha az masraflar yapabileceği düşüncesine sahip olabilmektedirler. Bu sebeple de, kiralık alarm sistemlerine başvuruda bulunabilmektedirler.

Tüketicinin Zamanının Fazlaca Bulunmaması

 • Tüketicinin, kiralık alarm sistemlerine başvuruda bulunmasının başlıca nedenlerinden biri de, zaman kısıtlaması yaşamasıdır. Bu nedenle de, normal alarm sistemleri satın almanın daha fazla zaman harcamasına neden olabildiğini düşünebildiğinden, doğrudan kiralık alarm sistemleri yöntemine başvurmaktadır.

Firmalar Tarafından Yapılan Reklamları Fazlaca Dikkate Alması

 • Tüketicinin kiralık alarm sistemlerine başvuruda bulunmasının başlıca nedenlerinden biri de, ilgili firmalar tarafından yapılan gösterişli reklamları gereğinden fazlaca dikkate almasıdır. Bu sayede alarm sistemleri satın almak yerine, ev ve işyeri korunması açısından kiralık alarm sistemleri yöntemine başvuru yapabilmektedir.

Uzmanlar Kiralık Alarm Uygulaması Yerine Doğrudan Alarm Sistemleri Satın Alınmasını Öneriyor

Yukarıda da görüldüğü üzere birçok dezavantajlarının bulunduğu kiralık alarm sistemleri yerine doğrudan alarm sistemleri satın alınması gerektiğini belirten güvenlik sistemleri uzmanları, bu sayede tüketicinin çok daha düşük miktarda masraf yapabildiğini ve ayrıca ek ücretler ödemekten de kurtulabildiğinin altını çizmektedirler.

Kiralık Alarm Sistemlerinde Firmaların Zarar Görmesi Söz Konusu Olabilir Mi?

Kiralık alarm sistemleri uygulamasında, firmaların zarar görmesi pek söz konusu olamayabilmektedir. Kiralanan alarm sistemlerinin tüketici tarafından ciddi anlamda zarar verilmesi durumunda, ilgili firma tarafından kanuni yönden cezai işlemler yapılarak, ürün bedeli tüketiciden tahsip edilebilmektedir. Bu bakımdan bilinenin aksine kiralık alarm sistemleri yöntemi, firmalardan çok doğrudan tüketiciye birçok dezavantajlar sağlamaktadır. Bu bakımdan, kiralık alarm sistemleri uygulaması, uzmanlar tarafından önerilmemektedir.

Uygun fiyat kaliteli alarm sistemleri için bizimle iletişime geçiniz. 0850 304 46 16 – 0212 619 11 11 – 0216 572 55 10

aylik-alarm-sistemi


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

1 Yorum = Kiralık Alarmın Dezavantajları

 1. ayhan yaman 15 Aralık 2017 at 11:52 #

  ÇOK GÜZEL BİR YAZI

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeniyi hak ettik 😉