skip to Main Content

Moda Arama Sitesi Tarzsec.com

İnternetin 2000’li yıllardan sonra giderek popülerleşmesi ve hayatın içine girmesinden beri, oldukça detaylı ve aktif olarak kullanan birisiyim.

Daha önce de başka yazımda anlattığım gibi interneti ticari amaçlı da kullanmış biri olarak, artık daha büyük bir pazar ve bu pazarın içinde bir çok satıcı olduğunu tahmin edebiliyorum.

Durum böyle olunca da bir çok satıcının en çok yakındığı durum ise, ürünleri müşterilere gösterememek yani ulaştıramamaktır. Bu konuda Google arama moturu yardımcı olsa da malum orada da SEO, reklamlar vs. epey uğraştırıcıdır. Çünkü ilk sayfada yer almadıkça pek gelen giden olmaz.

Ayrıca arama motoru sonuçlarını ne kadar Google güncellemeler ile iyileştirse de bir yerde yine spam siteler veya alakasız siteler karşımıza çıkmaktadır. Buna çözüm olarak da yeni girişimler ortaya çıkmaması elde olmuyor.

Mesela bir gömlek alacaksınız, bu gömleği Google’da arattığınızda elbet satış yapan siteler çıkacak ama içlerinde ayrıca tanıtım yapan, kombin sunan benzeri blog siteleri, haber siteleri de çıkmaktadır. Bu yüzden de hedefe ulaşmak keyiften sıkıntıya dönüşmektedir. Arama motorunun burada daha dar alanda çalışmasının faydası ise sadece kategorisel ürünlere yönelik olacağı için daha hızlı bir sonuç ve kıyaslama ile kolay bir alışveriş olacaktır.

Bu tarz girişimler şu anda mevcut ama maalesef o sitelerde yine diğer firmaları kendi bünyesine aldıklarından sonuçlarda bir çok marka görmekte sıkıcı olabiliyor.

Geçenlerde ben de bir ürün araştırırken denk geldiğim ve oldukça memnun kaldığım siteyi sizlere paylaşmak istedim. Aradığım ürünleri markafoni, koton, trendyol gibi bilindik siteler üzerinden arayan ve sonuçları birlikte gösteren, yapısıyla sade bir site olan tarzsec.com ihtiyaçları karşılayabilen bir site olmuş.

Belli kategorilerde direk sonuçlar veren sitede ayrıca kendinizde aramalar yaparak ürünlere ulaşabiliyorsunuz. Bu tarz sitelerde daha doğrusu adını ilk defa duyduğunuz bir siteden ürün almak da risk olarak görürüz çoğu zaman. Bu konuda da tarzsec.com’un en büyük artısı tabi ki ürünleri satış yapmaması, sadece sonuç olarak göstermesidir.

moda arama sitesi

Sonuçlardan beğendiğiniz ürünü satın al dediğiniz de sizi ilgili satış yapan siteye yani markafoni, trendyol, modanisa gibi sitelere göndererek oradan alışverişinizi tamamlamanızı sağlıyor.

NOT: Ürün alırken kesinlikle her nerede olursa olsun, sanal kart kullanıp, ürün fiyatı kadar limit tamamlarsanız ayrıca bir güvenlik önlemi almış olursunuz. İnternet alışverişlerinde sanal kart kullanma alışkanlığı edininiz.

Sitede ayrıca özel kuponlar, kampanyalar da yer almaktadır. Yani alışveriş için her şeyi bir arada sunması oldukça işlerinizi kolaylaştırmaktadır.

Tarzsec.com aracılııyla ilk alışverişimi de Koton’dan yaptım. Bu konuda alışveriş yaparken de ayrıca sistemi inceleyerek güvenlik sorunu olabilecek durumları inceledim ve sonuç gayet normal ve güvenilir.

Giyim sitelerinde ara

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top