skip to Main Content

Mutlaka İzlenmesi Gereken 3 Mükemmel Dizi

Etrafınızdaki insanlardan bazı zamanlar Yabancı Dizi İzle sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Artık seyir keyfine düşkün olanlara yabancı diziler ve yapımlar daha cazip geliyor. Türk dizilerinin konu dağınıklığı ve 2-3 saati geçen bölümleri yüzünden en fazla 40 dakikalık olan ve konusu bakımından anlam bütünlüğü taşıyan yabancı diziler yoğun ilgi görüyor.

Bu yazı da uzun bir liste yerine en çok izlenen ve en çok beğenilen 3 diziyi tavsiye edeceğiz.
quantico

1- Terörizm Gerilim – Quantico

Terörizm Gerilim ABC televizyonunda yayınlanmaya başlayan quantico isimli dizinin tanıtımında yer alan tanımdır.

Quantico, Virginia sınırları içerisinde yer alan kasabanın adıdır. Bu kasaba FBI’nın orada bulunan akademisinde yeni ajanları eğittiği için eyaletten bile daha popüler bir kasabadır. İşte dizinin ismi buradan gelmektedir.  Dizinin genel konsepti akademiye yeni kabul edilmiş ve ajan eğitimlerine henüz başlamış olan öğrenciler ile onları eğiten eğitmenler arasında geçen olaylardır.

İlk başlarda eğitim ve eğlence dolu geçen günlerin ardından Amerika’da 11 Eylül saldırısından sonraki en büyük terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Üstün İstihbarat servislerine sahip olmasına rağmen saldırı engellenememiş ve ülke büyük bir kaosun içerisine düşmüştür.

Yapılan araştırmalar sonunda saldırıyı düzenleyenin Quantico Akademisinde eğitilen bir ajan tarafından yapıldığı tespit edilmiştir. Daha sonraları bu saldırıyı düzenleyen ajanın son dönem eğitim gören 50 ajan adayından birisi olduğu ortaya çıkar. Hal böyle olunca Terörist avı başlar.

Dizinin fragmanı buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.
Dizinin tüm bölümlerini buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Silikon Vadisi

2- Silicon Valley – Silikon Vadisi

İkinci dizimiz kara mizah türünde ve teknoloji kategorisinde yer alan bir yapımdır. Dizinin en güzel yanlarından birisi küçük bir teknoloji şirketi kuran ve yöneten yazılımcıların başlarından geçen olayların kara mizah tarzında ekrana yansıtılmasıdır. HD Yabancı Dizi kategorisinde seyir keyfi yaşayabileceğiniz en iyi dizilerden biridir.

Richard, dizinin ana karakteri ve Pied Piper şirketinin kurucularıdır. Müzik telif haklarının ihlal edilip edilmediğini kontrol eden bir yazılım hazırlayan Richard daha sonra bu yazılım içerisine yerleştirilen algoritmanın çok daha yüksek boyutlu dosyaların kalitesinde hiçbir bozulma olmadan boyutunun çok büyük oranda küçültülmesini sağladığını keşfeder. Bu keşiften sonra olaylar başlar.

Dizinin fragmanını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.
Dizinin tüm bölümlerini buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

The Blacklist - Kara Liste

3- The BlackList – Kara Liste

FBI’nın en çok aranan suçlusu günün birinde FBI merkez karargâhına gelip teslim olur. Tüm istihbarat servisi şakındır. Raymond Reddington nam-ı diğer RED FBI ile anlaşmak istemektedir. Elinde bir kara liste olduğunu ve bu listede FBI’ın bir türlü yakalayamadığı suçluların isimleri vardır. Bu suçluların hepsini tek tek yakalayabileceğini söyleyen RED tek bir şart ile bunu yapacağını belirtmektedir. Sadece FBI ajanı Elizabeth Keen ile çalışacaktır.

Bir suçlunun ne kadar zeki olabileceğini gözler önüne seren dizi, ana karakteri olan RED’in rahatlığı ve iş bilirliği için bile izlenmeyi hak ediyor.

Her bölümde farklı bir suçlu farklı bir konu ile izleyicileri ekran başında soluksuz bırakıyor.

Dizinin fragmanını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.
Dizinin tüm bölümlerini buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Online Yabanci Diziler kategorisindeki en iyi 3 dizi bu şekildedir. İyi seyirler dileriz.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top