skip to Main Content

Oyun Oynayan Kitle Üzerine

Tarayıcı üzerinden oynayabileceğimiz en güzel oyunlar takdir edersiniz ki her geçen gün yerini başka bir kategoriye bırakmakta. Çok önceleri en çok hit alan kategorilerden olan macera oyunları, son dönemlerde savaş oyunları kadar çok oynanmamakta. Bununla birlikte oyun oynayan kitlenin gündemlerden etkilenip etkilenmediği akıllara geliyor.
Çizgi film oyunları

Bu konudan yola çıkarsak oyun oynayan kitlenin televizyonlardan etkilenerek zevklerinin değiştiğini düşünmek pekte saçma olmayacaktır. Bu tezi destekleyecek en önemli olgu ise çizgi filmler. Bazı çizgi filmler yayın dönemleri boyunca en çok aratılan oyunlar olarak dikkat çekiyor. Bir zamanlar Ben 10 çizgi filmi nedeniyle en çok aratılan potasına giren ben 10 oyunları, çizgi filmin bitmesiyle birlikte oynanabilirliği de azalmıştır.

Peki bu dönemde savaş oyunlarının bu kadar oynanmasının en büyük sebebi nedir? Tabiki Rusya ile Türkiye arasındaki uçak krizi olduğunu düşünmek saçma olmayacaktır. Buradan yola çıkarak ta uçak oyunlarının çok oynanan oyunlar arasına girdiğini düşünmek oldukça mantıklı.

Silah oyunları, tabanca oyunları gibi oyunlar bu dönemde ne çok ilgi çekecek oyunlar arasında yer alması bekliyor. Konunun Rusya veya Suriye ile savaş olduğunu düşünürsek, oyuncu kitlesinin de bunun peşinden gideceği kaçınılmaz gibi gözüküyor.

Bu istatistiki verilerin tamamı www.oyunim.com sitesi aracılığı ile elde edilmiştir. Oyunim.com üzerinden edinilen bu bilgilerin çeşitli analizleri sonucunda bu makale oluşturulmuştur.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top