skip to Main Content

Replika Saat Satışındaki İnanılmaz Yükselişin Sebebi

2017’de yapılan araştırmalara göre ülkemiz genelinde replika saat satışında inanılmaz bir artış görünmektedir. Peki bu yükselişin sebebi nedir ? Gelin birlikte inceleyelim.

 

  • Orijinal marka saat fiyatları : Dünya markalarının ürettikleri saatleri çoğumuz dergilerden, gazetelerden, tv reklamlarından, avm lerden az çok biliyoruz. O kadar ilgi çekici modeller görüyoruz ki, fiyatlarını duyduğumuz da hayal kırıklığı ile başımız önde elimiz boş çıkıyoruz. Bu saatler daha ucuza satılamaz mı bilemeyiz ama gerçekten dünya markalarına ait saatler inanılmaz emek sarf edilerek yapılmaktadır. El işçiliğinin ön planda olduğu bu saatlerde, gerçek altın, gerçek pırlanta, saf çelik ve en iyi malzemeler kullanılmaktadır.  Sonuca bağlarsak bizler sadece zamanı göstersin yeterin derdindeyiz. Saatin içerisindeki özelliklerin pekte fazla önemi yok aslında. Sanırım replika saat satışının patlamasındaki en büyük etken orijinal fiyatlarının çok yüksek olmasından kaynaklandığını  görüyoruz.  Örnek verecek olursak, orijinal Hublot markasına ait klasik bir modelin fiyatı 10.000$ gibi ulaşılması zor bir fiyat iken replika hublot saati 400TL gibi cazip fiyatlar ile satın alabiliyor olmamız.
  • Günümüz ekonomisi : Ülke olarak yaşadığımız sıkıntılardan dolayı alım gücümüzün düşmesi de çoğu kitleyi replika sektörüne yönlendirmektedir. Bu sadece saatte değil birçok malzemede de replikaya ilginin arttığını görebiliriz. Asgari ücretin 1,400 TL olduğunu baz aldığımız da, ev kirası, ev giderleri, kişisel giderler derken asgari maaş alan kişinin bu tarz extra paralar verebilmesi imkansız hale gelmektedir. Belki de yaşam sürdüğü alanda kullandığı birçok malzeme replika bile olabilir. Hatta bırakın orijinal saat almayı, bu maaş ile replika saat almaya bile güç yetmiyor gibi bir görüntü ile karşı karşıyayız aslında.
  • Satıcıların çoğalması : İşsizlik oranının yükselmesi bazı kesimleri bilmedikleri çeşitli sektörlerde para kazanmaya sürüklemiştir. Bu sektörlerin başında replika saat satışı gelmektedir. Satışı kolay olan bu sektöre girmek aslında çokta zor değil. Sosyal medya hesabından ürün paylaş, ürünü toptan fiyatına bul, müşteriye sat. Hepsi bu kadar. Tabi bu şekilde çalışan kişiler yukarıdaki konumuzda da olduğu gibi asgari ücret veya asgari ücretin altında bir kazanç elde edecek kadar kazanmaktadırlar. En azından kendi dalında iş bulana kadar kendini idare edebilecek bir kazanç ile replika saat satışına devam etmeyi mantıklı bulmaktadırlar. Bu satıcılara üniversite gençlerini de ekleyebiliriz, masa başı çalışan kişileri ekleyebiliriz, tezgah satıcılarını ekleyebiliriz. Bu satıcıların çoğalması da replika saat satışının yükselmesin de büyük etken olmuşlardır.

replika saat

Genel olarak replika saat satışının yükselmesindeki başlıca ana faktörler yukarıda anlattıklarım gibidir. Peki replika saat satın almaya karar verdiğiniz de nereden almalıyız ? İşte bu soru cevaplanması en zor kısımdır. O kadar fazla satıcı , sosyal medya, satış ağı ve internet site var ki, hangisinin hangi kalitede, nasıl bir replika saat sattığını bilemiyoruz.  Tamamı ile sizin internet bilginize kalmış bir durumdan ibarettir. Alacağını ağı çok iyi araştırmalısınız, gönderim şekline, irtibat numaralarına, geri dönüşümlerine daha doğrusu aklınıza takılan birçok soru işaretini araştırarak öğrenmelisiniz. Aksi halde ucuz diye tabir ettiğimiz replika saatlerden bile kazık yiyebilirsiniz.

Eğer bu işi kendine meslek edinmiş sitelerden alış-veriş yaparsanız gerçekten replika ürün olmasına rağmen muhteşem görünüşe sahip ve kaliteli replika saat gönderdiklerini de göreceksiniz. Haa bir de şöyle bir durum var bu replika saatler kendi aralarında birçok sınıfa ayrılmaktadır. Bu kalite sınıflarını da daha sonraki yazımız da yine buradan birlikte paylaşacağım. Bekleyin J

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:
  1. Gerçekten güzel bir makale olmuş ikinci el saat alım satım işiyle uğraşmaktayım.İkinci el replik saat hakkında çok güzel noktalara değinmişsiniz.Elinize sağlık makalelerinizi sürekli okuyacağım.Kolay gelsin…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top