skip to Main Content

Sağlığınız Huzurevleri ile Güvende

Yaşlılık elbette kaçınamadığımız bir durum. Her insan bir gün yaşlanıyor ve yaşlılığın getirmiş olduğu durumlara katlanmak zorunda kalıyor. Yaşlılık zamanlarında insan elbet kendisi ile ilgilenen bir kişiye ihtiyaç duyuyor ve özellikle de değişen sağlık durumları nedeni ile bakıma muhtaç hale geliyor. İşte bu durumlarda kişinin en büyük desteği olmak ve ona hayat arkadaşlığı yapmak için huzurevleri kurulmuş bulunuyor.

Yaşlılıkta insanlar bedenen büyük olsalar da aynı bir bebek gibi bakıma muhtaç hale geliyorlar. Günlük aktivitelerin eskisi gibi yerine getirilememesi, daha yavaş hareket etme, gelirin azalması ve dolayısıyla hareketli yaşamın da azalması ile birlikte birçok sorun meydana geliyor.  Bununla birlikte değişen sağlık koşulları da kişinin sürekli bir kontrol içerisinde olmasını gerektiriyor. Aylık sağlık kontrolleri yıllık sağlık kontrolleri ve günlük ilaç kullanımı derken kişinin kendi kendine bunları unutmaması ve uygulaması da oldukça zor bir hal alıyor. İşte bu durumlarda kişinin bir yardıma ihtiyacı oluyor ve bu yardım ne yazık ki her zaman insanın ailesinden gelemeyebiliyor. Gerek günlük hayattaki çalışma koşulları gerek de yaşam mücadelesi nedeni ile insanlar bazen sadece kendileri ile ilgilenebiliyorlar. İşte bu durumlarda insanlar aynı bir akraba sıcaklığı gösteren kişiler tarafından bakıma ihtiyaç duyuyor. Bu yardımı da huzurevindeki ve bakımevindeki personeller veriyor.
huzureviHuzurevi ve bakım evine seçilen personellerden özellikle bazı niteliklere sahip olması bekleniyor. Herkes bakım işini üstlenemiyor ve dolasıyla içinde sabır ve şefkat duygusu olan profesyonel insanlar bu işe alınıyorlar. Böylelikle burada yaşayan herkes bir sevgi yuvasının içerisinde buluyor kendini.

Huzurevi denildiğinde insanların aklına sadece bakıma muhtaç olan insanlar gelmemelidir. Çünkü yaşlandıkça duyusal yönden de insanın yardıma ihtiyacı vardır ve yalnızlık duygusunun giderilebileceği en iyi ortamlardan biri de huzurevleridir. Burada insanlar arkadaşları ile birlikte zamana geçirmekte ve yalnızlık duygusunu yenerek hayata daha pozitif bakabilmektedir. Bu nedenle huzurevleri hem bir bakım evi niteliğinde olup hem de bir sevgi yuvasıdır. Burada önemli olan kişinin sağlığı kadar ayrıca onun mutluluğudur.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top