skip to Main Content

Seçim Sonuçları: Hürriyet Seçim Sonuçları Sayfası

1 Kasım’da yapılacak seçimlere çok az bir zaman var, hepimiz gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Seçim günü 2015 Genel Seçim Sonuçlarını heyecanla izliyor olacağız. Pek çok yayın kanalı canlı olarak sonuçları yayınlıyor olacak ve aynı zamanda yine yayın kuruluşlarına ait olan web sitelerinde özel sayfalar ile 1 Kasım 2015’e Seçim sonuçları yayınlanıyor olacak.

Hürriyet Seçim Sonuçları

7 Haziran 2015 seçimlerinde Hürriyet’in bir seçim sayfası vardı, bu seçimde aynısını mı kullanırlar değiştirirler mi bilemiyorum ama beklentim daha da geliştirilmesi yönünde. Seçim için özel olarak yapılmış sayfadan anlık seçim sonuçlarını görmek mümkündü.

Seçim özel sayfasında sonuçların görselleştirildiği haritayla birlikte haberlere de yer veriliyor. Sandıkların açılmasıyla Cihan Haber Ajansı’ndan ve Anadolu Ajans’ından alınan sonuçlara yer verilecek.

Seçim sayfasında aday listeleri, adayların illere göre durumu yer alıyor. Anketler de bu tür özel sayfalarda muhakkak kullanıcıya sunuluyor, bilindiği gibi özellikle seçim dönemlerinde anket yapan firmalar oldukça talep görüyor. Seçim anketleri üstünden pek çok yorum yapılıyor, partiler bu sonuçları dikkate alarak çalışmalarında yeni düzenlemeler yapıyorlar.

Etkileşimi artırmak için seçim sayfasında yorum yapılmasına da imkan sağlanmış, özellikle insanların fikirlerini paylaşmak isteyecekleri seçim gibi bir konuda anlık olarak güncellenen seçim sonuçları hakkında söyleyecek çok şeyimiz olacağı kesin, sayfanın sonunda olan yorum kısmı biraz daha büyük hale getirilebilir diye düşünüyorum, pek çoğumuz bu sayfalardan takip yapıyor olacağız.

Tabi ki bir seçim sayfasında yorumunuzu paylaşabiliyor olmanız için kayıt yapmanızı bekliyorlar veya giriş yapmanızı.

Seçim sonuçları konuşulurken, en çok yapılan şeylerden biri de tabi ki bir önceki seçim sonuçları ile kıyaslamalar yapmaktır. Hürriyet seçim sayfası arayüzünde geçmiş dönem seçim sayfaları ve seçim sonuçlarına da gitmek mümkün. Aynı zamanda her an konuyla ilgili haberlerin akışını da sayfadan görebiliyor olacaksınız.

Bildiğimiz gibi seçim sonuçlarını yurtdışından gelen oylar da ciddi oranda değiştiriyor, milletvekili oranlarını ve dağılımını etkiliyor. Bundan olsa gerek ki pek çok parti yurt içinde miting düzenlerken seçim dönemlerinde yurt dışına ziyaretler düzenliyor ve oradaki Türkiye vatandaşları ile bir araya geliyor, onları da dinliyorlar. Seçim portalında bu bağlamda 2015 1 Kasım Genel Seçim Sonuçlarında gümrük dahil oy dağılımında son durumun olması kritik bir önem taşıyor.

Sitede hem AA’nın hem de Cihan Haber Ajansı’nın oy verileri bulunacak olması daha net bir sonuç elde edilmesi açısından önemli bir nokta, pek çok diğer portal tek bir ajanstan sonuçları veriyor ki bu durum net sonuçlar belli olana kadar yanıltıcı olabiliyor.

Ülkede yaşanan olumsuz olayların bir an önce bitmesi dileği ile seçim gününü ve sonuçlarını bekliyor olacağız.

Seçim Sonuçları Takip Sayfasıhttp://www.hurriyet.com.tr/secim/

1 Kasım seçim tüm partiler ve sonuçları: http://www.hurriyet.com.tr/secim/partiler

1 Kasım Seçim Vaatlerihttp://www.hurriyet.com.tr/secim/vaatler

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top