skip to Main Content

SetXRM ile Genişletilmiş Müşteri İlişkileri Yönetimi

Sektörlerdeki şirket çeşitliliklerinin artması ve müşteri ilişkilerinin karmaşık bir hal alması sonucunda müşteri ilişkileri yönetimi kavramı ortaya çıkmıştır. Bu kavramla birlikte, müşterilerin daha verimli bir şekilde yönetilmesini olanaklı kılacak yazılımlara olan ihtiyaç doğmuştur.
CRM yazılımları adı verilen bu yazılımlar, şirketlerin müşterileriyle olan ilişkilerine odaklanır; mevcut müşterileri koruyarak yeni müşteriler edinmek için gereken bütün verilerin toplanmasını ve istatistiklerle algoritmalar oluşturarak hedef kitlenin belirlenmesini sağlar.

Fakat CRM’in sektörlere göre değişen ve gitgide artan gereksinimleri karşılamakta yetersiz kalmasından dolayı, yazılımların da artık daha kapsamlı bir şekilde geliştirilmesi gerekmektedir. Onların yerini alan XRM yazılımları, şirketinizin müşterilerle ilişkilerinizin yanı sıra diğer şirket dahilindeki bütün ilişkileri hedefler ve size ihtiyacınız olan kapsamlı hizmeti sunar.

XRM nedir?

XRM’in açılımı “extented relationship management”, yani “genişletişmiş müşteri ilişkileri yönetimi”dir. Argeset Yazılımın on beş yıllık tecrübesiyle geliştirilen SetXRM müşteri yönetiminin eksikliklerini göz önünde bulundurarak şirketlere ve sektörlere CRM’den çok daha kapsamlı bir hizmet sunar.

XRM’in standart bir yazılım olmaması, her şirketin ve sektörün ihtiyaçlarına göre özel olarak esnetilebilmesi, çok daha kapsamlı veri ve istatistikleri daha kısa sürede elde etmenizi sağlayarak faaliyetlerinizi daha verimli hale getirmesi önemlidir. Ayrıca güvenilirlik, ulaşılabilirlik, kolay entegrasyon gibi birçok başka ayrıntı XRM’i daha avantajlı kılmaktadır.

XRM ve CRM arasındaki farklar nelerdir?

SetXRM tarafından şirketlere sunulan CRM çözümleri birçok servisi kapsar: iş akışları yönetimi, dinamik raporlama, satış yönetimi, pazarlama yönetimi, saha satış yönetimi ve birçok çözüm. Kapsamlı listemizden ihtiyacınız olan CRM çözümleri seçerek yazılımınıza modül olarak ekletebilir, böylece daha verimli bir ilişki yönetimi sağlayabilirsiniz. Hizmetin geldiği bu nokta, zaten XRM’in tanımında da belirleyici rol oynar.

Yukarıda bahsedilen iki kavram arasındaki farklara gelirsek: CRM’nin merkezinde müşteri verisi bulunur. Satış, servis ve pazarlama faaliyetlerinin yönetilmesi hedeflenir. XRM’se şirketin tüm verilerini etkin bir şekilde kullanarak birimlerin tamamını yönetir. Böylece, müşteri ilişkileriyle ilgili olabilecek hiçbir birim veya faaliyet kapsam dışı kalmaz.

XRM’le müşteri ilişkilerini profesyonel bir şekilde yürütmenin yanı sıra, faaliyetlerdeki verimliliği de ölçerek müşterileri dolaylı yollardan etkileyebilecek unsurlara da müdahale edebilirsiniz. Ayrıca, giderlerinizi kontrol edebilir ve sözleşme tarihlerinizi takip edebilirsiniz.

Neden SetXRM’i tercih etmelisiniz?

Piyasadaki müşteri ilişkileri CRM programları şirketlerin kendini onlara uydurmasını gerektirir. Ayrıca, ilişkileri yönetmede yetersiz kalır ve yeni modüller eklendiğinde programlarda yavaşlamalar görülür.

SetXRM kendini şirketlerin ihtiyaçlarına uygun olarak şekillendirmekle kalmaz, sürekli gelişerek artan gereksinimleri sürekli karşılamaya yönelik yeni nesil bir program olarak konumlanır. Yukarıda belirttiğimiz gibi, bu programın amacı sadece pazarlama, satış ve servis departmanlarındaki müşteri ilişkilerini değil bütün departmanlarındaki ilişkileri de kapsayacak bir sistem kurmaktır.

Müşteri ilişkilerinizi genişletişmiş bir şekilde, bulut yazılımının ulaşılabilirliği ve güvenliliğiyle, şirket dahilindeki bütün departmanları ve ilişkileri tek bir merkezden her an yönetebilmek için SetXRM’i kullanabilirsiniz.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top