Sayfalar

havadurumu15gunluk

Sıcaklıklar Artmaya Devam Edecek

Meteorolojiden alınan tahminlere göre; Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarının hafif sağanak yağmurlu geçmesi tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde sis ve pus ile birlikte buzlanma bekleniyor. Hava Sıcaklığı, Ülke genelinde 1 ile 3 derece artacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; Genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yarın Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz`de kuvvetli, Marmara`da yer yer kısa süreli fırtına (70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Marmara: Az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Ege: Parçalı ve az bulutlu, gece saatlerinden itibaren batısının çok bulutlu, yarın Kıyı Ege`nin hafif sağanak yağmurlu geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın kıyılarında güneyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde yer yer sis ve pus bekleniyor.

Akdeniz: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu, yarın Batı Akdeniz kıyılarının hafif sağanak yağmurlu geçmesi tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde Burdur ve Isparta çevrelerinde yer yer sis ve pus bekleniyor.

İc Anadolu: Az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus ile birlikte yer yer buzlanma bekleniyor.

Batı Karadeniz: Az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın zamanla güneyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde sis ve pus ile birlikte yer yer buzlanma bekleniyor.

Orta Ve Dogu Karadeniz: Parçalı ve az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın yarın zamanla Orta Karadeniz`de güneyli yönlerden kuvvetli(40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde iç kesimlerde buzlanma meydana geleceği tahmin ediliyor. Orta Karadeniz`de sabahın erken saatleri ile gece saatlerinde yer yer pus bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölgede buzlanma ile birlikte gece ve sabah saatlerinde yer yer sis ve pus görüleceği tahmin ediliyor.

Güney Doğu Anadolu: Parçalı ve az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde buzlanma ve don ile birlikte yer yer sis ve pus bekleniyor.

Bazı şehirlerimizdeki hava durumu tahminleri;

İstanbul: Az Bulutlu 14°C

İzmir: Az Bulutlu, Gece Saatlerinden İtibaren Çok Bulutlu, Yarın Hafif Sağanak Yağışlı 16°C

Afyonkarahisar: Az Bulutlu 14°C

Adana: Parçalı Ve Az Bulutlu 20°C

Antalya: Az Bulutlu, Gece Saatlerinden İtibaren Çok Bulutlu, Yarın Hafif Sağanak Yağışlı 18°C

Ankara: Az Bulutlu 15°C

Konya: Az Bulutlu 13°C

Bolu: Az Bulutlu 15°C

Zonguldak: Az Bulutlu 18°C

Samsun: Parçalı Ve Az Bulutlu 22°C

Trabzon: Parçalı Ve Az Bulutlu 18°C

Erzurum: Parçalı Ve Az Bulutlu 4°C

Diyarbakır: Parçalı Ve Az Bulutlu 17°C

Bursa: Az Bulutlu 21°C

Elazığ: Parçalı Ve Az Bulutlu 14°C

Gaziantep: Parçalı Ve Az Bulutlu 16°C

Balıkesir: Az Bulutlu 16°C

Yalova: Az Bulutlu 19°C

Denizli: Parçalı Ve Az Bulutlu, Gece Saatlerinde Çok Bulutlu 16°C

Muğla: Az Bulutlu, Gece Saatlerinden İtibaren Çok Bulutlu, Yarın Hafif Sağanak Yağışlı 13°C

Kahramanmaraş: Parçalı Ve Az Bulutlu 16°C

Osmaniye: Parçalı Ve Az Bulutlu 19°C

Nevşehir: Az Bulutlu 13°C

Kırşehir: Az Bulutlu 15°C

Karabük: Az Bulutlu 21°C

Kastamonu: Az Bulutlu 15°C

Ordu: Parçalı Ve Az Bulutlu 19°C

Giresun: Parçalı Ve Az Bulutlu 18°C

Erzincan: Parçalı Ve Az Bulutlu 9°C

Malatya: Parçalı Ve Az Bulutlu 15°C

Kilis: Parçalı Ve Az Bulutlu 17°C

Mardin: Parçalı Ve Az Bulutlu 14°C

 

DENİZLERDE HAVA DURUMU

Denizlerimizde Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege`de rüzgar bekleniyor.

Karadeniz Denizi Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu; Rüzgar; Batı Karadeniz`de batı ve güneybatıdan 3 ile 5 (20-40 km/sa), doğusunda 4 ile 6 (30-50 km/sa), yarın sabah saatlerinden itibaren 5 ile 7 (40-60 km/sa); Doğu Karadeniz`de doğu ve güneydoğudan 2 ile 4, batısında akşam ve gece saatlerinde güneybatıdan 3 ile 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ile 2,0m batısı 1,5 ile 2,5m, yer yer 2,0 ile 3,0 m, Görüş: İyi.

Marmara Denizi Hava Durumu: Parçalı bulutlu; Rüzgar: Güney ve güneybatıdan 4 ile 6 (30-50 km/sa), zamanla 5 ile 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,5 ile 2,5m, Görüş: İyi.

Ege Denizi Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Orta ve Güney Ege sağanak yağmurlu, Rüzgar: Kuzey Ege`de güney ve güneydoğu, zamanla güneybatıdan 3 ile 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinden sonra 4 ile 6 (30-50 km/sa), yarın öğle saatlerinde 5 ile 7 (40-60 km/sa), Güney Ege`de güney ve güneybatıdan 2 ile 4 (10-30 km/sa), zamanla 3 ile 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ile 2,0m, Görüş: İyi, yağış zamanı orta.

Akdeniz Hava Durumu: Parçalı bulutlu, zamanla batısı sağanak yağmurlu, Rüzgar: Batı Akdeniz`de batı ve güneybatıdan 2 ile 4 (10-30 km/sa), ilk saatlerde batısında 3 ile 5 (20-40 km/sa), Doğu Akdeniz`de batı ve güneybatıdan, sabah saatlerinde kuzeyinde kuzeydoğudan 2 ile 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ile 2,0m, Görüş: İyi, yağış zamanı orta.

 

 


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor
Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeniyi hak ettik 😉