skip to Main Content

Soyunma Dolabı Alacaklara Altın Öneriler

Soyunma odalarında yer alan ve günümüzde birçok sektörde kullanılmakta olan, kişilerin eşyalarını koyabileceği özel kilitli soyunma dolabı, malzeme ve emanet dolapları sürekli karşımıza çıkmaktadır. Son teknoloji soyunma dolapları sayesinde özel eşyalarınız daha güvende ve daha korunaklı bir şekilde saklanabilmektedir.

Özellikle çok sayıda işçi ya da personel çalıştırmakta olan fabrikalarda, iş yerlerinde, özel şirketlerde olduğu gibi spor salonları, gymlerde ve benzeri spor aktivitelerinin yapıldığı alanlarda soyunma dolapları karşımıza çıkabilmektedir. Sosyal bir ortamın olduğu toplu olan bütün alanlarda bu soyunma dolaplarına ihtiyaç duyulabilmektedir. Çalışanların ya da sporcuların kıyafet değiştirme ihtiyaçları olabilmektedir. Bu nedenle de bu gibi ihtiyaçların giderilmesi için soyunma odaları bulunmaktadır. Ancak değiştirilen kıyafetin ve özel eşyaların saklanabileceği bir yer gerekmektedir. Çalışanların ve sporcuların kıyafetlerini rahat bir şekilde saklayabilmesi amacı ile de soyunma dolapları kullanılmaktadır. Bazı alanlarda bu dolapları birkaç kişi aynı anda kullanabilmektedir. Bazı alanlarda ise her kişiye özel olarak şifreli ya da kilitli dolaplar temin edilmektedir.

İstanbul’da üretim yapan Gökerler Çelik Eşya ( https://www.gokerler.com ) firması sekötürün en eskilerindendir. Çelik soyunma dolabı ölçüleri hakkında bilgi alabilir ve isteğinize göre dolap yaptırabilirsiniz.

soyunma dolabı modelleri

ÇELİK SOYUNMA DOLABI KULLANIM ALANLARI

Her alanda kullanılabilme özelliğine sahip olan çelik soyunma dolapları, genel olarak iş yükü oldukça fazla olan alanlarda kullanılmaktadır. Çalışanların eşyalarını güvenli bir şekilde saklayabilmesi amacı ile üretilmiş olan bu dolaplar, son derece güvenlikli dolaplardır. Birçok alanda ve çoğu sektörde bu tür çelik dolaplarla karşılaşmak mümkündür. Genel olarak fabrikalar, öğrenci yurtları, spor salonları, hastane, okul gibi oldukça kalabalık ortamların yer almakta olduğu alanlarda kullanılabilmesi ile göz önüne çıkan bu dolaplar, tercih konusu haline gelmektedir. En çok tercih edilmekte olanı ise 4 ve 6 kapılı olanlarıdır. Çelikten olduğu için oldukça dayanıklıdır ve uzun yıllar boyunca hiçbir sorun yaşanmadan kullanılabilmektedir. Dolapların renkli ve hoş görünmesi için genellikle kullanılan boya türü de toz boyasıdır. Toz boyası ile uzun süre boyunca dolaplarda deforme meydana gelmemektedir.

altılı-soyunma-dolabi-gurubu

Çelik metal dolaplar genel olarak çok kapılı üretilmektedir. Çok kapılı dolapların tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri olarak, endüstriyel alanda çalışan ve personel sayısının oldukça fazla olmasıdır. Bu şekilde yer tasarrufu sağlamak amacı ile bu dolaplar kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra tek kapılı dolaplar da yer almaktadır. Tek, çift, üçlü, dörtlü ve altılı gibi daha birçok kapı seçeneğine sahip olan dolaplar, dikey ya da yatay şekillerde üretilebilmektedir. Kullanım amacına uygun olarak küçük bölmelere sahip çok kapılı ya da büyük bölmelere sahip tek kapılı dikey dolaplar olarak seçim şansı da sunulmaktadır.

ŞİRKETLER EN ÖNEMLİ KULLANIM ALANLARI

Özellikle oldukça fazla personele sahip olan fabrikalarda, personelin kıyafetlerini değiştirebileceği ve iş elbiselerini giyebileceği bir ortama ihtiyaç duyulmaktadır. Soyunma odalarında yer alan çelik dolaplarda saklamakta olduğu iş kıyafetlerini değiştirerek, günlük kıyafetlerini istifleyebileceği bu dolaplar genel olarak her kişiye ayrı olarak tahsis edilmektedir. Bu nedenle de yatay ya da L şeklinde, çok kapılı dolaplara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu dolapların genel özellikleri olarak ise çok bölmeli olmasıdır. Her bölme kapaklarla kapatılır ve personele tahsis edilir. Böylece yer tasarrufu sağlanarak herkesin kendine ait bir dolabı olmuş olur.

Bunun yanı sıra oldukça sağlam ve dayanıklı olmaları ile beraber uzun yıllar boyu herhangi bir deforme yaşanmadan kullanılabilmektedir. Çelik dolaplar isteğe bağlı olarak boyanabilir, renklendirilebilir ve bu şekilde kullanılabilir. Daha çok boyasız dolapların tercih edilmesi söz konusu olurken, daha şık bir tasarım halinde kullanmak isteyenler için de toz boyası ile boyanan çelik dolaplar üretilmektedir. Asma kilit ve özel şifreli kilit seçenekleri ile üretilen dolaplar, isteğe bağlı olarak tercih edilebilmektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top