skip to Main Content

Spoura İle Az Bilinen Sporlar da Türkiye’de

Spoura.com; sporun birçok dalıyla ilgili bilgi paylaşımı yapmak, Türkiye’de henüz yeterince ilgi gösterilmemiş olan spor dallarını inceleyip insanlara sunmak ve spor ile ilgili detaylı makaleler yazmak amacıyla Nisan – 2016’da kurulmuş bir internet sitesidir. Spoura, diğer spor siteleri veya spor ile ilgili içerikler üreten sosyal medya sayfalarından farklı olarak çok bilinmeyeni konu edinmeyi önemseyen bir spor sitesidir. Spoura.com adı ise sporun insanlar üzerindeki yarattığı aurayı belirtmek için spor ve aura kelimelerinin birleşiminden ortaya çıkmıştır. Sitenin ilk yazısında Türkiye’nin 1954 Dünya Kupası’na uzanan macerasında kilit rolü oynayan ve yazı-tura ile Türkiye’yi Dünya Kupası’na götüren Luigi Franco Gemma’nın hikayesi ele alınmıştır. Yine Türkiye’de pek bilinmese de belirli bölgelerde ilgi uyandıran ‘Korfball’, ‘Hurling’ gibi sporların detaylı tanıtımını Spoura’da bulabilirsiniz. Spoura bilinmeyen spor dallarıyla ilgili tanıtım yazılarını sürekli yazmayı ve insanlara ulaştırmayı hedeflemektedir.

spouraSpoura.com’un bir diğer amacı da çeşitli sporlar ile ilgili merak edilen ama televizyonlarda veya internet ortamında yeterince anlatılmamış olan konuları detaylı bir şekilde ele alıp okuyucularına sunmaktır. Örnek vermek gerekirse spoura.com’da yer alan Uefa ülke puanının hesaplanmasına dair olan yazı konuyla ilgili medyadaki en detaylı spor araştırmalarından biridir. Spoura.com fotoğraf ve videolar ile desteklenen derleme içerikleri de kullanıcılarına sunmaktadır. Spor ile ilgili ‘en iyi 10 hareket’ gibi derleme videolar ve benzeri birçok içerik Spoura’da yer almaya devam edecektir.

Kurulduğu kısa süre içerisinde büyük ilgi uyandıran sitenin diğer sosyal medya hesapları da mevcuttur. https://www.facebook.com/spoura adresinden Spoura’nın facebook sayfasını takip edip spor ile ilgili yapılan birçok paylaşıma ve spor haberlerine ulaşmak mümkündür. https://twitter.com/spouracom adresinden Spoura’nın twitter adresini takip edebilir, sporun birçok dalıyla ilgili güncel paylaşımlara, istatistiklere ve daha birçok bilgiye ulaşabilirsiniz. Son olarak https://www.instagram.com/spouracom/ adresinden birçok spor dalıyla ilgili ve spor tarihi ile ilgili yapılan fotoğraf paylaşımlarına erişebilirsiniz.

Spor ve sporcu olgusu ülkemizde maalesef yeterince iyi anlatılamamış olan bir olgudur.

Ülkemizde gerçekleştirilen birçok spor müsabakasında şiddete tanık olmaktayız. Bunun en büyük sebeplerinden biri de medyada sporun güzelliklerinden çok insanları ayrıştırma olasılığı olan konuların konuşulmasıdır. Sporun dili evrenseldir. Spor ile dünyanın her yerine, her bölgesindeki insana ulaşmak mümkündür. Spoura.com da bu dilin gücünü, insanlara sporu sevdirmenin önemini bildiği için sporun güzelliklerinden bahsetmeyi, insanlara sporu sevdirmeyi, spor ile güzel hikayeler anlatmayı ve yaptıkları tanıtım yazılarıyla diğer spor dallarına da ilgiyi arttırmayı hedeflemektedir. Siz de Spoura.com’u takip ederek sporun birçok dalıyla ilgili bilgilere ulaşabilir ve spor ile kalabilirsiniz.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top