Sayfalar

teff tohumlu zayıflama çayı

Teff tohumlu çay içerek nasıl zayıflanır?

Teff tohumlu çay içerek nasıl zayıflanacağı ile ilgili merak edilen ve elde edilen bilgilerin tamamına denir.

Teff tohumlu çay ile zayıflama

Bahsi geçen çay yüksek seviyede enerji kaynağına sahiptir. Fazla kilosu olan ve bu kiloları atmak isteyen insanların tercihidir. Sağlık beslenerek diyet yapmak için doğal bitkilere başvurma oranı arttığı için teff bitkisine olan merak da aynı şekilde artmıştır. Özel tahıl çaylarından biri olan teff tohumu tercihe göre pirinç veya buğdayla da karıştırılabilmektedir. Bu karışımla pişirme işlemi gerçekleştirilerek tüketilebilir.

Teff tohumlu çay içeriği nedir? Ne işe yarar?

Çay içinde yirmi farklı bitkiyi bulundurur. Teff tohumu yılda bir defaya mahsus olmak üzere Etiyopya bölgesinde çıkar. Boyut olarak küçük olan tatlı tahıl insan sağlığına için önem arz eder. Çayın işlenmesi esnasında içine tropikal meyvelerin eklenmesiyle tatlı bir lezzete dönüşür. İçimi tatlı olan çay içindeki bitkiler sayesinde vücuttaki toksinlerin yanarak atılma işleminin gerçekleşmesine yardım eder.

Teff tohumlu çay nasıl kullanılır?

Toksinlerin atılmasıyla beraber vücuttaki ödemin dışarı atılmasına destek olması insanları cezbeder. Kilo vermek daha kolay hale geldiği için bitki Türkiye’de de meşhur olmuştur. Lif oranı kadar protein oranı da fazladır. Protein vücudun enerjik olmasını sağlar. Vücutta fazla enerji olduğunda yağ yakmak kolaylaşır. Teff hem buğday hem de pirince göre daha küçüktür. İşlenmesi kolay olan tohumlar çeşitli alanlarda kullanılabilir. Çay olarak sıkça tüketilen bitki tok tutma özelliğindedir.

Teff tohumlu çayın yararları nelerdir?

Metabolizmayı hızlandırmasıyla beraber vücuttaki sindirilemeyen besinlerin kısa zamanda sindirilmesine destekçidir. Doğal tahıllardan biridir. Kalsiyum içerir ve bu sayede vejetaryenlerin tercihi arasında bulunur. Sütteki kalsiyum oranından daha fazla kalsiyum içerir. Çay haline gelen tohumlar hoş bir tada dönüşür. Yemeklerde de lezzet açısından fark yaratır. Çayın özelliklerinden bir diğeri yemek yeme isteğini azaltması ve tüketilen besinlerin hızlı sindirilmesine olanak tanımasıdır. Faydaları arasında vitamin ve mineral deposu olması gösterilir. Lif, protein ve kalsiyum vücudun daha sağlıklı çalışmasını sağlar. Besin zayıflamayı sağlamasının yanından sağlıklı bir vücut vaat eder.

Teff tohumlu çayı kimle kullanabilir? Nereden alınır?

Alınan bilgilere göre gebe ve emzirme dönemindeki kadınlar dışında her kişinin tüketebileceği ifade edilir. Gebeler hekim önerisi ile kullanmalıdır. Bitki ile ilgili merak edilen sorulardan biri de teff zayıflama çayı fiyatının ne kadar olduğudur. Bitki yurt dışından sipariş edildiği için ülkemizdeki fiyatı pahalıdır. Fiyat hakkında bilgi almak için internetteki satış sitelerinde araştırma yapılabilir. Genel olarak internetten sipariş edilmektedir. İnternet dışında eczanelere de ürün hakkında merak ettiklerinizi danışabilirsiniz. Teff tohumlu çay içerek ve eş zamanlı şekilde spor, diyet yaparak zayıflayabilirsiniz. Süreç hakkında diyetisyenle görüşülmesi önerilmektedir.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, ,

Henüz Yorum Yapılmamış.

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum.