skip to Main Content

Tercüme Büroları Tarafından Sunulan Hizmetler

Birçok farklı iş kolunda değişik amaçlar talep edilen tercüme çeşitleri bulunmaktadır. Başta Ankara ve İstanbul olmak üzere birçok şehirde bulunan tercüme bürosu sayısı da son yıllarda epeyce artmıştır. Herhangi bir sebepten dolayı tercüme hizmeti almak için bu bürolara başvurulabilir. Ancak bilinmelidir ki öncelikle iyi bir araştırma yapılması çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü uygun fiyatlar ile tercüme yapabilen birçok yer bulunmaktadır. Ancak alınan hizmet kalitesinin oldukça düşük olabileceği de unutulmamalıdır. Kusursuz ve doğru bir tercüme istenmesi halinde alanında uzman ve tecrübeli tercümanların çalıştığı bürolar aranmalıdır. Bu noktada tercümanların sahip oldukları bilgi, yeterlilik, başarı gibi hususlar önemli olmaktadır. Tercüme işlemi yapacak tercümanın sadece dil bilmesi yetmemektedir. Bunun yanında ifadelerin tam olarak çevrilebilmesi için konu hakkında detaylı bir bilgi sahibi olunması da önemlidir. Bu nedenle tercümanların alanında son derece donanımlı olması önemli bir tercih nedeni olmaktadır. Aksi durumda bir tek kelimenin yanlış ifade edilmesi durumunda ortaya çıkabilecek sorunlar da olabilmektedir. Birçok tercüme bürosunun internet sitesinde bulunan müşteri temsilcisi hizmetiyle de istenilen sorular sorulabilir. Daha detaylı bilgi de alınması sağlanabilir.

ingilizce çeviri

Kaliteli bir tercümanlık bürosu ile anlaşılması durumunda tıbbi tercüme, noter onaylı tercüme, yeminli tercüme, hukuki tercüme, ardıl tercüme, refakat tercüme, simultane tercüme hizmetleri alınabilmektedir. Burada önemli olan husus ise tercüman olan kişinin alanında uzmanlığı bulunup bulunmadığıdır. Sadece yabancı dil bilmesi yeterli olmamaktadır. Yeminli tercüme yapabilmesi için noter önünde yemin etme şartı aranmalıdır. Yeminli tercüman özel veya resmi metinleri tercüme edip imzalama yetkisine sahiptir. Ayrıca noter tarafından tercümenin tasdik edilmesi için mutlaka yeminli tercümanın olması şarttır. Yeminli tercüman tarafından yapılmayan tercüme metinleri noter tarafından onaylanmamaktadır. Bununla birlikte tercüme bürolarından alınan hizmetin hızı da önemlidir. Bazı durumlarda oldukça geç teslim yapıldığı da bilinmelidir. Bununla birlikte fiyatlandırma 1000 karakter veya 180 kelime üzerinden yapılmaktadır. İngilizce tercüme başta olmak üzere birçok farklı dilde tercüme yapılmaktadır. Korece, Lehçe gibi çok daha az kişi tarafından talep edilen dil tercümelerinde fiyatlandırma yüksek olmaktadır. Çoğu tercüme bürosu Almanca, İtalyanca, Fransızca, Arapça, İspanyolca gibi dillerde tercüme yapma olanağına sahiptir.

Bazı durum ve zamanlarda da indirimler uygulanmaktadır. Akademisyenlere özel indirim seçenekleri olduğu gibi öğrenciler için de indirimler vardır. Bitirme tezi, ödev, akademik makale gibi birçok çalışmanın tercüme edilmesi mümkündür. Aynı zamanda uluslararası iş ortaklara sahip olan firmalar başta olmak üzere her türlü iş kolunda faaliyet gösteren şirketler ile kurumsal işbirliği yapılabilmektedir. Bunun için profesyonel bir çeviri bürosu ile anlaşılması halinde her türlü tercüme hizmeti çok daha uygun fiyatlandırma ile yapılmaktadır. Bununla birlikte hız anlamında da büyük bir avantaj sağlanmaktadır. Tercüme büroları genellikle aynı noter ile çalışmaktadır. Bu durum da işlerin hızlı olmasını sağlamaktadır. Birden fazla noter ile çalışılması da mümkündür.

çeviri bürosu

Merkezi Ankara’da bulunan ve İstanbul’da da şubesi olan Metropol Tercüme Bürosu da MG Metropol Group A.Ş. bünyesinde tercüme faaliyetlerini sürdürmekte ve kurumsal bir şekilde hizmet vermektedir.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top