skip to Main Content

Bir Zamanlar Çok Sevdiğimiz Download Sitelerinin Halen Daha Çok Eğlenceli Olduğunu Biliyor muydunuz?

Akıllı telefonlar hayatımıza girmeden önce download (indir) sitelerinin müdavimiydik. Her gün yeni bir program keşfeder bilgisayarı setuplarla doldururduk.

Hatırlayın: Lime Wire, Ares, Bear Share, Winamp, Messenger Discovery… daha neler neler. İnsan özlüyor o günleri. Sürekli yeni yeni video düzenleme araçları, elektronik müzik programları, güvenlik yazılımları keşfeden tek kişi ben değildim herhalde. Şimdilerde sosyal medyada geçirdiğimiz zamanı eskiden indir (download) sitelerinde geçirirdik.

Tam da böyle düşünürken aslında bu sitelerin halen daha milyonlarca insan tarafından kullanıldığını fark ettim. Her şey yenilendiği gibi program indirme siteleri de içeriklerini yeniliyor elbette. Şimdilerde mesela Android indir siteleri oldukça popüler. Üstelik android uygulamaları windows işletim sisteminde çalıştırmak da mümkün. Neydi o programın adı? heh! BlueStacks. İndirin ve telefonunuzda kullandığınız uygulamaları bilgisayarınızda kullanmaya devam edin.

indir - download sitesi

Keşfedilecek o kadar çok uygulama var ki, bunların bir kısmı hayatımızı kolaylaştıran programlar. Bir kısmı da eğlenceli uygulamalardan oluşuyor. Eskisi gibi internetlerimiz de kotalı ve yavaş olmadığına göre asıl tam da şimdi bu sitelerin tadını doyasıya çıkarabiliriz. Gerçi siteler diyorum ama gezginler, tamindir ve dostindir dışında çok fazla önerebileceğim site yok. Güvenliğinizi tehlikeye atmak istemem. Özellikle Dostİndir‘i ben de kullanıyorum. Bakın bu yazımda da bahsetmiştim. İş için gerekli android uygulamaları bilgisayarda kullanmama imkan sağladığı için uzun zamandır takip etmekteyim.

dostindir.com’da güncel ve güvenilir binlerce program var. Mobil cihazlar için çocuklarınızın eğlenebileceği programlardan tutun da işleriniz için size asistanlık edecek programlara kadar çok geniş bir yelpazesi var.

İşinize Yarayacak Programlardan Bazıları:

Hani olurya aniden bir ihtiyaç doğar ve ah bilgisayarımda şu özellikte olsaydı deriz ya. İşte öyle anlarda özellikle dostindir.com gibi siteler gerçekten hızır gibi yetişiyor.

 • Maus ve klavye hareketlerini tutan Heka imece programı,
 • Güvenlik kamerası görüntüleri izlemek için DVR Player,
 • Online oyun hile programı Charles
 • Slayt sunum hazırlama programı Bolide Slideshow Creator
 • Saz akort programı Saz Tuner (Nerede lazım olacak demeyin. Ses mühendisi arkadaşım var mesela böyle programlara her zaman ihtiyaç duyuyor. Ya da size ait olmayan bir saz ansızın elinize tutuşturulursa sanatınıza gölge düşürmek istemezsiniz değil mi?) 🙂
 • 10 parmak klavye kullanmayı öğrenmek için Hotkey 10 Parmak programı

ve daha neler neler. Gerçekten halen daha çok güzel ve işe yarayan masaüstü programları üretilmeye devam ediyor.

Peki ya mobil uygulamalara ne demeli?

Ansızın İhtiyaç Duyabileceğimiz Mobil Uygulamalar:

 • Fotoğraf düzenleme programı snapseed
 • Yeraltı metrosu gibi 3G ve Wifi olmayan noktalarda zaman geçirmek için İnternetsiz Okey oyunu
 • Sesli konuşmanızı yazıya çeviren STT – Konuş Yaz uygulaması
 • Mobil tarayıcıdan video indirme programı olan Hüsoo Video İndir
 • Alternatif tıbbın modern yüzü Şifalı Bitkiler uygulaması
 • Android için dosya sıkıştırma programı Winzip Android

ve benzeri birçok test edilmiş başarılı uygulamalar var. Bunlar sadece örnekler. Herkesin kendine göre farklı program veya uygulama ihtiyacı vardır. Ücretsiz indirebileceğiniz, test edilmiş ve güvenli uygulamalar için www.dostindir.com ‘u ziyaret etmenizi öneririm.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top