skip to Main Content

Yeni Başlayanlar İçin Sporcu Gıdaları

Spora başladınız ve kısa sürede hedeflerinize ulaşmak mı istiyorsunuz? Yeterli besleniyor, spor yapıyor ancak bir türlü yeterli gelişimi hissedemiyor musunuz? Sporcu gıdaları sizin için çözüm olabilir. İşte yeni başlayanlar için en temel gıdalar.

 

Whey Protein Tozu

 

Whey proteinler sporcu gıdaları arasında en fazla tercih edilen kategorideki ürünlerdir. Spor esnasında parçalanan kas dokusunun onarılıp gelişebilmesi için proteine ihtiyacı vardır. 12 haftalık yapılan bilimsel araştırmada protein tozu kullanan sporcuların kullanmayanlara göre test sonunda performanslarının arttığı kaydedilmiştir. Hardline Whey 3 Matrix gibi iyi bir protein tozu hedeflerinizde ulaşmanızda yardımcı olabilir.  Spor sonrasında alınan kana hızlı karışabilen protein kas kütlesinin artışında faydalı olacaktır. Whey Protein hakkında daha fazla bilgi almak ve satın almak için http://www.fitbull.com/whey-proteinleri.html sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Glutamin

 

Alarm veren fazla kilolarınız için bir hışımla spora başlamış olabilirsiniz. Bu durumdaki yoğun stres altında kalan vücut fonksiyonlarınız kendisini korumaya alacaktır. Kortizol hormonun salgılanması ile vücudunuzda yağlarla birlikte kas dokusu da yakılabilir. Bu durum eskisinden daha ince ancak daha şekilsiz bir vücut şekline sahip olacağınız anlamına gelir.  İstenmeyen bu durumun önüne geçebilmek için kas dokusunu muhafaza etmeye yardımcı olan glutamin kullanımı uygun olacaktır. Glutamin ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.

 

 

L-carnitine

 

Yine fazlalıklarından kurtulmak isteyenlerin en çok tercih ettiği sporcu gıdaları arasında L-carnitine üst sıralarda yer alıyor. L-carnitine hücrelerdeki yağı, yağ moleküllerinin yakıldığı mitokondrilere taşıyarak yağ yakılmasını desteklemektedir. Enerji seviyesini yükseltir ve yağ oksidasyonunu tetikleyerek yağ oranının düşmesinde faydalı olur. Multipower L-carnitine içerik ve ham madde kalitesi bakımından en iyi ürünler arasında yer almaktadır.

 

Fitbull.com sitesinde yer alan L-Karnitin ürünleri için http://www.fitbull.com/cla.html adresini ziyaret edebilirsiniz.

 

BCAA

Yağsız kas kütlesi kazanımı hedefleriniz arasındaysa BCAA sizin için ugyun bir sporcu gıdası olacaktır. Kas inşasında yer alan valin, lösin ve izolösin amino asitlerinden oluşan BCAA’lar iskelet kasının %30 unu oluştururlar. Vücutta sentezlenemedikleri için gıda takviyesi olarak dışarıdan alınması gelişimi hızlandırıcı etki yaratacaktır. Scivation Xtend iyi bir ürün olarak gösterilmekte, ve dünyada en fazla satan BCAA ürünü olma unvanına sahiptir.

 

Sporcu Gıdalarının Güvenilir Adresi

 

2013 yılından beri sporcu besinleri ve besin takviyeleri pazarında en iyi markaları sunan Fitbull orijinal ürün garantisi sunmaktadır. Her ürün aynı gün ücretsiz kargo ve vade farksız taksit imkanı ile satışa sunulmaktadır.

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum. Takip et, etkileşimde kalalım.

Bünyamin Kapıcıoğlu Instagram

Back To Top