skip to Main Content

Bu Bir Erkek İsyanıdır: Aynı Kafayı Yaşamak İstiyoruz!

Magazin kelimesinin sözlük anlamıyla hiç ama hiç ilgilenmiyorum. Direk kafanızda canlanan karşılığını merak ediyorum. Benim mi? Magazin denildiğinde benim aklıma atıştırmalık haberler geliyor. Yani: Vahşet içermeyen, siyaset ve devlet işlerinden çok uzak, ekonomi veya insanların yaşam mücadelesini doğrudan etkilemeyecek haberlerden bahsediyorum. Magazin denildiğinde aklıma çekirdek geliyor mesela. Çekirdek çitlerken izlenebilecek haberler. İşin kötüsü sanki tüm medya bayanlara çalışıyor. Magazin denilince aklıma direk bayan kitle geliyor; magazin haberlerinden inanılmaz keyif alıyorlar. Hayır almasınlar demiyorum ama biz erkekler de  “Aynı Kafayı Yaşamak İstiyoruz”

Düşünün: magazin haberleri bayanları mutlu edebiliyor ve sanki biz erkekler böyle bir medya hizmetinden mahrum bırakılıyoruz. Elimizde değil abi! Kim kimi sevmiş, kimden ayrılmış, kimle nerede yakalanmış, ünlü sanatçı o gün ne giymiş, moda neymiş, kim-kiminle, nerede vs, vs… bizi hiç ama hiç ilgilendirmediği gibi bırakın mutlu etmeyi izlemeye tahammül bile edemiyoruz.

Erkekleri Mutlu Edebilecek Magazin Tadında Haber Kanalları Yok mu?

Var! evet arkadaşlar var. Futbol mesela? Biliyorum, bizler için futbol haberleri, devlet meseleleri kadar önem arz ediyor ve asla magazin gözüyle bakmıyoruz. Fakat magazin kelimesinin tanımı için ne demiştik hatırlayalım?

“Hayatımızı doğrudan etkilemeyen, vahşet içermeyen. Ekonomi veya devlet işlerinden uzak haberler”

Yaşantımızı doğrudan etkilemeyen, sporlar arasında en sevdiğimiz aktivitelerden biri olan ve genellikle mutlu olmak adına ilgilendiğimiz bir alan var. Futbol haberlerini okumak için gazetelere para ödüyoruz. Özellikle spor gazetesi alıyoruz. Televizyonlarda ana haberlerden sonra 10 dakikacık sunulan spor haberlerini izliyoruz. Hatta o kadar abartıyoruz ki sırf ismi futbol programı olduğu için 3-5 kişinin aynı anda sunduğu, fulboldan uzak, geyik muhabbeti ağırlıklı programlara takılıyoruz.

Peki Bu Programlar Bizi Tatmin Ediyor mu?

“Asla!” dediğinizi duyar gibiyim. “Kadınlar magazin haberleri okurken nasıl keyif alıyorsa aynı kafayı yaşamak istiyoruz”

Derken, Sihirli Bir Ekip Geldi ve Erkek İsyanı Son Buldu:

FutbolArenaLafı çok uzatmadan size müjdelemek istediğim bir haber sitesi var. Düzeltiyorum: Futbol haber sitesi.

Birçoğumuzun yakından takip ettiği ve birçok kez arama motorlarının bizi kendisine sevk ettiği FutbolArena.com‘u detaylı incelediniz mi hiç?

FutbolArena, birçok haber sitesinden farklı olarak futbol haberlerini kaynağından alıyor ve sıcağı sıcağına bizlere servis ediyor. Bunu hepimiz biliyoruz. Hatta Süper Lig, PTT 1.lig, İngiltere, İspanya, Almanya, İtalya gibi kategorize edilmiş başlıklarıyla hem Türkiye’den hem de Dünyadan Futbol haberleriyle ilgilendiğiniz alana nokta atışı yapabiliyor. “Yok Futbol Haberlerikardeşim ben sadece tuttuğum takımla ilgileniyorum” derseniz, Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray, Bursaspor gibi kategorileriyle de size bu imkanı sağlıyor. Buraya kadar bahsettiklerimi hepimiz Futbol Arena ‘da gözlemliyor ve beğeniyoruz biliyorum. Ben özellikle gözlerden kaçabilecek birkaç fark üzerinde durmak istiyorum.

Futbol Arena Sosyal Medya > Twitter’da Çok Etkin

Sol tarafta yer alan görsel az çok konuyu özetliyor. İşte erkeklerin isyanına son veren magazinsel içerik diye buna derim. Futbolu seviyoruz. Futbola aşığız. Bu yüzden futbol ile ilgili tüm haberleri de sıkılmadan okuyabiliyoruz; okumak istiyoruz. Anlık güncellenen haberler ve futbol camiasında ağızdan çıkan her önemli gelişmeyi twitter’a aktaran FutbolArena beni adeta büyüledi diyebilirim. Eşim televizyon kumandasını elimden alsa da çok umursamıyorum artık. Twitter üzerinden keyif alarak takip ettiğim @FutbolArenaTR sağolsun. Tabi bu haberleri bize aktarmak için emek veren editörleri unutmamak lazım. İşinin uzmanı onlarca kişi tarafından desteklenen Futbol Arena sizin de vazgeçilmeziniz olabilir. Bence bu çağrıma kulak verin ve hemen www.futbolarena.com’u ziyaret edin.

Ha bu arada, çekirdeksiz futbol keyfi olmaz 😉

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top