Sayfalar

Çalışma Arkadaşınız Modunuzu Nasıl Düşürür

mutlu çalışanlarÖhhö öhhö!

-Arkadaşım, içeri girip selam veriyoruz; selamı aldın mı yoksa o duyduğum mide gürültün müydü? Kafanı bir kaldır ve sıcacık yatağımdan kalkıp geldiğimi bana unuttururcasına tebessüm et ne olur. İlkokulda öğretmenin sınıfa girince asker gibi ayağa kalkıp ses tellerini zorlarcasına (göz korkusuyla) günaydıııııın diyordun.

Neyse belki önemli bir işe konsantre olmuşsundur da ben ön yargılıyımdır. Bakayım: Siyah 10’u al, göstergeyi çıkar elinden, eli bağlıyorsun farkındaysan. Ben de diyorum bu arkadaş neden gergin?

-Ooo Ahmet abi! bize çay yok mu be yaa? Ahmet abi… Ahmet abi “ha! değil efendim.” Neyse ya çay diyordum. Şu benim çay kuponlarını al da hesabı kapalım.

-Müdürüm hoş geldiniz. Nasılsınız? Dosyalar mı? Onlar da iyi müdürüm. Hallettik dün; tek tek inceledik. Raporlar hazır. Evet, tamam, anladım, doğru, haklısınız, tammam, taaammam…

-Serap hanım merhaba. Bizden almak istediğiniz hizmetle ilgili aramıştım sizi. Konuyla ilgili teknik departmanda görevli arkadaşım Haydar bey size ön bilgilendirme yapacak. Değerlendirmenize istinaden size tekrar destek olacağım. Hatta kalın lütfen, teknik departman sorumlumuza aktarıyorum. Dırı rırı rırı dııı (Beethoven – Für Elise> Bütün okulların ortak zil sesi) dırı rırı rırı dıı… Öhhömm, şeyy Serap hanım; sanırım teknik departman sorumlumuz başka bir müşterimize destek veriyor. Sizi gün içinde tekrar arayalım.

-“Haydar bey? Haydaaar! nerdesin arkadaşım ya bak müşterimin hevesi kaçmadan şu işi bitirelim artık. Telefonda mısın? Ha ince iş. Ya varya Haydar abi çok hızlısın yeminle. Tamam tamam sen keyfine bak”

-Efendim müdürüm. Serap hanımın işi mi? Gün içinde çözüyorum siz hiç merak etmeyin. (Ah be Haydar abi! iki dakikanı ayırsan bitireceğiz bu işi. ohoooo)

-Arkadaşlar mesaim doldu. Ben çıkıyorum. Bir isteğiniz var mı? (Canımın sağlığını da mı istemiyorsunuz) Oldu öyleyse gittim ben… İyi akşamlar

SONUÇ: Çalışırken bu vb. davranışlarla diğer arkadaşlarımızın işini ve çalışma şevkini baltalamadığımızdan eminiz değil mi? Harika! 

Mutlu Çalışmalar, Mutlu Çalışanlar Dilerim…

Okuduğunuz sayfa doğaçlama ürünüdür. Gün içinde enerjinizi alan ve işinizi yavaşlatan arkadaşlarınızın hal ve hareketlerini konu alan yazımda kullandığım sokak jargonu (uygunsuz Tükçe) için özür dilerim

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , , , , , , , ,

5 Yorum = Çalışma Arkadaşınız Modunuzu Nasıl Düşürür

 1. Zeynep Duru 5 Ekim 2015 at 12:15 #

  Kahkaha atarak okudum. Değil modumu düşürmek, yaşama isteğimi elimden alan çalışma arkadaşlarım oldu benim 😀

  • Hızlı Adam 5 Ekim 2015 at 23:48 #

   Allah tekrarını yaşatmasın diyelim 🙂 Yorum için teşekkür ederim

 2. Fatih Palanga 5 Ekim 2015 at 12:21 #

  Acil ihtiyacınız olduğu halde müşterinize destek vermeyen haydar bey varya… İşte aynı Haydar’ı iş yerinde dövüp kovuldum. Pişman mıyım? Birdaha olsa birdaha döverdim şer….

  • Hızlı Adam 5 Ekim 2015 at 23:49 #

   Bu çok sert oldu işte. Kendinize zarar vermemeniz dileğiyle; iyi kariyeriniz olsun Fatih bey

 3. hasan şengöz 13 Aralık 2015 at 16:32 #

  Benim de başıma geldi aylarca sabrettim. En sonunda hepsine bir sövdüm toplu olarak soy sop. İşten çıkarmadılar sonra ben kendim çıktım.

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum.