skip to Main Content

Çalışma Arkadaşınız Modunuzu Nasıl Düşürür

mutlu çalışanlarÖhhö öhhö!

-Arkadaşım, içeri girip selam veriyoruz; selamı aldın mı yoksa o duyduğum mide gürültün müydü? Kafanı bir kaldır ve sıcacık yatağımdan kalkıp geldiğimi bana unuttururcasına tebessüm et ne olur. İlkokulda öğretmenin sınıfa girince asker gibi ayağa kalkıp ses tellerini zorlarcasına (göz korkusuyla) günaydıııııın diyordun.

Neyse belki önemli bir işe konsantre olmuşsundur da ben ön yargılıyımdır. Bakayım: Siyah 10’u al, göstergeyi çıkar elinden, eli bağlıyorsun farkındaysan. Ben de diyorum bu arkadaş neden gergin?

-Ooo Ahmet abi! bize çay yok mu be yaa? Ahmet abi… Ahmet abi “ha! değil efendim.” Neyse ya çay diyordum. Şu benim çay kuponlarını al da hesabı kapalım.

-Müdürüm hoş geldiniz. Nasılsınız? Dosyalar mı? Onlar da iyi müdürüm. Hallettik dün; tek tek inceledik. Raporlar hazır. Evet, tamam, anladım, doğru, haklısınız, tammam, taaammam…

-Serap hanım merhaba. Bizden almak istediğiniz hizmetle ilgili aramıştım sizi. Konuyla ilgili teknik departmanda görevli arkadaşım Haydar bey size ön bilgilendirme yapacak. Değerlendirmenize istinaden size tekrar destek olacağım. Hatta kalın lütfen, teknik departman sorumlumuza aktarıyorum. Dırı rırı rırı dııı (Beethoven – Für Elise> Bütün okulların ortak zil sesi) dırı rırı rırı dıı… Öhhömm, şeyy Serap hanım; sanırım teknik departman sorumlumuz başka bir müşterimize destek veriyor. Sizi gün içinde tekrar arayalım.

-“Haydar bey? Haydaaar! nerdesin arkadaşım ya bak müşterimin hevesi kaçmadan şu işi bitirelim artık. Telefonda mısın? Ha ince iş. Ya varya Haydar abi çok hızlısın yeminle. Tamam tamam sen keyfine bak”

-Efendim müdürüm. Serap hanımın işi mi? Gün içinde çözüyorum siz hiç merak etmeyin. (Ah be Haydar abi! iki dakikanı ayırsan bitireceğiz bu işi. ohoooo)

-Arkadaşlar mesaim doldu. Ben çıkıyorum. Bir isteğiniz var mı? (Canımın sağlığını da mı istemiyorsunuz) Oldu öyleyse gittim ben… İyi akşamlar

SONUÇ: Çalışırken bu vb. davranışlarla diğer arkadaşlarımızın işini ve çalışma şevkini baltalamadığımızdan eminiz değil mi? Harika! 

Mutlu Çalışmalar, Mutlu Çalışanlar Dilerim…

Okuduğunuz sayfa doğaçlama ürünüdür. Gün içinde enerjinizi alan ve işinizi yavaşlatan arkadaşlarınızın hal ve hareketlerini konu alan yazımda kullandığım sokak jargonu (uygunsuz Tükçe) için özür dilerim

5 Yorum
  1. Kahkaha atarak okudum. Değil modumu düşürmek, yaşama isteğimi elimden alan çalışma arkadaşlarım oldu benim 😀

  2. Acil ihtiyacınız olduğu halde müşterinize destek vermeyen haydar bey varya… İşte aynı Haydar’ı iş yerinde dövüp kovuldum. Pişman mıyım? Birdaha olsa birdaha döverdim şer….

  3. Benim de başıma geldi aylarca sabrettim. En sonunda hepsine bir sövdüm toplu olarak soy sop. İşten çıkarmadılar sonra ben kendim çıktım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top