skip to Main Content

✔️ Dijital Pazarlama Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

dijital pazarlama ajansı

Dijital Pazarlama Ajansı belirlemeden önce kendi işletmemizin ihtiyaçlarını belirlememiz gerekiyor. Web tasarımına ihtiyacımız var mı ? E-Posta pazarlamaya mı ihtiyacımız var ? Seo hizmeti mi ? Mevcut şirket yapımızda Pazarlama birimimiz var ve yeni pazarlama taktik yöntemlerine mi ihtiyacınız var ? ve bu taktikler nelerdir ?

Dijital pazarlama ajansı seçmeden önce onlara kendi işlerini pazarlama stratejilerini nasıl yürüttüklerini sorarak başlayabilirsiniz. Blog, sosyal medya, seo hizmetleri ile kendi pazarlama stratejilerini kuruyorlarsa sizlere bunların nasıl yürüdüğünü sonuç verdiğini somut olarak sunmalarını isteyebilirsiniz.

Temel Performans göstergeleri nelerdir ?

Çoğu işletme önemli gibi görünen ancak işletme için gelir sağlamayan gerçek bir ilişiği olmayan bir takım sayı ve metriklere ulaşabilir Örneğin site ziyaretçi sayınızın yüksek olması size %100 satış getirecek anlamına gelmemektedir.

Dijital Pazarlamada ki önemli metrikler

  • Benzersiz ziyaretçi Sayısı
  • Sitede geçirilen Süre
  • Trafik Kaynağı
  • Sayfayı terk etme oranı
  • Tıklama başı maliyet
  • Tıklama Oranı
  • Sosyal Etkileşimler

Bütün bu verileri doğru analiz etmeli ve sağlıklı bir pazarlama süreci yönetmelidir aslında. Hiç bir bilgi ve birikimi olmadan yukarı da saydığımız hiç bir metrik değerlerini ölçümleme ve araçlarını kullanmamış bir çok firma bu alanda maalesef hizmet verdiğini iddia etmektedir. Tek bir birey ya da iki kişilik ekiplerle olacak bir hizmet değildir. Bu alanda profesyonel hizmet alabileceğiniz referanslarına da güvenebileceğiniz en iyi ajans şüphesiz Egegen olacaktır.

Neden Egegen Dijital Pazarlama Ajansı ile Çalışmalıyım ?

1- Her gün büyüyen müşteri ağı ve referans listesi

Ülkemize katma değer sağlayan ve hızla büyüyen firmalarının bir numaralı tercihi Egegen olmuştur. Yurtdışında da göstermiş olduğu başarıları ve kazanmış olduğu ödüllere sayfasından göz atabilirsiniz.

2-Deneyimli ve uzman ekip üyeleri

Egegen, hangi proje için destek alırsanız alın sizi asla yarı yolda bırakmayacak bilgi ve deneyime sahip ekip üyelerine sahiptir. Grafik tasarımcısından, yazılımcısına Seo analistine kadar her birim için alanında uzmanlardan oluşmaktadır Egegen kadrosu

3-Benzer temel değerlere ve şirket kültürüne sahip olması

Çalışacağınız dijital pazarlama ajansı kendi içinde kurumsal yapı ve kimliğini oturtmuş olması sizin istek ve taleplerinizi daha iyi anlamanızı ve yerine getirilmesini sağlayacaktır. Kurumsal yapıdan uzak kendi iç yapısını kuramamış bir dijital pazarlama ajansından sizi anlamasını ve hizmet vermesini beklememelisiniz.

4- İyi tasarlanmış bir web sitesine sahip olması

Web siteniz sizin hakkınızda en kestirme bilgi verecek bir vitrindir. Son teknoloji ile hazırlanmış bir web sitesine sahip olmayan bir ajanstan size web tasarım ve dijital pazarlama hizmeti vermesini beklemeyin

6- Uçuk vaatlerde bulunmaması

Kısa vade de bir çok ajans gibi tutamayacağı sözler vermez. Projenin işleyişine ve planlandığı gibi gitmesi ile fikir beyanında bulunması . Planladığı gibi gidilmesi halinde verilen sözler yerine gelecektir.

7-Ulaşılabilir olmak ve iletişimde kalmak

Egegen dijital pazarlama ajansları arasında en kolay iletişim kurabildiğini ve geriş dönüş alabileceğiniz ender firmalardan birisidir. Erişilebilir olmak adına web sitesi ve çağrı merkezlerinden anında dijital pazarlama ajansı ile iletişime geçebilir randevu ve teklif alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top