skip to Main Content

Google Adwords Reklamları Ürün Satmak İçin Neden En İyisi?

Genellikle pazarlama konuları hep müşteriyle görüşmede nasıl davranmalı, ne giymeli, neler konuşmalı veya neler konuşmamalı üzerinedir. Bu Yazımızda Google reklamı vererek nasıl potansiyel müşterilerinizin size ulaşacağını anlatacağız. Gidilen pazarlama görüşmesinde çoğu zaman karşı tarafın sizin pazarladığınız ürüne o an ihtiyacı olmadığı veya başka bir şeyle ilgilendiği için verimsiz geçebilir. Aynı durum tele pazarlama için de geçerli. Aranılan kişi o an müsait olmayabilir veya hepimizin yaşadığı yinemi pazarlamacılar arıyor tepkisi.

Örneğin sıcakların arttığı şu zamanlarda klimanızda eğer bir sorun yoksa klima servisi ister kapınıza gelsin, ister telefonla arasın size satış yapamaz. Ancak klimanız bozulursa o zaman hemen bir klima tamircisi araştırmaya başlarsınız. Bunun da en kolay yolu tabiî ki Google’da arattırmak.

Bu yazıda işin güzel tarafından bahsetmek istiyorum. Dijital ve Arama Motoru Pazarlamacılığı. Yani siz müşterilere gitmiyorsunuz, müşteri işinizi veya sattığınız bir ürünle ilgili araştırma veya satınalma yapmak isterken arama motorunda karşısına çıkıyorsunuz.

Türkiye’de %97 kullanıma sahip olduğu için Google’ı baz alalım. Google’da ürün veya hizmetinizle arama yapan kişilere arama sonuçlarında firmanızın sitesini veya eticaret sitenizi göstermenin 2 yolu var.

İlk yolu SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)  dur. Sitenizin Google aramalarında daha üst konumlarda çıkması için SEO çalışmasına şimdi başlasanız bile en erken verimi 4-6 ay arasında görürsünüz. Uzun soluklu bir çalışmadır ve meyvelerini geç toplamaya başlarsınız.

İkinci yol ise Google Adwords reklamlarıdır. Google Adwords istediğiniz kelimelerde sizin ilk sayfanın en üstünde ve alt kısmında çıkmanızı sağlayan Google’ın reklam aracıdır. Bu reklam biçiminde reklamlarınız direkt en üst konumlara yerleşeceği için potansiyel müşterileriniz hemen size ulaşabilirler.  Ürününüzü veya hizmetinizi araştıran kişiler size ulaştığı için satış yapma oranınız diğer pazarlama araçlarına göre oldukça artar.

Google Adwords Reklamları Nasıl Maliyetlenir?

Google-Adwords-Reklamları

Google reklam fiyatlandırması tıklama başınadır. Yani bir potansiyel müşteri sizin belirlediğiniz kelimelerden birinde arama yaptı ve karşısına sizin reklamınız geldi. Eğer reklama tıklama gerçekleştirirse ve sitenizi ziyaret ederse o tıklamadan maliyetlendirilirsiniz. Aksi halde bir maliyet oluşmaz. Google’ın kurduğu bu yapı sayesinde reklam bütçeniz de boşa gitmemiş olur.

Google reklamları tam da bana uygun diyorsanız Google’ın Partneri olarak hizmet veren Reklav Medya’ya ulaşabilir, ücretsiz teklif alabilirsiniz. Reklav medya’ya www.reklav.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top