skip to Main Content

✔️ Güneş Gözlüğü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Güneş gözlükleri artık modanın tamamlayıcısı olmaktan çok adeta kombinlerin parlayan bir yıldızı olarak yerini almaktadır. Şıklığınıza bambaşka bir boyut kazandırmak için yalnızca güneş gözlüklerinizle bile kombinlerinizi baştan tasarlayabilirsiniz. Size yepyeni bir hava katacak ve girdiğiniz her ortamda bakışları üzerinize çekmenizi sağlayacak güneş gözlüğü tasarımları ile kendinizi adeta podyumda gibi hissedebilirsiniz. Sevdiğiniz renk ve formların kombinasyonlarını kolaylıkla bulabilir, size en çok yakıştığını düşündüğünüz güneş gözlüğü modelleri şıklığı hissedebilirsiniz. Güneş gözlüğü seçerken tüm bunların mümkün olması ve uzun süreli kullanım için dikkat etmek gereken birkaç noktaya göz atmak isteyebilirsiniz.

Güneş gözlüğü seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli noktalardan biri seçeceğiniz güneş gözlüğünüzün yüz şeklinize uygun olup olmadığı. Şık bir görünüm yakalamak için güneş gözlüğü modelinin kombinlerle uyumluluğuna dikkat etmek önemli. Ancak bunu yanında seçtiğiniz çerçeve şeklinin de yüz şeklimize uygun bir biçimde oturup oturmadığına dikkat etmek gerekir. Güneş gözlüğünüzü seçme adımına geçmeden önce yüz şeklinizi doğru bir şekilde tanımak önemlidir. Özellikle yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kişiler için en uygun güneş gözlüğü köşeli çerçevelere sahip olan modellerdir. Eğer yüz şekliniz köşeli hatlara sahip ise hatları yumuşatmak için daha yuvarlak formlara sahip güneş gözlüklerini tercih etmelisiniz. Yüz şeklinize en çok yakışacak güneş gözlüğü modellerini keşfetmek için www.atasunoptik.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Orijinal cam kullanılan güneş gözlükleri ile göz sağlığınıza dikkat etmeyi de ihmal etmeyin.

atasun güneş gözlükleri

Gün boyu ister iş için girdiğiniz ortamlarda isterseniz de açık havada sosyalleşirken bakışlarınızla dikkat çekmeniz mümkün. Dikkatleri üzerinizde toplarken güneşten gelen zararlı ışınlara karşı göz sağlığınızı korumanız önemli. Güneş gözlüklerini güneşli havalarda rahat etmek ve şık görünmek için kullandığımız bir gerçek. Öte yandan güneşten gelen zararlı UV ışınları uzun vadede göz sağlığımızı tehdit edebilmektedir. Seçeceğiniz güneş gözlüğünün güneşten gelen zararlı ışınlara karşı %100 UV korumaya sahip olmasına dikkat etmelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top