skip to Main Content

İnovasyon ve Teknoloji Sektöründe Yeni Kapılar Açın: Techcareer

Pek çok insan geleceğin mesleklerini yakalayabilmek adına teknoloji sektöründe çalışmayı hayal ediyor. Yüksek maaş imkanı, esnek çalışma imkanları ve dünyamızı değiştiren projelere imza atan ekibin bir parçası olma gibi birçok avantajı da beraberinde getiriyor. Ancak değişiklik arayan pek çok yeni mezun ve deneyimli profesyonel, teknoloji şirketlerindeki pozisyonlara başvurmayı bile düşünmüyor. Bunun sebebi sektörle ilgili sahip olduğumuz yanlış kanıların cesaret kırıcı olması veya daha önce deneyimleri olmadığı için sektörde şansları olduğunu düşünmemeleri olabiliyor. Ancak Techcareer.net sayesinde teknoloji sektörüne adım atmak bilinenden daha kolay! Hiç tecrübesi olmayan bir teknoloji meraklısı iseniz Techcareer’in sunacağı kariyer fırsatları adım adım istediğiniz kariyere ulaşmanızı sağlayabilir.

Techcareer.net ile kariyerinizi nasıl ilerletebilirsiniz?

Günümüzde gerçekleşen yoğun ölçekteki iş değişiklikleri ve teknolojik gelişmelere olan ilginin artması ile sektöre dair pek çok bilgi hızlı türemeye devam ediyor. Bu sebeple teknoloji sektörü ve mesleklerle ilgili birçok yanlış kanı var ve bunlara inanmak çoğu zaman insanları sektördeki kariyer fırsatlarını düşünmekten bile alıkoyuyor. En bilinen efsanelere değinmek gerekirse:

Bilgisayar mühendisliği veya yazılımla ilgili alanlarda diplomanız yoksa teknoloji şirketlerinde çalışamazsınız. Techcareer tam da bu noktada devreye giriyor. Teknoloji çalışanları birçok farklı kökenden gelmekle birlikte ilgili alanlarda bir diploma sahibi olmak, sektöre adım atma yollarından sadece bir tanesidir. İşverenler örgün eğitimden ziyade doğru becerilere sahip ve kendini geliştirmeye açık insanları arıyor. Verilen Bootcamp eğitimleri, Hackathon yarışmaları ve Hiring Challenge etkinlikleri ile teknolojideki kariyerinize bir adım daha yaklaştıran Techcareer, gerekli becerileri kısa sürede öğrenmenizi sağlıyor. Önemli olan, adayların işi hızlı bir şekilde yapabildiği ve öğrenebildiği sürece teknoloji sektöründeki birçok işte başarılı olacağını bilmesidir.

Bir diğer yaygın kanı ise, teknoloji sektörü yalnızca gençlere yöneliktir. Bir teknoloji çalışanının her zaman yirmili yaşlarının başında olduğuna dair bir klişe vardır. Ancak güvenilir birçok kaynaktan elde edilen veriler çoğu şirkette ortalama çalışan yaşının 30’un üzerinde olduğunu gösteriyor. Halihazırda çalıştığınız, hatta yıllarınızı verdiğiniz işinizi bırakıp teknoloji sektöründe bir iş sahibi olmak Techcareer ile mümkün oluyor. Yazılım teknolojileri, veri bilimi ve ürün yönetimi gibi teknolojik konularda düzenlenen bootcamplere katılarak hem eğitim alabilir, hem de istediğiniz alanda işe başlayabilecek kadar bilgi ve donanım kazanarak kendinizi kanıtlama fırsatı bulabilirsiniz!

Hangi şirketler ve endüstriler Techcareer.net üzerinden iş ilanları veriyor?

Türkiye’nin teknoloji kariyeri platformu Techcareer, sadece eğitimler ve yarışmalar düzenlemekle kalmayıp lider teknoloji şirketlerinin iş ilanlarını da yayınlayarak sektöre girişinizi kolaylaştırıyor. Başlıca mühendislik, bilişim teknolojileri, üretim, lojistik, enerji, tekstil ve sanayi endüstrisine bağlı şirketlerde çeşitli teknik ihtiyaçlara yönelik açık pozisyonların paylaşıldığı Techcareer, sektörün ileri gelen şirketlerine hız kesmeden dijital yetenekler kazandırmaya devam ediyor.

Teknoloji sektöründe iş fırsatı yakalayabileceğiniz bu şirketler ise Kariyer.net, Yemek Sepeti, Cimri, Sigortam.net gibi elektronik platformlar, Sabancı Holding başta olmak üzere birçok şirket, bilişim teknolojileri şirketleri, sağlık grupları ve e-ticaret ajansları olup, Techcareer üzerinden verdikleri iş ilanlarına başvurarak siz de teknoloji sektöründe iş fırsatları yakalayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top