skip to Main Content

Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Yaz aylarında devamlı kullanılan klimalar zaman içinde tozlanması durumunda sorunlar yaşanması neden olabilir. Bu durum karşısında klima temizliği periyodik olarak yapılması gerekir. Klimanızın daha yüksek verim ile çalışmasını sağlamak için alanında uzman olan kişiler tarafından temizlenmesini sağlamanız önemlidir.

Özellikle düzenli kullanılması veya ara sıra kullanılması durumuna göre klimadan gelecek olan koku durumu kullanıcıları rahatsız edebilir. Klima temizliği yapmak isteyenler öncelikle dikkatli olmalıdır. Hassas elektronik sistemi nedeni ile yapacağınız yanlışlar karşısında daha büyük sorunlar ile karışılabilirsiniz.

Basit Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Klimanın kitapçığında yer alan bilgileri detaylı olarak incelemeniz bu konuda sizlere yardımcı olacaktır. Ardından 2 haftalık periyotlar ile klimanın filtresini temizlemek ve ardından kullanım talimatına uygun kullanmanız yeterli olacaktır. Filtreyi lavaboda veya küvette yıkayarak bu şekilde içerisinde bulunan tozlardan arınmasını sağlayabilirsiniz.

Yıkadığınız filtreyi güneşte kurutarak bu şekilde yeniden dikkatli olarak yerine takabilirsiniz. Hassas olduğundan nazik davranmanız bu noktada önemlidir.

Klima temizliği eğer donanımsal bir arıza yok ise su akıtıyor şikayetlerinizi de sonlandırabilir. Bizler izmit Beko klima servisi olarak başta Kocaeli geneli, Antalya, Bursa, Sakarya, İstanbul Anadolu ve Avrupa yakası bölgelerine de aynı gün servis hizmeti sağlamaktayız.

Klima Temizliği Ne Kadar Süre İle Yapılmalıdır?

Yaz boyunca kullanılan klimalarda temizlik periyodik aralıklar ile 2 haftada 1 yapılması gerekir. Bu sayede istediğiniz gibi yüksek verim ile kullanım elde ederek klimanızı daha uzun süre kaliteli bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Filtrenin temizlenmesi ile isteyenler filtrenin çıktığı kısmı orta ayarda elektrik süpürgesi ile çekerek de klimadaki tozları alabilirler.

Detaylı klima bakımı için Beko klima servisi telefon numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top