skip to Main Content

Kuşadası Tatilimin İlk Durağı govego.com!

Tatil delisi, yaz delisi ben yine düşeceğim yollara. Bu kez otostop kullanmak yok. parama kıyıp alacağım bir otobüs bileti. Ayrıca yollarda vakit geçirmeden direk tatilime başlamak istiyorum. Bu yüzden uygun otobüs seferleri baktım.

Otostopçular bilir, amaç yollarda kendini bulmaktır. Amaç otostop çekerken yollardaki deneyimlerinizle bir yerlere varırken, yepyeni hayatlar tanımaktır. Tabi tehlikelidir de otostop çekmek ama o tehlikeyi göze alırsınız çünkü yol üzerindeyken ve cebinizden para çıkmadan kilometreler geldiğinizi görünce hazzınız artar. İyi bir otostop arkadaşlığınızda varsa istersiniz ki bir ömür yollarda oradan oraya geçsin dursun. İşte bu kez daha modern bir seçenekle, otobüs ile yapacağım yolculuğumu. Hatta o kadar modern olacağım ki, online bilet alıp tek koltukta seyahat edeceğim bakalım nasılmış son zamanlarda ısmarlama koltuk yolculuğu!

kuşadası tatili

Online Bilet İçin govego’dan İyisini Görmedim!

Online otobüs bileti almak alırken benim için öncelik uygun bir bilet bulmaktı. Gerçi Kuşadası’nı koşarak bile gidebilecek kadar özlemiştim. Ama govego adlı bir site ile karşılaştıktan sonra biletimi büyük indirimlerle de alacağımı görünce bu indirimleri kaçırmak istemedim. Başka sitelerde de gezindiğim oldu. Hatta otobüs firmalarının kendi sitelerinden bile fiyat araması yaptım ama bana en uygun ve en ekonomik sonuçları veren hep govego.com oldu. İlk olarak İstanbul – Kuşadası arası sefer düzenleyen bütün otobüs firmaları bu sitede güzergahınızı girdikten sonra karşınızda sıralanıyor. Üstelik de fiyat karşılaştırmalı olarak. En ucuzundan en pahalısına doğru sıralanan firmaların otobüs özelliklerini de gördükten sonra da gönül rahatlığıyla en ucuz online otobüs biletinizi alabiliyorsunuz. Sadece otobüs bileti de değil, govego sizlere aynı zamanda uçak ve İDO bileti satışları da gerçekleştirerek bir online bilet satış sitesi olmaktan çok daha öteye geçti gözümde.

Otostop Yapmayı Bırakacağımı Hiç Düşünmezdim!

Otostop üniversite yıllarımdan bu yana edindiğim bir alışkanlık haline gelmişti. O kadar çok otostop çekerek seyahat etmişliğimiz vardı ki, bir yerlere giderken ücret ödediğimde ya da bilet alarak bir yerlere gittiğimde çok tuhaf karşılamaya başlamıştım. Ama artık eskisi kadar genç ruhlu değilim ve üniversite arkadaşlarımdan da çok uzaklaştım. O mükemmel seyahat günlerini gülümseyerek anıyorum. Özlüyorum da. Ama artık yolculuk yapmak o kadar kolaylaştırılmış bir halde ki eski günleri özlesem de kolay ve konforlu yolculuk yapmak bana daha cazip geliyor. Hele ki govego sitesinden sonra. Cep telefonuma govego’nun Android uygulamasını da indirdim. Bundan sonra bütün yolculuklarımda konforu, uygun fiyatı ve her şeyin açık ve net olduğu bu portalı bırakmam gibi. Özellikle anlaşmalı firmalar ile yaptıkları indirim seçenekleri ve indirim kuponları satın alarak gerçekleştirebileceğiniz her online bilet alımlarınızda en uygun indirimleri bulabileceksiniz. Govego’nun bloğunu da okuyorum ara sıra. Beni o gezgin yıllarımıza götürüyor. Türkiye’nin tüm güzelliklerinin anlatıldığı bu blogda, gezi programlarınızı ve tatil planlarınızı çok daha net yapabilirsiniz. Ayrıca güzergah bilgilerini de bulabileceğiniz govego’nun akıllı sayfalarında İstanbul – Kuşadası güzergahında giderken geçeceğiniz yolları ve hatta dinlenme tesislerini bile öğrenebileceğiniz bir bilgi havuzu da mevcut. Ya da hiç duymadığınız bir firma ile mi seyahat edeceksiniz, merak mı ediyorsunuz? Hemen ‘Firmaları İncele’ kısmından merak ettiğiniz firmayı bularak okuyabilir, kiminle seyahat edeceğinizi öğrenebilirsiniz. Metro Turizm, Varan Turizm, Ulusoy Turizm ve Nilüfer Turizm gibi seçkin firmaların yayında onlarca otobüs firmasının fiyatları tek bir sorgulamada önünüze geliyor. Ayrıca satış sonra destek ekibiyle de govego, biletinizi aldıktan sonra da sizlere olan hizmetlerine devam ediyor. Kısacası bana otostopu unutturan şey govego oldu. Bazı şeyler zamanında güzeldi gerçekten ama şimdi kolay ulaşılır, ekonomik biletlerle konforlu yolculuk bana daha cazip geliyor. Karar size kalmış!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top