skip to Main Content

✔️ Roma’ya Uzanan Tarihiyle Side’nin Tarihi Mekanları

side

Türkiye’nin en gözde tatil beldelerinden olan Side Antalya’nın ilçelerinden biridir. Eşsiz güzellikleri olan bu tatil beldesi hem yabancı turistlerin hem de yerli halkın uğrak tatil yerlerinden biridir. Tatil yapmak için Side’ye gelen kişilere doğal güzelliklerin yanı sıra tarihi güzelliklerini de sunar. Kendine özgü bir mimari yapıya sahip olan Side dünyaca ünlü tarihi güzelliklere sahiptir. Side’nin eşsiz tarihi güzelliklerinden biri Side Antik Kenti’dir. Türkiye’nin en önemli antik kentlerinden biri olan Side Antik Kenti farklı medeniyetlerin izini taşır. Apollon Tapınağı, Antik Tiyatro, Side Müzesi gibi yerler Side’nin en çok turist alan mekanlarından biridir. Side’yi tatil mekanlarının gözdesi yapan buranın tarihi ve doğal güzellikleridir. Side apart otellerini tercih ederek bu güzelliklerin keyfine varabilirsiniz.

Side’de Ne Yenir?

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı olan Side tarih ve doğal güzelliklerinin yanı sıra aynı zamanda eşsiz mutfağı ile de kişileri büyüler. Sahilde sıralanmış olan restoranlarda hem Türk hem de dünya mutfağının lezzetlerinin keyfine varılır. Side restoranlarında lezzet şöleni yaşayarak oldukça keyifli dakikalar geçirirsiniz. Sofranızda Akdeniz mutfağından esintiler  yaşamak istiyorsanız zeytinyağlı yemekler, ot kavurmaları, sebze yemekleri ve deniz ürünleri size eşlik eder. Bunların yanı sıra farklı lezzetler tatmak isteyenler sebzeli kebap, laba ve hibeşi gibi yemekleri deneyebilir. Deniz ürünleri yemek isteyen kişiler ise hellim ve karides salatası gibi yemekler deneyebilir. Balık çorbası ve soya soslu güveç gibi yemeklerde Side’de yenilecek en lezzetli yemekler arasında yer alan diğer lezzetlerdir.

Side’de Tercih Edebileceğiniz Otel Konseptleri

Antalya’nın favori tatil adreslerinden olan Side sadece yaz aylarında değil aynı zamanda bahar aylarında kişilerin sıklıkla uğradığı tatil beldelerinden biridir. Side’de tatilinizi geçirebileceğiniz onlarca konaklama yeri vardır. İsterseniz lüks otellerde ya da Side butik otelleri gibi daha farklı seçenekler ile tatilinizi geçirebilirsiniz. Her bütçeye uygunluk sağlayan farklı otel konseptleri ile kişiler tatillerini diledikleri gibi geçirebilir. Alışveriş merkezi, gece hayatı gibi yerlere yakın olmak isteyenler için merkezdeki otel konseptleri, denize sıfır ve terası olan bir Side otelinde kalmak istiyorsanız her şey dahil konseptleri olan yerleri tercih edebilirsiniz. Her şey dahil konseptleri olan otellerde gün boyu şov ve animasyon gösterileri sergilenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top