skip to Main Content

SEO Eğitimi ile Google Sıralamanızı Yükseltin: İpuçları ve Stratejiler

Google dünyanın en büyük arama motoru olarak web sitelerinin ön plana çıkmaya çalıştıkları bir platformdur. Google’da öne çıkmak istiyorsanız Google SEO eğitimi ile aklınıza gelebilecek tüm taktikleri elde edebilirsiniz.

Nitelikli bir eğitim sürecini başarıyla tamamladığınızda Google’ın çalışma sistemi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Google web sitelerini 200 üzerinde sıralama faktörü ile SERP’lerde sıralamaktadır. Bu nedenle de web sitesi sahipleri bu kriterlere uygun hareket etmek zorundadır.

Google’ın çalışma mantığı ve SEO stratejileri için deneyimli bir eğitmen ile çalışabilirsiniz. Deneyimli bir SEO eğitmeni sizlere Google arama sonuçlarında web sitenizi üst sıralara çıkaracak birçok strateji sunar. Web sitenizde neler yapmanız gerektiğini öğrenmek istiyorsanız eğitime katılın ve sonunda başarılı olun.

Bu içerikte Google sıralamanızı arttırmak için ipuçları ve stratejiler sunacağız. Aynı zamanda SEO eğitimleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Anahtar Kelime Araştırması: Temel Taşınızı Belirleyin

Bir internet kullanıcısı bir ürün satın almak ya da bir konu hakkında bilgi sahibi olmak için dünyanın en büyük arama motoru olan ve piyasanın %90’ından fazlasını elinde barındıran Google’ı ziyaret eder. Daha sonra burada arama çubuğuna bir kelime girerek aramasını yapar.

Arama kutucuğuna girilen arama terimi anahtar kelime olarak tanımlanır.  Kullanıcılar anahtar kelimeleri kullanarak arama hedeflerine ulaşmaya çalışırlar. Bu nedenle Google’da ön plana çıkmak istiyorsanız potansiyel kitlenizin aradığı anahtar kelimeleri hedeflemeniz gerekiyor. Bu kitleye ulaşabilmek için de anahtar kelime araştırması yapmanız gerekiyor.

Online SEO dersleri süresince anahtar kelime araştırmalarını hangi kanallarda yapmanız gerektiği hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Öncelikle her anahtar kelimenin belirli bir aylık arama hacmi bulunuyor. Bir kelime grubu aylık 20 bin aranırken bir diğeri aylık 250 kere aranabilir.  Bir anahtar kelime analiz aracı sizlere hangi anahtar kelimenin ne kadar arandığı hakkında bilgi verecektir. Aynı zamanda her anahtar kelimenin bir rekabet zorluğu bulunuyor. Rakiplerinizin de odaklanmasına göre anahtar kelime zorlukları değişir.

Anahtar kelime araştırması yaparken en yüksek arama hacmi ve en düşük rekabet zorluğuna odaklanmanız gerekiyor. Aynı zamanda uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulma konusunda stratejilere de hakim olmanız lazım.

Google SEO eğitimi sizlere anahtar kelime araştırmalarını hangi araçlarda yapabileceğinizi gösterecek. Aynı zamanda anahtar kelimeleri gruplama, arama niyetine ve hedeflerinize uygun anahtar kelimeleri belirleme, rakiplerinizin anahtar kelime performanslarını takip etme gibi konularda da bilgi sahibi olacaksınız.

İçerik Optimizasyonu: Kaliteyi ve Erişilebilirliği Artırın

Bir web sitesinin Google’da görünür olması ve daha fazla kullanıcıya ulaşabilmesi için içeriklerin de kaliteli olması gerekiyor. SEO süreçlerinin önemli bir bölümü içerikleri optimize etme, kaliteyi arttırma ve daha erişilebilir hale getirmeyle ilgileniyor.

Katıldığınız kaliteli bir SEO akademisi sizlere içerik optimizasyonu konusunda neler yapabileceğiniz hakkında tüm bilgileri sunar.  Öncelikle içerikleriniz yeterli uzunlukta olmalı, doğru anahtar kelimeleri içermelidir.

Bir içeriği nasıl SEO’ya uygun hale getirebileceğinizi, yazılan bir içeriğin SEO’ya uygun olup olmadığını analiz etmeyi ya da SEO’ya uygun içerik yazmayı bu eğitim sonunda öğrenebilirsiniz.

SEO eğitimi sonunda meta açıklaması, başlık etiketleri, görsel etiketleri, anahtar kelime kullanım oranı ve heading etiketleri gibi tüm konularda neler yapmanız gerektiğini bileceksiniz. Bir içerik ne kadar okunabilir ve kaliteli olursa web siteniz Google’da o kadar üst sıralarda yer almaktadır. Her zaman sizler için eğitimde içerik konusu özel olarak anlatılır.

İçerik kalitesi ne kadar fazla olursa SERP’lerde o kadar üst sıralarda bulunursunuz. Aynı zamanda bir içerik mutlaka özgün olmalıdır. Özgün içerikleri nasıl anlayacağınızı ve hangi platformlarda özgünlük kontrolü yapabileceğinizi de eğitim sonunda öğrenebilirsiniz.

İçeriklerinizi optimize etmeyi ve kaliteyi maksimum seviyeye çıkarmayı öğrendikten sonra Google’da başarılı olabilirsiniz.

Teknik SEO: Web Sitenizin Temellerini Güçlendirin

Web sitenizin Google’da ön plana çıkabilmesi için sıralama almasına, dizine eklenmesine ve taranmasına engel bir durum olmamalıdır. Bu nedenle web sitenizde teknik SEO konusunda sorunlar olmamalıdır.

SEO seminerleri ile teknik SEO konusundaki tüm stratejileri öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda web sitenizin teknik SEO performansını nasıl ölçeceğinizi ve problemleri nasıl çözeceğinizi görebilirsiniz.

Google SEO eğitimi sonunda teknik SEO başlığı altında site yapısı ve gezinme deneyimini nasıl inşa edebileceğinizi öğreneceksiniz. Aynı zamanda tarama ve dizine ekleme konusu hakkında tüm süreci öğreneceksiniz.

Eğitim sonunda web sayfanızın yükleme hızını optimize edebilecek, web sitenizin sunucu ve hosting performansını maksimum düzeye çekebilecek, web sitenizdeki güvenlik sorunlarını belirleyerek ortadan kaldırabileceksiniz.

İçerik yapısı ve kalitesi konusunda da problemleri ortadan kaldırabileceksiniz. Bunun yanında yapılandırılmış verileri kullanabilecek, web sitenizde mobil ve masaüstü deneyimi mükemmel hale getirebilecek, sayfa yükleme hızlarını iyileştirebilecek, site haritası ve URL yapısını SEO dostu hale getirebileceksiniz.

Bunun yanında web sitenizde görsel optimizasyonlar yapabilecek ve javascript ile meta etiket kullanımı hakkında neler yapabileceğinizi görebileceksiniz.

Teknik SEO konusunu hallederseniz Google’da zirveye çıkabilir ve daha fazla organik trafik çekebilirsiniz.

Mobil Uyumluluk: Günümüzün Mobil-İlk Dünyasında Başarılı Olun

Google’da web sitenizi zirveye çıkarmak istiyorsanız mobil uyumlu olması gerekiyor. Google web sitenizi dizine eklerken mobil sürümü dikkate alıyor. Bu duruma da mobil öncelikli dizine ekleme ismi veriyor. Bu nedenle SERP’lerde yer almak istiyorsanız mutlaka web sitenizin mobil sürümü olmalıdır.

Mobil uyumluluk, web sitenizin mobil cihazlarda sorunsuz olarak çalışabilmesidir. Bu nedenle de web sitenizi SEO sürecinde mobil uyumlu hale getirme konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. SEO webinarı sizlere mobil uyumluluk konusunda uygulayabileceğiniz tüm süreçler hakkında bilgi verecek.

Google SEO eğitimi başarılı şekilde tamamlanırsa mobil cihazlarda iyi bir performans elde etmeye başlayabilirsiniz.

Her türlü mobil cihazda sorunsuz şekilde çalışan bir web sitesini nasıl tasarlayacağınızı, mobil hataları bulmayı ve ortadan kaldırmayı, mobil kullanıcı deneyimini nasıl iyileştirebileceğinizi öğreneceksiniz.

Backlink İnşası: Otoritenizi ve Güvenilirliğinizi Artırın

Web sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkabilmesi için site içi kriterler dışında site dışında da başarılı olmanız gerekiyor. Bunun için farklı web sitelerinden geri bağlantılar alabilirsiniz.

Backlink ismi verilen geri bağlantılar farklı web sitelerinden web sitenize verilen bağlantılardır. Bu geri bağlantılar Google için bir güvenoyu olarak görülebilir.  Web sitenize bağlantı veren siteler sizin sitenizi güvenilir olarak görürler. Bu nedenle web sitenizde backlink inşası konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor.

SEO webinarı sizlere backlink inşası ile güvenilir ve otoriter sitelerden güvenilir bağlantı elde etme yollarını gösterecek. Aynı zamanda web sitenizin otoritesini arttırabilecek ve arama motorları açısından daha güvenilir bir web sitesine sahip olma şansı elde edebileceksiniz.

Güçlü geri bağlantılar elde etmek, geri bağlantı kalitesini takip edebilmek, spam geri bağlantıları takip etmek gibi birçok site dışı SEO taktiği ve becerisi eğitim sonunda sizlere sunulacak.

Kullanıcı Deneyimi (UX): Sıralamanızı Etkileyen Bir Faktör

Bir web sitesinde en önemli özelliklerden biri kullanıcı deneyimidir. Google en fazla kullanıcı deneyimine önem vermektedir. Arama motoru sonuç sayfalarında daha iyi kullanıcı deneyimi sunan sitelere öncelik veriyor.
Web sitenizi ziyaret eden bir kişi aradığı tüm alanları bulabilmeli, aradığı bilgiye ulaşabilmeli ve alışveriş yapacaksa en hızlı şekilde web sitenizden satın alma deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun için Google SEO eğitimi sonunda kullanıcı deneyimini öğreneceksiniz.

Kullanıcı deneyimini hem masaüstü hem de mobil cihazlarda elde edebileceksiniz. Web sitenizde güçlü bir mobil deneyim elde etmek istiyorsanız SEO eğitmeni ile bu konuya özel olarak eğilmelisiniz.

İleri seviye SEO eğitimi sizlere SERP’lerde başarı ve daha yüksek trafik getirecektir. Daha detaylı bilgi almak ve bu alanda kendinizi geliştirmek için SEO eğitimi alabilirsiniz.

 

Bir kişi yorum başlatmış. Sen de yaz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top