skip to Main Content

Tatil İçin Nereyi ve Hangi Oteli Tercih Etmeliyim?

Gündüzleri işte, akşamları evde blog yazarak koca bir yılı tamamlamanın yorgunluğunu anlatamam. Bu konuda yalnız olmadığımı tahmin ediyorum. Muhtemelen bu yazıyı okuyan her 10 kişiden 9’u çalışmaktan kaynaklı fiziksel veya zihinsel yorgunluk yaşıyordur.

Bu tür yorgunluklar pazar günü bacaklarınızı uzatıp tv izlemekle geçmez. Şehri terk etmenin esrarengiz bir huzuru vardır. Bence erken rezervasyon yaptırıp şehirden uzaklaşmaya hazırlanın. Geçen yıl tatilimi memleketim olan Trabzon’da geçirmiştim. Ne yalan söyleyeyim, pek tatil moduna giremedim çünkü Trabzon bana hiç de yabancı değildi. Orada da emekçi olarak yıllarımı geçirmiştim. Nitekim bu yıl tatil bölgelerini tercih edeceğim. Eşimle ve çocuğumla gidip hiçbir sorumluluğumun olmadığı o sıcak bölgelerde tatilin tadını çıkarmam lazım.

Düşünün: havada bulut tanesi bile yok, masmavi gökyüzü ve her yer ışıl ışıl, cıvıl cıvıl. Siz de otel odasının serin balkonunda oturmuş kokteylinizi yudumlarken sosyal medya hesaplarınızda yakın arkadaşlarınıza nispet niteliğinde fotoğraflar paylaşıyorsunuz 🙂 Üstelik ayaklarınız da önünüzde duran boş sehpanın üzerinde. Bunu hayal etmek bile dinlendirici. Birazdan havuza girersiniz değil mi? 🙂

Buraya kadar her şey güzel de bu tatili nerede yapacağım? Yaşadığım şehirden kısa bir süre uzaklaşmak kulağa hoş gelse de gideceğim yer hakkında fikir sahibi olmalıyım. Bloğumu okuyanlar kalite kavramı hakkında derin tezlerim olduğunu bilir. Benim için yapılan her iş, verilen her hizmet güven verici ve kaliteli olmalıdır. Gideceğim otel, tatilimi yapacağım şehir, katılacağım tur veya tüm bu alternatifleri bana sunan tur operatörüne güvenebilmeliyim.

Velhasıl-ı kelam, ilk önce erken rezervasyon ile Kıbrıs otelleri arasında seçim yapmayı planladım. Sonra düşündüm de bana bir belek tatili yakışır dedim. Belekteki oteller güzeldir. Bir dönem Antalya’da okuduğum için biliyorum. Yine de Belekteki oteller arasından şu ikisi arasında kararsız kaldım. Sizce Adora Resort Hotel mi? Yoksa Adam & Eve mi?

Antalya Belek Otelleri

Bu otelleri Bidunyatatil.com ‘da keşfettim. Dediğim gibi, benim için tur operatörü (tatil için tavsiye ve aracılık eden firma) önemli. Bidunyatatil.com bildiğiniz gibi 18 Yıldan uzun süredir hizmet veren köklü bir kurum. Sırf bu bile güven verici ama benim, bidunyatatil.com’da en sevdiğim özellikler şu şekilde:

  • Otel ismi, şehir veya bölge belirterek etkin bir arama yapabiliyorsunuz (örn: belekteki oteller, Kıbrıs otelleri, Belkon hotel vs.)
  • Tatilinizin başlama ve bitiş tarihini belirterek en uygun alternatifleri listeleyebiliyorsunuz
  • Fiyat aralığı seçerek, arama sonuçlarını daraltabiliyorsunuz (Bu özelliğe hayranım)
  • Tam pansiyon, yarım pansiyon, her şey dahil, oda kahvaltısı vb seçenekleri işaretleyip tam aradığınız standartları nokta atışı tespit edebiliyorsunuz
  • Listelenen tatil bölgeleri veya otelleri çok çok detaylı inceleyebiliyorsunuz. (Bir-iki güzel kadrajdan ibaret değil) Onlarca görsel ile adeta 3 boyutlu tarama yapmış oluyorsunuz.
  • Kablosuz internet, Türk hamamı, sauna, fitness center vb. tesis özelliklerini hiçbir detayı atlamadan yazmışlar. Yani Bidunyatatil.com aracılığı ile tatile giderseniz herhangi bir sürprizle karşılaşmıyorsunuz.
  • Sizin yerinize yapılmış güzel anlaşmalar ile tatili ucuza getirebiliyorsunuz.
  • Erken rezervasyon fırsatlarını değerlendirmeniz için bolca alternatif sunuyor (Sırf bu konuda özel menüsü var)

Gerçekten de bi’dünya alternatif yani. Neyse ki işin zor kısmını ben hallettim 🙂 Tatil için şehirden uzaklaşma kararı aldım, keyifle tatil yapabileceğim otelleri inceledim, alternatifleri tek tek değerlendirdim ve iki otel arasında kararsız kaldım. Sizden istediğim ise işin kolay kısmı. Sizce hangisini tercih etmeliyim? Siz olsanız tatilinizi nerede yapardınız? Ya da bu yaz, tatil için nereyi tercih etmeli? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top