Sayfalar

Türkiye’nin En İyi Blogları [Mim]

Bu konu bir blog Mim’idir. Yani, aynı konuyu kaleme alan başka bir blog yazarı tarafından (Kerim Potuk) bana paslanmıştır. Şimdi HızlıAdam’ın enlerini kaleme alıp konuyu bir başka blog yazarına paslayacağım.

Türkiye’de Blog Yazarlığı ve Takip Edilesi Bloglar

Blog = İnternet günlüğü, dediğimiz zaman güncel olmanın önemi daha bir ön plana çıkıyor. Standart web sitelerinden ziyade bloglar sürekli içeriklerin eklendiği ve okuyucuların dizi gibi takip ettiği mecralardır. Hal böyleyken yüzlerce dizi arasından sadece YENİ BÖLÜM’lerin olduğu dizilerin (Blogların) takip edileceğini tahmin ve deneyim etmiş olmalıyız.

Efendim, sizlere söyleyeyim:

Sırf güncel olmanın yeterli olmadığı bu çile dolu mecrada farklı olmak da gerekiyor haliyle.

1-Ulaşılması zor deneyimleri paylaşmak, önemli bilgiler vermek, gündemi an ve an takip etmek iyi bir yöntem.

2-Diğer yöntemler ise samimi olmak, mizahi üsluba sahip olmak; kısacası tarz yaratmak.

Her ikisine aynı anda sahip olan bloglar ise Mevla’nın, “Yürü ya kulum” dediği türden adeta 🙂

Bahsettiğim özelliklerden 1 veya daha fazlasını barındıran bloglardan takip ettiklerim MİM’e konu olan diğer blog yazarları tarafından paylaşılmış zaten. Yine de marka bilinirliklerini arttırmak adına ben de bahsetmek isterim. Çünkü bana göre birazdan paylaşacağım liste, Türkiye’nin en iyi blog ve blog yazarları-nı kapsıyor. 

En iyi türk bloglar

Hızlı Adam 2014 En’leri

En İyi Bloglar Listem:

NOT: Bu yazıdaki enler 21.09.2014 tarihinde saat 23:45’deki HızlıADAM enleridir. HızlıADAM’a göre EN İYİLER’in olduğu bu liste zamanla değişebilir ve şuan için hiçbir resmi istatistiğe takılmadan oluşturulmuştur.

Listede olmayan çok değerli blogların da var olduğunu biliyorum. Fakat Mim gereği sadece bildiğim ve takip ettiğim bloglardan bahsedeceğim. Kısacası HızlıAdam’ın referans olabileceği blogların bir kısmını incelemiş olacaksınız.

1- SeoSozluk.com: “İyi bir blog nasıl olmalıdır?” sorusuna verdiğim cevapların ortak maddesi “Spesifik bloglama.” yapmaktır. Konu yelpazesi geniş olduğu halde çok iyi başarı elde etmiş bloglar olsa da ben her fırsatta, konuları daraltmanızı ve uzman olduğunuz konularda blog yazmanızı tavsiye edeceğim. İşte size bunun bir örneği: SeoSozluk.com, Arama motoru optimizasyonu konusunda uzman bilgiler paylaşıyor. Ücret karşılığında profesyonel seo hizmeti sunması bir yana bloğunu takip ederek hiçbir ücret ödemeden SEO ile ilgili yüzlerce özgün içerik okuyabiliyorsunuz. Her yazısı muhakkak bir bilgi vermeye yani fayda sağlamaya yönelik yazılmış. Zaten ziyaret ettiğinizde bana hak vereceksiniz.

2- Sosyalmedyacci.com: Dijital medyada pazarlama ve itibar yönetimi konusunda eşsiz içerikler yazan Özenç Kılıçcıoğlu, HızlıAdam isimli bloğun da ilk ilham kaynağıdır. Takipçilerine ücretsiz e-kitap gönderen Özenç bey dijital medyada “guru” ünvanına sahiptir. Her bir yazısı uzun uzuna ve doyurucu bilgiler içeriyor. Dahası: SIR niteliğinde bilgiler içeriyor. sosyalmedyacci, çift c ile 😉

3- Dostbiri.com: Bugüne kadar en çok mail attığım blog yazarı Kerim Potuk, samimi paylaşımlarıyla benim listemin olmazsa olmazıdır. Teknoloji, Tasarım, Reklamcılık vb konularda yazdığını iddia etse de o aslında her konuda mükemmel içerikler yazabiliyor ve de yazıyor 🙂 Google sipesifik olamayan blogları pek sevmese de dostbiri.com’u çok seviyor olmalı. Çünkü Kerim Potuk birçok blog tarafından refere edilen bir bloğa sahip. Artık bir marka olan dostbiri.com’u takip etmeyen varsa çok şey kaçırdığını bilmeli. Evet, okadar iddialı konuşuyorum! Çünkü blog iddialı 😉

4- MehmetCabar.com: Namıdeğer, mutluluk satıcısı Mehmet Cabar’ın mutluluk veren bloğunu takip ediyorum. İtiraf etmeliyim ki “Mutluluk Satıcısı” tanımına karşı önyargılıydım. Okuduğum ilk paragrafta dahi ön yargımı kıran ve akabinde diğer yazılarını tek tek okumama sebep olan güçlü bir yorumcu ile tanışmış oldum. Mehmet Cabar’ın yorumladığı konular gerçekten doyurucu ve ikna edici oluyor. Zaten kendisinin iknaya dayalı bir takım içerik çalışmaları var. Subliminal pazarlama teknikleriyle ilgilenen Mehmet Cabar’ın yeni kategorilerisi ise “Kurumsal Mutluluk”

5- TurkMustafa.com: Kişisel blogculuğun hakkını veren Türk oğlu Türk blog. Bir Çayyaş’ın bloğu olan turkmustafa.com yorumladığı her konuda ilginizi çekebilen ve size tebessüm ettirebilen dizi. Kişisel blog olmasına bakmayın. Gezdiği yerleri nispet yapar gibi anlatan blogcularla karıştırmanızı da istemem. Yazılarında okuyucuya fayda sağlama amacı var. Dışa dönük bir yazar ve deneyimleri tam çay tadında okumalıklardan oluşuyor. Bu tarifsiz bloğu en iyisi mi siz ziyaret edin. Ne demek istediğimi anlayacaksınız.

6- EvdeYazar: Blog dünyasının gizemli yazarlarından biri olan evdeyazar’ın kullandığı slogan kendisini ve tarzını çok net özetliyor. “Evde Yazan Kişi” sloganı sizce de basit değil mi? Evet en önemli özelliği de bu zaten. Basit ve Net! Duyguseli içinde yazılmış bir bayan bloğundan bahsetmiyoruz çünkü. Konuların gayet net cümlelerle işlendiği, yalın ve akıcı bir blogdan bahsediyoruz. Sade teması, sade tarzı ve bilgiye doğrudan odaklanmış yazılarıyla basit diye tabir ettiğim, aslında PROFESYONEL demek istediğim bir blog. Yine bir itiraf daha: işlediği konular %90 benim ilgi alanıma girmiyor.  %10’luk ilgilendiğim kısım kendisini bu listeye almam için yeterli oldu. Ben 2013 yılında google amca vasıtasıyla kendisini tanımış oldum. Evden para kazanma, yazarlık yaparak para kazanma, network marketing sistemi gibi konularda gerçek deneyimleri okuyabileceğiniz maksimum fayda yüklü yazılar bu blogda gizli. Kurcalamakta fayda var.

7- SrgzBlog: Vural Egemen Sarıgöz’ün yazdığı samimi teknoloji bloğu SRGZBlog uzun zamandır takip listemde. Web tasarım ve teknoloji konularında içerik yayınlayan SrgzBlog bugün büyük bir arşivdir. Normalde teknoloji bloglarını takip etmesem da Vural Egemen Sarıgöz’ü diğerlerinden ayıran çok önemli özellikleri var. Öncelikle Türkçe’yi kusursuz kullanmasına tavım 🙂 Yazılarında gerçekten fayda odaklı olması, diğer teknoloji blogları gibi manşet atmaya yönelik içerik oluşturmaması onu ayrıcalıklı kılıyor. Amacı günlük hit değil, ömürlük faydalar üretmek olan Vural Egemen Sarıgöz’ü takip etmenizi tavsiye ederim.

8- Bloghocam.blogspot.com: Takip listemde değil çünkü pek güncellenmiyor. (Ayda bir kontrol ederim) Fakat bunu protesto etmek için yazmadım. Kendisinin farklı işlerle ilgilendiğini ve blogla ilgilenecek çok fazla zamanı olmadığını biliyorum. Her blog yazarının en az bir kez girmiş olduğu bu devasa arşivi buraya yazmamak ustaya hakaret olurdu 🙂

9- TimurDemir: Blog yazarlığını görsel unsurlardan tutun da; içerik kalitesine kadar her anlamda kusursuzca temsil eden Timur Demir, paylaşımlarıyla yeni bloggerların rehberi, profesyonelleşmek isteyenlerin ise yardımcısı niteliğinde. Sadece bloğunu değil, kişilik olarak da kendisini seviyorum. Bloğunu sık sık ziyaret ederim. Buram buram kalite kokan bir blog nasıl olur diye merak ediyorsanız kesinlikle ziyaret etmelisiniz.

10 – Bu yazı 2014 yılında yazılmıştır.  20’den fazla blogdan oluşan en iyi blog siteleri güncel listesini incelemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız.

>> En İyi Blog Siteleri <<

Yeni Takip EttiklerimYukarıdaki bloglar en sık uğradığım sayfalar olsa da 7 adet blogla sınırlı değil takip listem. Henüz yeni yeni takibe aldığım, Usluer.net , Suskumru.com , enesilhan.net daha ilk bakışta özgün tarzlarıyla dikkatimi çeken bloglar arasında. Hepsinden birkaç içerik okudum ve çok beğendim. Okların gösterdiği blog olma özelliğine sahip olan bu üç ismin birer blog fenomeni olduğunu da düşünüyorum. Zaman buldukça yazılarını okuyup daha çok tanımaya çalışıyorum.

Azimli Bloglar: Bloglarını geliştirmek için gerçekten yoğun emek sarf eden ve güzel bir kitleye sahip olan 2 isimden daha bahsetmek istiyorum. Bunlardan biri Bahçe Perim (bahceperim.blogspot.com) uzun uzuna yazdığı, görsel yönüyle de zengin içerikleriyle çok dikkatimi çekiyor. Yazdığı konular bir erkek için takip edilesi güç konular olabilir. Fakat bahçe perim sosyal ilişkileriyle de başarılı bir yazar. Göz atmanızda fayda var.

Son olarak da SEKENO Blog yazarı Seyfettin Bozkurt’tan bahsetmek istiyorum. Seyfettin bey, kompleksi sıfır, “Ben oldum” demeyen, bilgiye aç, eleştiriye açık olan çok değerli bir blog yazarı. Sosyal ilişkilerini de takip ettiğim sekeno.wordpress.com en azimli bloglar listemde.

0,5- HızlıAdam.Com: En çok takip ettiğim blog yazarı ise hizliadam.com’un yazarı Bünyamin Kapıcıoğlu. “Nasıl yani?” dediniz değil mi? 🙂 Şöyle ki: Bu konuda yanlız olmadığımı düşünmekle birlikte yazdığım her içeriği en az 3 kez, 3 farklı tarihte okuduğumu itiraf etmeliyim. Kendimi çok mu seviyorum ne 🙂 Evet sık sık kendi yazılarımı okurum. Bu şekilde sanatçıların kendi şarkılarını dinleyip dinlemediklerini de merak etmiyorum artık. Kesinlikle dinliyorlar 🙂

Şimdi bu mimi paslamak gerekiyor fakat, ilk paslamayı düşündüğüm bloglar başkaları tarafından mimlenmiş. Ben de mimleri en azimli blog yazarlarına paslıyorum. SEKENO ve Bahçe Perim mimlendiniz. Sizin takip edilesi bloglar listeniz hangileri acaba?

Herkese İyi Bloglar… Bünyamin Kapıcıoğlu

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , , , , , , ,

110 Yorum = Türkiye’nin En İyi Blogları [Mim]

 1. Mehmet CABAR 22 Eylül 2014 at 08:44 #

  Güne harika iki haberle başlamak beni mutlu etti. İlki artık yazı girmen, ikincisi ise bu yazıda yer almam 🙂 Çok teşekkür ederim. Umarım blogumdan aldığın tat ve kaliteyi, hiç bozmadan yükselterek yoluma devam edebilirim.

  Yazındaki birçok blogu tanıyorum ama yeni blogları da görmedim değil. Sosyalmedyacci ile EvdeYazar bloglarıyla senin sayende tanıştım ve Sosyalmedyacci blogu hemen ilgimi çekti. Yeni takip ettiklerin bölümündeki 3 blog ise, wordpress ve blogculuğun ilk mihenk taşları gibi. Popülerliklerini ve içeirkleirni uzun zamandır biliyorum. Usluer, artık kişisele döndü ve çok iyi etti. Enesilhan zaten kişiseldi. Ancak suskumru çok kapsamlı bir blog. Onun en çok yayınladığı sözleri görmek için giriyorum bloguna 😀

  • hızlı adam 22 Eylül 2014 at 09:56 #

   Günaydın Mehmet,
   Rica ederim kardeşim. Üzülerek belirtmeliyim ki henüz tam olarak aranıza geri döndüm diyemem 🙂 2 aydır yumurta ağza dayanmış bir şekilde çalışıyoruz ve ben bu süreçte çok güzel deneyimler edindim. İşte bu deneyimleri paylaşmaya başladığımda içerikten başınız dönecek inşallah:) Sıkılmadım ya da enerjim bitmedi yani. Sadece ZAMAN ZAMAN ZAMAN… Çok değerliymiş gerçekten 🙂

   Arkadaşlar mim’leme yaparken hevesli ve heyecanlı arkadaşlara da şans tanımanızı rica ediyorum. Herkese iyi bloglar

 2. Beyza Aydın Başer 22 Eylül 2014 at 13:11 #

  evdeyazar ve bloghocam benim de severek takip ettiğim bloglar. Evdeyazar’ın ismi bana da aynı hissi uyandırmıştı, basit ve net! 🙂

 3. bahceperim 22 Eylül 2014 at 14:24 #

  Bugüniün güzel sürpriziydi. Teşekkür ederim.

  • hızlı adam 22 Eylül 2014 at 14:44 #

   Rica ederim. Mim’e karşılık vereceğiniz makalenizi sabırsızlıkla bekliyoruz. İyi bloglar

 4. Melek Sert 22 Eylül 2014 at 15:21 #

  Bahsettiğiniz bloglar da muhakkak iyidirler fakat kesin sınırlarla ayırmak diğer bir çok kaliteli bloğa bence haksızlık ve yönlendirme olmuş. ( bu kişisel görüşüm, hiçbir blog sahibini ve sizi tanımam. bloğumda yok ayrıca ama güzel yazıları takip ederim)
  Neye ve kime göre bu “EN” ler? Hangi resmi verilere ve anketlere vs. göre yazdınız? Kaynak belirtirseniz daha gerçekçi olur. Ya da sadece kişisel görüş olmalı.

  Hızlı Adam blogunu incelediğimde güzel yazıların yanı sıra ego nuzun yazdığı yazılar da var sanki. Mesela,olagan üstü başarı gibi lanse edilen “Bir yıl içinde geldiğiniz durumla alakalı yazınız” Bir çok bloğun bir çok yazısını misal Yazar kafe de hep vitrinde görüyorum ama hiç büyük başarı diye bahsetmiyorlar.Zira kendileri değil başkalarının onları övmesi normal olan ..saygılarımla..

  • hızlı adam 22 Eylül 2014 at 17:12 #

   Merhaba Melek Hanım,

   Eleştiriniz için teşekkür ederim. Listede yer alan EN’lerin hiçbir istatistiğe takılı kalmaksızın sadece HızlıAdam En’leri olduğunu belirttiğim paragrafı atlamış olabilir misiniz?

   En İyi Bloglar Listem: Alt başlığının akabinde eklediğim “NOT:” kısmında bunu belirttim. Tabi ki de bu bloglar dışında Parmakla gösterilecek 100’lerce blog vardır.

   1 Yıllık Blog İstatiklileri konusuna gelince bahsettiğim rakamların tek yazarlı bir blog için kayda değer rakamlar olduğunu tüm blog yazarları bilir. Özellikle girilen içerik sayısına karşılık kazanılan takipçi değerlendirilirse bu hiç küçümsenmeyecek bir rakamdır. Bu makaleyi yazmadan önce Dijital Medya Uzmanlığı dersinde bize örnek gösterilen başarılı blogların istatistikleriyle karşılaştırma yapılmıştır.

   Ego konusunda sizinle hemfikirim. Daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi mesleği “Pazarlama-satış” olan kişilerin bir takım egolarının olması bazı durumlarda gereklidir. Düşünceme katılmıyor olabilirsiniz fakat “En iyi ticaret kendini satmaktır” başlıklı makalemde bu konuya açıklık getiriyorum.

   İlgi alakanız için tekrar teşekkür eder, daha sık görüşmeyi dilerim.

   • Eda Yalcin 15 Aralık 2015 at 19:20 #

    Cok guzel siteler yazmissiniz sagolun takipteyiz

 5. armagan 22 Eylül 2014 at 17:21 #

  ne zaman kafam karışsa mutlaka 7 numaraya bir göz atarım. gerçekten de bloglarla ilgili neredeyse her şeyi işleyip paylaşmış, güzel bir kaynak. işin en iyi kısmı da okuyucunun anlaması için itina gösterilmesi…

 6. yed 22 Eylül 2014 at 20:22 #

  iyi

 7. Seyfettin BOZKURT 22 Eylül 2014 at 23:58 #

  Bu listede ismimi görmek beni fazlasıyla onurlandırdı ve mutlu etti. Yazma isteğim kamçılandı diyebilirim en kısa sürede miminize karşılık vereceğim teşekkürler 🙂

  • hızlı adam 23 Eylül 2014 at 14:09 #

   Rica ederim. Sabırsızlıkla bekliyoruz. İyi bloglar

 8. Mustafa T. 28 Eylül 2014 at 22:44 #

  Bu yazıyı şimdi gördüm siz de bu gecikmeyi maruz görün. Yoğun bir süreç geçiriyorum.

  Ayrıca hakkımda yazdığınız güzel şeyler egomu biraz şeyaptı. Çok teşekkür ederim Bünyamin Hocam 🙂

  • hızlı adam 29 Eylül 2014 at 09:58 #

   Estağfurullah Mustafa, Aynı yoğun dönemi ben de geçiriyorum. Seni en iyi ben anlarım 🙂

 9. Evde Yazar 30 Eylül 2014 at 22:15 #

  Zaman diyorsunuz ya, uzun zamandır okunacaklar birikmişti. Fırsat bulup oturduğumda HızlıAdam’ın blog listesinde adımı gördüm, ne güzel bir sürpriz oldu. Çok teşekkür ederim, ilginize ve beğeninize layık olmak için elimden geleni yapıyorum efendim, sevgi ve saygılar 🙂

  • hızlı adam 1 Ekim 2014 at 01:29 #

   Beni şımartıyorsunuz 🙂 Teşekkür ederim. Bloğunuz hep takibimde. İyi bloglar dilerim

 10. SRGZ Blog 9 Ekim 2014 at 13:36 #

  Böyle bir listede yer almak beni çok mutlu etti. Çok teşekkür ederim.

  • hızlı adam 12 Ekim 2014 at 10:48 #

   Ben teşekkür ederim. Sizi keyifle takip ediyoruz. İyi bloglar dilerim

 11. antalyada365gun.blogspot.com.tr 30 Ekim 2014 at 11:14 #

  Merhaba;

  Her zaman daha iyisini arayanlar için çok güzel bir liste olmuş. Böylelikle blog yazarları bu listede ki blogları inceleyerek kendi blogları için pek çok fikir oluşturabiliyor. Usta – Çırak ilişkisinin web hali.

  Teşekkürler Hızlıadam.

  • hızlı adam 31 Ekim 2014 at 18:40 #

   Bu güzel yorum için çok teşekkür ederim. Daha sık görüşmek dileğiyle…

 12. İsmail DURAN 9 Aralık 2014 at 14:58 #

  Kişisel blogum olan wactivity.blogspot.com.tr desteklerinizi bekliyorum

 13. Anonim 16 Aralık 2014 at 00:27 #

  ben de kendi makalelerimi okumayı severim….

 14. coolkul 21 Aralık 2014 at 15:26 #

  Merhaba;
  Blog yazarı olmak gerçekten çok zor. Hele mikro blog diye adlandırılan twitter, vine ve snapchat gibi uygulamalardan sonra blog yazarlığını sürdürmek gerçekten zor. Zira sosyal medya yükseldikçe insanlar bilgiye daha hızlı ve kısa yazılarla ulaşmaya çalışıyor. Bütün bunlara rağmen blog siteleri daha kaliteli içerikler sundukları için emek verilen tüm sayfalar da popülerliğini koruyor. Eski tabirdir; herkesin emeğine sağlık.

 15. lol hileleri 28 Ocak 2015 at 08:48 #

  Makaleniz çok güzel olmuş teşekkürler 🙂

 16. windows 7 orjinal yapma 28 Ocak 2015 at 08:49 #

  Teşekkürler. Bu bloglar arasından severek takip ettiğim bloghocam var 🙂

 17. Nil 29 Ocak 2015 at 18:24 #

  Taze bir blog yazarı, aday adayı olduğumu biliyorum artık bu konuyu ve mimlenen blogları inceledikten sonra. Bana daha çok bir kaynak niteliğinde faydalı oldu bu yazı. Teşekkürler Hızlı adam..

  • Hızlı Adam 29 Ocak 2015 at 18:27 #

   Rica ederim Nil,

   Faydalı olmuşsa mutlu olurum. Daha sık görüşmek dileğiyle.

   İyi bloglar

 18. Evden Eve Taşımacılık 7 Şubat 2015 at 12:57 #

  Evet hepsi güzel bloglar, benimde yukarıda takip ettiğim bloglar var.. Usluer ve yemre’nin yazıları çok güzel.. Tavsiye Ederim..

 19. cem kazan 8 Şubat 2015 at 16:08 #

  Teşekkürler Hızlı Adam. Sayende yeni bloglarla tanistik

 20. 12 Nerenin Plakası 1 Mart 2015 at 13:37 #

  Teşekkürler çok iyi bilgiler var saolun.

 21. Fatih 8 Nisan 2015 at 22:24 #

  Yazınız ile profesyonel bloglarla tanışma fırsatı verdiğiniz ve bilgi verdiğiniz için teşekkürler
  Kolaylıklar…

 22. Emre 30 Haziran 2015 at 17:33 #

  Güzel bir liste olmuş yeni bloglar öğrendim teşekkürler

 23. kartal kara 2 Temmuz 2015 at 16:59 #

  bloglar biraz daha butik siteler, bana eski mahallemizdeki küçük dükkanları hatırlatıyor. Avmlerin arasında kalsa da samimiyetinden taviz vermeyenlerden. Yeni keşifler yapmamı sağladı, teşekkürler.

 24. sense of horizon 14 Temmuz 2015 at 13:14 #

  Merhaba, benim blog biraz yeni ve gerçekten emek verdiğim severek vakit geçirdiğim bir yer uğramak isterseniz beklerim http://senseofhorizon.blogspot.com.tr/

 25. Hakan Gül 28 Temmuz 2015 at 04:13 #

  Bilgilendirmeniz için teşekkürler, çok önemli ipuçları bunlar.
  Ben de yeni ama kaliteli olmak içerik üretmede iddialı bloguma değineyim:

  ideapresso.tumblr.com
  Espresso kadar hızlı, sıcak ve zihin açıcı fikirler, paylaşımlar.

 26. Burcu 6 Ağustos 2015 at 19:52 #

  çok teşekkür ederim hızlı adam 😉

  sayende takip edebileceğim birçok blog buldum. inşallah ben de bir gün onların seviyesine gelebilirim.

  basarmakmak.blogspot.com.tr

  • Hızlı Adam 7 Ağustos 2015 at 11:07 #

   Düzenli ve özgün içerikler oluşturmaya devam ederseniz bundan hiç şüpheniz olmasın. Bloğunuzun iyi yerlere geleceğinden şüphem yok. İyi bloglar

 27. seyyal 12 Ağustos 2015 at 13:48 #

  Buda benim hoşuma giden blogtur http://www.ulkeblog.com

 28. yuxeldesign 1 Kasım 2015 at 16:37 #

  Timur demir gerçekten süper bir blog. takip ediyorum. teşekkürler…

 29. a malik 15 Kasım 2015 at 08:18 #

  Ben bu listeye girerim hocam 🙂 Adam kayırma falan yok değil mi ?

  1 sene yada 2 sene 🙂

 30. atacan 26 Kasım 2015 at 11:32 #

  Bilgilendirmeniz için teşekkürler, çok önemli ipuçları bunlar.
  Ben de yeni ama kaliteli olmak içerik üretmede iddialı bloguma değineyim:

  Espresso kadar hızlı, sıcak ve zihin açıcı fikirler, paylaşımlar.

  Ben bu listeye girerim hocam 🙂 Adam kayırma falan yok değil mi ?

  istanbul eşya depolama Evet hepsi güzel bloglar, benimde yukarıda takip ettiğim bloglar var.. Usluer ve yemre’nin yazıları çok güzel.. Tavsiye Ederim..

  • Hızlı Adam 26 Kasım 2015 at 11:50 #

   Adam kayırma yok. Adam olanı kayırma var 🙂 Adamlar yapmış yani.

 31. Brkn Esyk 1 Aralık 2015 at 17:14 #

  Yazınızı çok beğendim.Bende oyunlar hakkında birşeyler yazıyorum.İlgisini çeken varsa blogolim.blogspot.com.tr den ulaşabilirler.

 32. Melike 12 Ocak 2016 at 18:43 #

  Çok teşekkürler:)

  • Hızlı Adam 12 Ocak 2016 at 20:19 #

   Umarım bu liste sizin gibi diğer blogcuların da aradığı gibi bir liste olmuştur. Yorum için ben teşekkür ederim

 33. Melike 12 Ocak 2016 at 20:27 #

  KESİNLİKLE ÇOK İYİ:)

 34. osman 16 Ocak 2016 at 13:19 #

  Ben biraz teferruat çalım ve analizlerim önceliğim’ dir. Güzel hocam elinize dilinize sağlık.

 35. önce bana sor 27 Ocak 2016 at 15:47 #

  Küçük küçük notlar bazen bir kağıda yazılmış üç beş satır şiir. Bir zaman elime geçtiğinde okuyup bana ne kadar da yakın yazmış demişliğim olmuştur. Bazende taktir ettiğim sonradan kendimin yazdıkları ve hadi be bunu ben mi yazmışım dedirten zamanlar…

 36. Teknoloji Blogu 30 Ocak 2016 at 14:30 #

  Merhaba, listenizi inceledim evet zamanında iyi projeler doğru tespitler. Konunuzu 2016 için güncellemek istediğiniz de teknoloji blogumuzuda incelemenizi öneririz. Teşekkürler iyi çalışmalar.

  • Hızlı Adam 30 Ocak 2016 at 16:13 #

   Merhaba;

   Yorum için teşekkür ederim. Bloğunuzu inceledim, gayet güzel görünüyor.

   Bu arada güncel listeyi bu ay yayınlamıştım. Bu sayfadan inceleyebilirsiniz.

 37. Enes İLHAN 18 Şubat 2016 at 21:20 #

  Konu baya eski kalmış ama ben bu yazdığın yazıyı daha yeni görüyorum. 1 sene boyunca askerde olunca birçok şey gibi bu yazıyı da görmemişim. Ama sizin bu listenizde olmak beni gerçekten mutlu etti 🙂 Çok teşekkür ediyorum Hızlı Adam inşAllah bu listeye girmeyi gerçekten hak ediyoruzdur. Siteniz şu an güncel mi bilmiyorum ama ne olursa olsun takibe aldım, tekrardan teşekkür eder başarılarınızın devamını dilerim.

  • Hızlı Adam 19 Şubat 2016 at 15:16 #

   Bloğum güncel. Takip etmenizi öneririm 🙂 Daha sık görüşmek dileğiyle

 38. Sohbet 29 Şubat 2016 at 22:44 #

  sahane bir konu. böyle güncel bloglar ariyodum takip icin. emegi gecene tsk sunarim

 39. Byteknoblog 18 Mart 2016 at 15:44 #

  Hepsi birbirinde değerli bloglar bence 🙂

  • Hızlı Adam 18 Mart 2016 at 15:52 #

   Listedeki blog yazarı arkadaşlar adına teşekkür ederim

 40. çeyizin 20 Mart 2016 at 17:53 #

  Hepsi birbirinden güzel tebrikler.Daima başarılar.

 41. let ekran 31 Mart 2016 at 15:05 #

  Hepsisine şöyle bir göz attım Hepsi çok güzel .. Teşekkürler

 42. dilek 5 Nisan 2016 at 01:25 #

  Öncelikle sizin enler listenizdeki bir çok blog benim de takipte olduğum Tarz ve Üsluplarını beğendiğim yazılarını takip ettiğim bloglar. Aralarından sadece bir kaç tanesini bilmiyordum ama onları da inceleyeceğim.Benim Blogum sizin ilgi alanınıza girmeyebilir ancak inceler ve fikrinizi söylerseniz gerçekten çok mutlu olurum.Teşekkürler http://nazarca.com/

 43. Faruk UZUN 6 Nisan 2016 at 13:42 #

  Türkçe bloglar güncel pazarlama literatürünün gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Günümüzde gelişmeler daha akademik kaynaklara yansımadan eskidiği için bu tür bloglarda trendleri takip etmek çok daha etkili sonuçlar veriyor. Listede takip ettiğim 3 blog var. Güzel bir değerlendirme olmuş, tebrikler.

 44. Kişisel Blog 15 Nisan 2016 at 23:11 #

  Liste de takip etmediğim 1-2 blog varmış. Diğerlerini bende ara sıra takip ediyorum. Yerinde bir liste olmuş gerçekten elinize sağlık.

 45. Polis 2 Mayıs 2016 at 14:41 #

  Çok saolun takip etmelik güzel bloglar bakim inceleyeyim sıradan bunları

 46. kurumsal seo 9 Mayıs 2016 at 16:09 #

  İşime çok yarayan makaleler paylaşıyorsun teşekkürler

  • Hızlı Adam 9 Mayıs 2016 at 16:53 #

   Rica ederim. Sırf bu listeyi oluşturmak bile bilmeyenler için günler sürebilir. Bir dönem anne-çocuk-kadın bloglarına tanıtım yazıları göndermek üzere araştırmalar yaptım da epey bir zor oluyor. Dolayısıyla bu listelerin değerini ve çoğalması gerektiğini biliyorum 🙂

 47. Fetih LED 30 Mayıs 2016 at 01:23 #

  Bir kaç tanesini tarayıcımda kısayola ekledim 🙂 Güzel derleme olmuş. Teşekkürler

 48. Neslihan Çakar 1 Haziran 2016 at 09:31 #

  http://www.gunesintamicinde.com önerebilirim. Bir ara yazmaya ara vermişti. Süleyman bey yeniden yazıyor gördüğüm kadarıyla..

 49. gumusdis 8 Haziran 2016 at 17:09 #

  güzel blogun var Hızlı adam, bizde yeni blogumuzu kurduk ve bir kaç yazar birlikte devam ediyoruz.
  ben genel’de Mohsen namjoo gibi iranlı ve ya başka yabancı şarkıları da çevirip türkçe olarak paylaşıyorum.
  senin yazdıklarını da göze alacağım bundan sonra :))

  http://gumusdis.com

 50. değişik yemek tarifleri 20 Haziran 2016 at 01:13 #

  yazınızı beğendim bende bu işlere heves ettim hayırlısı diyelim

 51. ali 27 Haziran 2016 at 02:29 #

  Öncelikle güzel bir blog listesi olmuş kendi bloguma da listenizde yer verirseniz mutluluk duyarım. http://bilgirazzi.com/

 52. düğün organizasyonu 4 Ağustos 2016 at 19:42 #

  Güzel siteler hepsinde güzel konular mevcut paylaşım için teşekkür ederiz.

 53. Osman Arslan 11 Ağustos 2016 at 04:37 #

  Bir tavsiyede benden olsun kesinlikle inceleyin
  http://www.kacgun.com

 54. Adana Evden Eve Nakliyat 21 Ağustos 2016 at 22:46 #

  teşekkürler güzel paylaşım olmuış.. bloglar herkesin kolayca düşüncelerini paylaşma imkanı veriyor.

 55. Nova Logo Tasarım 25 Ekim 2016 at 11:11 #

  Hepside kaliteli siteler. Teşekkürler

 56. aliye 6 Kasım 2016 at 22:30 #

  Çok güzel bir blogunuz var. Benim blogum sizce nasıl? http://hayatvesaglik.net Yorum yaparsanız sevinirim

 57. Gezgin Deli 6 Aralık 2016 at 15:41 #

  faydalı bilgiler için teşekkürler. Emeğinize sağlık 🙂

 58. Evde Yazar 7 Aralık 2016 at 17:29 #

  Teşekkürler, mutlu oldum, sevgiler 🙂

 59. Kastamonu 10 Ocak 2017 at 16:45 #

  Hepsi inanılmaz kaliteli bloglar ve gerçekten biz bu website işine fazlasıyla ileriye getirmeye başladık.

 60. değişik yemek tarifleri 4 Şubat 2017 at 17:51 #

  bende siteleri aldım güzel paylaşım olmuş teşekkurler

 61. Blogdan para kazanma 11 Şubat 2017 at 18:55 #

  Güzel bir liste olmuş, teşekkürler.

 62. alacabilgi 13 Şubat 2017 at 02:34 #

  sitemin zamanla burada yer alması dleğiyle

 63. Moloz hattı 22 Şubat 2017 at 11:30 #

  sitelere baktım ve hepsini not aldım teşekkür ederim.

 64. bebek battaniyesi 24 Şubat 2017 at 16:58 #

  öncelikle yazı çok yararlı olmuş takibe aldıgım birçok websitesi olmuş oldu bu sayade seo konusundada makalelerinizi bekliyoruz

 65. evden eve nakliyat 18 Mart 2017 at 23:04 #

  blogger çok faydalı olmuş herkese tavsiye ederim bilgilendirme çok güzel

 66. şehirler arası nakliyat 4 Nisan 2017 at 22:19 #

  çok güzel bir blog sitesi kaç saatir çıkamıyorum 🙂

 67. BioNatural 8 Haziran 2017 at 03:42 #

  Başarılı bir liste tebrikler…

 68. BioNatural 20 Haziran 2017 at 01:54 #

  yenilemenin vakti geldi bence

 69. Evden Eve Nakliyat 5 Ağustos 2017 at 12:22 #

  Yenisi ve sık sık güncelleneni çok başarılı buluyorum takipteyim iyi çalışmalar

 70. ofis taşıma 7 Ağustos 2017 at 11:55 #

  çok güzel bir blog sitesi kaç saatir çıkamıyorum 🙂

 71. Yasemin 11 Ağustos 2017 at 17:49 #

  Listede yer alan bircok blog da benim takip ettiklerim arasında. Benim bloguma bir göz atabilirsiniz el işleri ve hobi alanında yazma çalışıyorum tesekkurler

 72. pdf kitap indir 16 Ağustos 2017 at 16:26 #

  Güzel bir liste olmuş, teşekkürler.

 73. evden eve nakliyat 13 Eylül 2017 at 23:11 #

  tarihine göre birleşik blog krallığı yazısı faydalı olmuş, tebrik ederim. Yalnız hali hazırda güncel listeyi de eklerseniz sevinirim..

 74. Evden Eve Nakliyat 20 Aralık 2017 at 13:36 #

  Olabildiğince yerinde olmuş liste. Teşekkürler.

 75. benirva 29 Ocak 2018 at 23:25 #

  sayenizde yeni bloglar keşfettim! Harikasınız !!!!

 76. Sistemli Taşımacılık 5 Mart 2018 at 19:03 #

  çok etkileyici. her zaman bu tarz bloglar etkilidir..

 77. Kartal Evden Eve nakliyat 27 Mart 2018 at 16:44 #

  Gayet güzel bir liste olmuş emek ve vakit harcayıp yayınlamışsın elinize sağlık

 78. evden eve nakliyat 3 Mayıs 2018 at 17:26 #

  çok güzel bir blog sitesi kaç saatir çıkamıyorum

 79. Konya Saç Ekimi 25 Kasım 2018 at 20:44 #

  Cok guzel siteler yazmissiniz sagolun takipteyiz

 80. Halı Şampuanı 22 Şubat 2019 at 23:13 #

  Başarılı blog çalışmalarınızın olduğu görmekteyiz. Bizlerde halı yıkama firmaları ve halı şampuanı üreten firmalar için blog çalışması yapmayı düşünüyoruz. Sizi takip edip, iyi yol almak için elimizden geleni yapacağız. Teşekkürler kıymet yazılarınız ve emekleriniz için.

 81. ofis taşıma 22 Mayıs 2019 at 10:09 #

  Cok guzel siteler yazmissiniz sagolun takipteyiz

 82. MY Nakliyat 10 Temmuz 2019 at 16:46 #

  Hakikaten İyiki Varsınız Dedirten Bir Site

 83. eşya depolama 20 Temmuz 2019 at 14:38 #

  Evet içlerinde takip ettiğim bloglar var güzel bir paylaşım olmuş

 84. ofistasimacolakoglu 22 Eylül 2019 at 23:04 #

  profesyonel ve güvenilir ofis taşımacılığı hizmetlerinin tek adresi olan Çolakoğulları nakliyat ile hemen tanışın

  • Hızlı Adam 23 Eylül 2019 at 13:41 #

   Hatta işinizi gücünüzü bırakın, ocakta yemeğiniz varsa altını kapatın. Koşun, zaman kaybetmeden Çolakoğulları ile hemen tanışın. Düşünsenize, adamlar güvenilir ve profesyonelmiş. Vaaoww… Ben hemen arayıp tanışıyorum.

 85. evden eve nakliyat 6 Ekim 2019 at 20:57 #

  çok etkileyici. her zaman bu tarz bloglar etkilidir. ve takip ettiğim bir blog tavsiye ederim kolay gelsin hizliadam

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum.