skip to Main Content

Bahar Geldi! Yıllık İzin Tarihinizi Netleştirin ve Hemen Ucuz Araç Kiralayın

Bu yıl da iş dünyasında kazançlarınızı artırmak için bildiğim ne varsa paylaşmaya çalıştım. Yorumlarıyla bana eşlik edenler motivasyonumu artırdı, eksik olmasınlar. Bu arada, hiç sesi çıkmayan takipçilerim de yok değil. Umarım onların da ekonomisine katkı sağlayabilmişimdir.

Kabul ediyorum: Yazılarım sadece seni değil, beni de hırslandırdı. Yorulduk gerçekten. Neyse ki bahar göz kırptı ve ben tatil planlarımı yapmaya başladım. Elbette seni de unutmadım 🙂

Araştırdım ve bütün yıl kazandıklarımı bir tatilde harcamamak için tüm ekonomik rezervasyon yöntemlerini buldum. Erken rezervasyon ile uygun fiyata konaklama hakkında yazı paylaşmıştım. Şimdi de en uygun fiyata araç kiralama yöntemini anlatacağım. E yani, arabasız tatil mi olur?

Öncelikle şunu söyleyeyim:

Sık sık araç kiralayanlar iyi bilir; bir sürü prosedürü vardır bu işin.

  • İlgili tarihte uygun araç var mı?
  • Son dakikada firma aracı değiştirmek zorunda kalırsa seçtiğiniz aracın yerine acaba ne gelecek?
  • KM sınırlaması var mı?
  • Aracı nereden teslim alacağım?

Şeklinde uzar gider sorunlar.

Hele ki “evimin yakınlarında, camında RENT A CAR yazan bir araç kiralama ofisi var, tatile gideceğim zaman oraya uğrarım” gibi yanlış düşünceler içindeyseniz gerçekten sizin için hayat kurtarıcı bilgiler paylaşacağım 🙂

Araba Kiralarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • Şahıs şirketlerinden araba kiralamamanızı öneririm. Araç arızalanması, kaza ve benzeri durumlarda bütün tatiliniz ziyan olur ve hatta sürpriz maliyetler karşınıza çıkabilir. Kurumsal ve güvenilir araç kiralama firmalarını tercih edin
  • Araba kiralarken gerekçe ne olursa olsun, herhangi bir senet imzalamayın.
  • Araç alternatifleri sunamayan firmalara pek itibar etmeyin. Mesela, dizel araç kiralamak ile benzinli araç kiralamak arasında doğrudan cebinizi etkileyecek kullanım süreci olacaktır.
  • Kurumsal ve güvenilir araç kiralama firmalarına üye olup fiyat karşılaştırması yapın.

Ya da daha kolayını söylüyorum: Vivi Araç Kiralama hizmetini kullanın. Vivi, kiralık araç fiyatlarını kolayca karşılaştırmanızı sağlıyor. Yani, araç kiralama firmalarının web sitelerine tek tek üye olup 20 tane sekme açarak karşılaştırma yapmanıza gerek yok 😉

ucuz araç kiralamak

Vivi sadece fiyat karşılaştırma sitesi değil. Araç kiralama işlemini de yine Vivi üzerinden yapabiliyorsunuz. Üstelik, çok önemli avantajları var. Bu yazıyı da bizzat bu farkları anlatmak için yazdım.

Vivi, Türkiye’deki en güvenilir araç kiralama firmalarının birçoğuyla anlaşmalı. Bu sayede anlık olarak tüm firmaların araçlarını karşılaştırabiliyorsunuz. Dolayısıyla, en uygun fiyata kiralamanızı sağlıyor.

Ayrıca, Vivi üzerinden araç kiralama işlemi yaptığınızda kafa karıştıran bir dünya tarifeyi inceleme derdinden kurtuluyorsunuz çünkü standart ücretlendirme yöntemini kullanıyor. Yani, x km’den sonra + şu kadar daha ücret vs yok. Bakın bu gerçekten en can alıcı avantajlardan biri.

Benzin, dizel, hatchback, sedan, otomatik, manuel ve benzeri birçok filtre uygulayabiliyorsunuz. Mesela, benim şahsi aracım coupe olduğu için tatile giderken araç kiralamam gerekiyor. Malum, bagaj yetmiyor. Ben genelde otomatik sedan tercih ediyorum.

Bu arada kendi aracımı garajda bırakıp araba kiralarken en sıkıcı işlerden biri de çocuk koltuğunu söküp kiraladığım araca takma kısmıydı. Öğrendim ki Vivi’den araba kiralarken çocuk koltuğu da isteyebiliyorsun. Neyse ki bu yaz çocuk koltuğu sök-tak işiyle de uğraşmak zorunda kalmıyorum. Kabul, biraz üşengeçim ama böyle bir alternatifim varsa neden değerlendirmeyeyim ki 😉

Önceden aracı teslim almak için neredeyse şehir değiştirirdik 🙂 Şimdi çok kolay. İstanbul Oto Kiralama diye aratıyorum, Vivi’den arabamı seçiyorum, bana en yakın noktadan alıyorum.

Bu arada, yıllık izne ayrılacağınız tarihi aşağı yukarı belirlediyseniz Vivi’den araç rezervasyonunuzu uygun fiyata yaptırmayı unutmayın. Yaz ortasında fiyatlar biraz daha artabilir.

ÖZETLE:

Araç kiralamın en kolay, en ekonomik, en hızlı ve en güvenli yöntemini anlatmaya çalıştım.

İnceleyin: Vivi

İyi tatiller…

Bünyamin Kapıcıoğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top