skip to Main Content

✔️ Binance Referans Kodu

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, UL2M4EB8 referans kodu ile üye olan kullanıcılara %20 komisyon indirimi sağlamaktadır. Binance’e üyelik esnasında e-posta ve şifrenizi belirledikten sonra referans kimliği alanına kodu ekleyerek yapacağınız her işlemde yüzde 20 daha az komisyon ödersiniz.

https://accounts.binance.com/tr/register?ref=UL2M4EB8 bu bağlantı üzerinden Binance üyeliği açarsanız en yüksek referans kodu otomatik olarak eklenmektedir. E-posta, şifre, e-posta ve telefon onayı işlemleri sonrasında mutlaka kimlik onayı işlemini yapmalısınız.

Binance referans kodu ne işe yarar?

Binance referans kimliği ne işe yarar diyenler için en basit tanımlama için ‘’indirim kodu’’ tabirini kullanmak yanlış olmayacaktır. Yeni üyenin Binance’e katılmasına referans olan kişi bir kod veya link paylaşarak, en çok %20 oranında bir komisyon indirimi elde edilmesini sağlar.

Kripto para borsalarının ana geliri komisyon işlemlerinden oluşmaktadır. Her borsada olduğu gibi Binance borsasında da kullanıcıların yaptığı işlemlerden %0.1 oranında komisyon ücreti alınır. Binde 1’lik komisyon ücreti küçük gibi görünse de üyeler çok fazla işlem yaptığı için yüksek komisyon ücretleri öderler.

Örneğin Binance’te günlük 1.000 USDT’lik alım-satım yaptığınızda aylık 60.000 USDT işlem hacmi yaratmış olursunuz. Yaptığınız bu işlemde toplamda 60 USDT değerinde komisyon ödersiniz. Ancak %20 referans kodu olan UL2M4EB8 ile üye olduğunuzda 12 USDT daha az komisyon ödersiniz. Vadeli işlemlerde saatte onlarca işlem yapacağınızı dikkate alırsak çok ciddi kazanç elde edersiniz.

Binance komisyon oranını nasıl indirebilirim?

Binance borsasında ödeyeceğiniz komisyon miktarını düşürebilmek için iki yöntem bulunmakta. Standart kullanıcılar Binance’te %0.10 komisyon öder.

  • %20 referans kodu ile üye olmanız durumunda ödeyeceğiniz komisyon %0.08 (On binde 8)’e düşer.
  • Üyelik sonrasında 15-20 USDT değerinde BNB coin alırsanız ödeyeceğiniz komisyonlar BNB coinden karşılanır. Binance, spot cüzdanında az miktarda da olsa BNB coin tutan kullanıcılara %25 daha az komisyon ödeme fırsatı tanımıştır.
  • Böylece %20 referans kodu ile üyelik+BNB coin tutma işlemi sonrasında yeni üyelerin ödeyeceği komisyon oranı %0.06 yani on binde 6’ya düşer.
  • 10.000 Dolarlık bir işlem yaptığınızda sizden yalnızca 6 Dolar komisyon kesilir.

Önemli not: Binance referans linkine tıkladığınızda “Spot alım satım komisyonlarında %20 indirim elde edin.” uyarısını mutlaka görmelisiniz.

Binance referans kodu nasıl eklenir?

Binance referans kodu ilk defa üye olan kişiler tarafından girilir. Referans kodu oluşturma işlemlerini yapan üyenin paylaşacağı bu kod, yeni üye olan kişi tarafından üyelik bilgileri ekranından ilgili alana yazılması gerekecektir.

Binance hesabı açarken takip edilecek basit birkaç adım ile komisyon indirimi için gerekli kodu girebilirsiniz. Binance referans kodu girme yöntemleri:

  • ‘’Kayıt Ol’’ sayfasına giriş yapılır.
  • Temel üyelik bilgileri girilir.
  • ‘’Referans Kimliği (İsteğe Bağlı)’’ yazan bölüme 8 haneli referans kodu yazılır.
  • UL2M4EB8 referans kodu en yüksek komisyon indirimi sağlamaktadır.

Binance kullanım koşullarının da onaylanmasının ardından üyelerin referans kodunda belirlenen indirim oranlarından faydalanarak tüm al – sat işlemlerini daha avantajlı hale getirmesi mümkündür.

Binance referans kodu nasıl oluşturulur?

Binance üyeliği açtıktan sonra referans kodu oluşturup çevrenizi üye yaparak pasif gelir elde etmek mümkün.

  1. Öncelikle “profil–referans–referans kodu oluşturma” yolunu izleyerek referans kodu oluşturun.
  2. Binance, standart kullanıcılara %20 komisyon indirimi tanımlar. Ancak bunun en fazla %10’unu arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Referans kodu oluşturma alanında “Sizin kazancınız–arkadaşınızın kazancı” şeklinde oranlar mevcut. Arkadaşlarınızla %0, %5 ve %10 paylaşım yapabilirsiniz.
  3. Binance’te 20 farklı referans kodu oluşturabilirsiniz. Örneğin arkadaşlarınıza %10 komisyon indirimi sağlayan kod gönderirken sosyal medyada %5’lik komisyon indirimi sağlayan kodu paylaşabilirsiniz.

Binance referans kodu ile üyelik sonrası kazancınızı görme

Binance borsasına referans kodu ile üye olduktan sonra size iade edilen komisyon ücretlerini “profil–referans–sizinle paylaşılan komisyonlar” yolunu izleyerek görebilirsiniz.

Binance referans kodu ile nasıl para kazanılır?

Binance, referans sistemiyle birlikte çok hızlı büyüme katetti. Referans alanından her gün en fazla kazanç elde edenler açıklanıyor. Örneğin bugün en yüksek referans geliri elde eden kullanıcı tam 9.2 BTC kazanmış. Bu da yaklaşık 380 bin $’a karşılık geliyor. Al–sat işlemi yapan ne kadar çok referansınız varsa o kadar çok para kazanırsınız.

Sosyal medyada geniş bir kitleye sahip hesabınız varsa veya bir web siteniz varsa Binance kazanç ortaklığı başvurusu yapabilirsiniz. Başvuruya kabul görürseniz hesabınıza %41 tanımlanmakta ve böylece %20 referans kodu paylaşabilme imkanınız olur. Binance affiliate programı başvuru detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Referans sistemi ile para kazanmanın püf noktası sabırla içerik üretmektir. Referans sisteminin ne olduğu, ne işe yaradığı, size ne gibi kazanç sağladığı ile ilgili paylaşımlar yaparak referans kodunuz ile karşı tarafı üye olmaya ikna etmeniz gerekmekte. Yabancı diliniz varsa mutlaka yabancı forum ve uygulamaları takip ederek paylaşımlar yapmalısınız. Örneğin referans kodunuz ile bir kullanıcı üye oldu ve bir ayda toplamda 100 bin $ işlem yaparsa siz 20 $ komisyon geliri elde edersiniz.

Binance’e sonradan referans kodu eklenebilir mi?

“Binance referans kodu girmeyi unuttum!” diyenlerdenseniz maalesef bunun geri dönüşü olmayacaktır. Sonradan referans kodu eklemek isteyenlerin tüm üyelik bilgilerinin tamamen sistemden silinmiş olması gerekir. Her kullanıcı Binance’e üye olurken kendi kimlik bilgileri ile doğrulama yaptığı için yeni bir hesap açmak da mümkün değildir.

Referans kodu sadece ilk üyelik sırasında kullanılan ve Binance işlemlerinde daha düşük komisyon ücretleri ödenmesinin sağlanmasında tercih edilen bir uygulamadır. Binance referans kodu girme adımlarını takip ederek kodu kolayca ekleyecek kişiler, en yüksek referans koduna sahip kişilerin kodlarını kullanırsa daha düşük komisyon ücreti ödeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top