Sayfalar

Bir Yıllık Blog Serüveni

13 Ağustos 2014 – HızlıAdam 1 Yaşında

Merhaba İnternet Sakinleri,

Hızlı Adam, bundan tam bir yıl önce (13 Ağustos 2013) “Rekabet Hız İster” sloganıyla yola çıkmış; bugün geldiği konumdan son derece mutluluk duyan bir blog/Sitedir.   [Genel Konular: Kariyer, satış, pazarlama]

1 yılda neler oldu? Ne derece gelişti, hangi aşamalarda nasıl çözümler üretti, kimlerden destek aldı gibi soruların cevabını merak edenler için paylaşıyorum.

hızlı adam bir yaşında1 Yılda Katedilen Mesafe:

76 özgün içerik ve toplamda 372 yorum

3000+ HızlıAdam sosyal medya hesaplarında takipçi sayısı. (Twitter-Facebook-GooglePlus-LinkedIn).

370+ E-posta Gündem Abonesi ve günlük 700-1000 (1K) tekil ziyaretçi sayısı (Güncel Performans)

2500+ Günlük sayfa yenilenme oranı. (her ziyaretçinin ort. 2-3 sayfa gezdiğini gösteriyor)

%15 Geri Dönüş Oranı (Sadakatli ziyaretçi)

10 Adet YazarKafe Vitrini:

YAZARKAFE‘ye gönderdiğim 64 içerikten 10 tanesi ilgili kategoride VİTRİN yazısı olarak yayınlandı. Bu yazılardan “Mülakatın En Zor Sorusuna En Etkili Cevap” başlıklı olanı, yazarkafe’de tam 3763 kez tıklandı.

Başka bloglara misafir yazarlık yaptım ve 9 adet yazı gönderdim. Gönderdiğim yazılara toplam 110+ yorum yapıldı. Bloğuma kabul ettiğim misafir yazarların toplam yazı sayısı ise 4 adet oldu ve…

4 farklı yerden yazarlık teklifi geldi (ÜCRETLİ) , 100’lerce fikir danışan ve 100’lerce teşekkür/tebrik maili atan; bu şekilde motivasyonumu yüksek tutan herkese teşekkür ederim.

HizliAdam 1 Yaşında. Artık İsmi Gibi Hızlanmaya, Logosu Gibi Koşmaya Başladı

TEŞEKKÜRLER:

Siste-ma Web Tasarım: Yetkili, Metin Özelkara ile ilk adımı attım ve kemik yapıyı oluşturduk.  Metin bey, İstediğim ücretli şablonun temin edilmesini ve talep ettiğim şekilde editlenmesini sağladı. Hosting, domain ve trafik alanı da yine Siste-ma web tasarım tarafından sağlandı. Site haritası, sosyal medya entegrasyonundan analytics entegrasyonuna kadar herşeyiyle ilgilenip anahtar teslim etti 🙂 Teknik desteğe ihtiyaç duyduğum her anımda ulaşılabilir olan ve anında çözüm üreten Siste-ma yetkilisi Metin Özelkara’ya teşekkür ederim. Eğer böyle bir bloğa sahip olmak isterseniz kendisinden gönül rahatlığıyla destek alabilirsiniz.

iy10.com SEO Hizmetleri: iy10.com yetkililerinden Güven Kasım, kelime bazlı seo analizi, kelime bazlı seo çalışması ve meta tagların güçlendirilmesi konusunda bana profesyonel bir hizmet sağladı. Verdiği hizmete ek olarak hiçbir ücret almadan google adsense ürün yerleşimini de profesyonelce konumlandırarak reklam gelirimi 2 katına çıkardı. Bana sağladığı hızlı ve uzman çözümlerden dolayı iy10.com yetkilisi Güven bey’e teşekkür ederim. Eğer seo çalışması yaptırmak isterseniz iy10.com’u şiddetle tavsiye ederim.

Dost Bloglar ve Takipçiler: Yazılarıma özel ilgi gösterip bloglarına kabul eden, KerimPotuk, SrgzBlog, EvdeYazar, WepBlogger ve BlogHocam‘a teşekkür ederim. Bunun dışında tek tek listeleye alamadığım, her yazımı ilgiyle okuyup yorumlarını eksik etmeyen diğer blog yazarları ve takipçilerime sonsuz teşekkür ederim.

İlk ilham Kaynağım: 2013 yılına kadar ertelediğim Hızlı Adam projesini hayata geçirmem için bana ilham veren Özenç Kılıçcıoğlu‘na teşekkür ederim.

BilgeAdam Kadıköy Şube Müdürü: Bloğumun 1. yılında, Dijital Medya Uzmanlığı (200 saat – 4 ay sürecek) eğitime adımı yazdıran BilgeAdam Kadıköy Şube Müdürü Efe bey’e teşekkürler.

2. Yaş Hedefi:

2015 Ağustos ayına kadar toplamda 15.000 takipçi, 76 mevcut yazıya ek +250 yazı ve 3K (3000) günlük tekil ziyaretçi hedefliyorum. Bunlar alt limitlerim. Kartopunun ne derece hızlı büyüyeceği bilinmez 😉

Bu azimli çalışmaya destek vermek isterseniz: HızlıAdam sosyal medya hesaplarından herhangi birini takibe alabilir, mail abonesi olabilir veya bir yorum da siz ekleyebilirsiniz. Teşekkür ederim.

Bünyamin Kapıcıoğlu | HizliAdam.com (İş Konulu Niş Blog)


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , , , , , , , , ,

34 Yorum = Bir Yıllık Blog Serüveni

 1. Tayfun Terzi 13 Ağustos 2014 at 02:16 #

  Harikasin dostum 🙂

 2. Esra 13 Ağustos 2014 at 09:19 #

  Vayy bee

 3. Kerim Potuk 13 Ağustos 2014 at 10:20 #

  Başarılarının devamını diler ve listeye adımı yazdığın için teşekkür ederim hocam. Adımı oraya yazdırabilecek kadar birşeyler yapabildiysem ne mutlu bana. Umarım önümüzdeki sene ki hedeflerini fazlasıyla yakalayabilirsin.

  • hızlı adam 13 Ağustos 2014 at 12:04 #

   Tüm iyi dileklerin için teşekkür ederim. Listeye yazamadıklarımdan tekrar özür dilerim.

 4. Metin ÖZELKARA 13 Ağustos 2014 at 13:09 #

  Firmamız hakkındaki memnuniyetiniz ve görüşünüz için teşekkür eder, nice başarılı yıllar dileriz.

  • hızlı adam 13 Ağustos 2014 at 14:05 #

   Ben teşekkür ederim. Mutlu müşteriler diliyorum…

 5. Evde Yazar 13 Ağustos 2014 at 18:22 #

  Nice yıllara, nice blog’lamalara..

  Not: Özenle yazdığınız, benim de keyifle okuduğum yazılarınızı yayınlamak benim için zevkti, asıl ben teşekkür ederim:)

  • hızlı adam 13 Ağustos 2014 at 19:56 #

   Çok incesiniz. Blog kardeşliğimiz daim olması dileğiyle

 6. Köstebek 14 Ağustos 2014 at 00:28 #

  Allah Damatlığınıda Görmeyi Nasip etsin… 🙂

  • hızlı adam 14 Ağustos 2014 at 00:50 #

   O da olur. Güzel bir e-ticaret sitesi bulur basarız nikahı inş 🙂

 7. ilimilmek 14 Ağustos 2014 at 13:11 #

  Nice Yıllara. Sadece sonucu yani rakamları değil aynı zamanda süreci de paylaştığınız için teşekkürler. Hakikaten de feyz alınası bir başarı hikayesi. Daha yazıyı okumaya başlamadan gelecek hedeflerinizden de bahsedeceğinizden emindim. Hedef belirlemenin, planlamanın ve disiplinin başarıyı garantilediğine güzel bir örneksiniz. Seneye okuyacağım yazı için şimdiden sabırsızlanıyorum. Yolunuz açık olsun.

  • hızlı adam 14 Ağustos 2014 at 14:00 #

   Çok teşekkür ederim. Sizin de söylediğiniz gibi hedef çok önemli. Blogcular genellikle birkaç ayda hayallerine kavuşamadığı için sıkılıp bırakıyor. Tıpkı bir işletme gibi piyasada yer edinebilmek için uzun vadeli hedeflere ihtiyaç vardır. Belirttiğim rakamlar, bloğu açarken hayal ettiğim rakamların 5’te 1’i diyebilirim. Hedeflerim uzun vadeli.

   İyi dilekleriniz için teşekkür eder, daha iyi bir bloğa sahip olmanızı dilerim. İyi bloglar

 8. Akif Tekokur 14 Ağustos 2014 at 14:19 #

  Merbaha Bünyamin bey
  Ben sayfanızı yaklaşık 7 aydır takip ediyorum. fakat ne mail abonesiyim, ne sosyal medya takipçisi. sizle ilgili değil ama reklam firmalarının sürekli mail atmaları, sosyal sayfaların sürekli teklif göndermeleri beni çok bunaltıyor. bu yüzden hiçbir şekilde hiçbir sitenin bülten abonesi olmuyorum. Diğer yazılarınızı okuyayarak bir konuda emin oldum:
  isim, ve sayfayı aakılda kalacak şekilde tasarladınız. hızlıadamı türkçe karatkerli olmasına rağmen. yani hizliadam olarak yazılması gerekeyiyor olmasına rağmen hiç unutmadım. konumlandırma çalışması yazıyorya makalede. siz bu çalışmayı bence kusursuz yaptınız.
  örnek hatta idol blogger bünyamin bey 🙂

  • hızlı adam 14 Ağustos 2014 at 14:56 #

   Merhaba Akif bey,

   Sizi anlıyorum. Durun tahmin edeyim: Gerçekten ilginizi çeken bir reklam gördüğünüde tıklayıp sayfaya gitmek yerine google’dan marka adı ile arayıp yada url adresini girip sayfaya gidiyor olmalısınız. Haklısınız. Dizi film siteleri, download siteleri ve online oyun siteleri bu konuda tüketiciye illellah dedirtmiş durumda. Ototmatik açılan reklam pencereleri, tıkladığında pişman eden reklamlar, sürekli gelen mailler internet kullanım kalitemizi değiştiriyor. Bu olumsuz deneyimler yüzünden ne mail adresimizi paylaşabiliyoruz. Ne de ilgimizi çeken bir reklama tıklayabiliyoruz.

   Bu arada tahmin doğru. İş hayatında koşar adır ilerlemek, fark atmak düşüncesinden yola çıktığım için bloğun adı hızlı adam oldu. Aynı şekilde logodaki h harfi bu yüzden koşuyor 🙂 Görsel ve kelime bazlı hafızada yer etme çalışmalarım oldu. Tesadüf değil. İyi tespit etmişsiniz.

   Teşekkür ederim

 9. Kerim Ali E. 14 Ağustos 2014 at 14:44 #

  Tek yazarlı bir blog için gerçekten ciddi rakamlar. Tebrik ederim.

  • hızlı adam 14 Ağustos 2014 at 14:49 #

   Teşekkür ederim. İlerleyen süreçte eşlik edecek kadrolu yazar düşünüyorum. Bakalım artık zaman ne gösterir.

 10. Bulk SMS services NET - Ahmet 15 Ağustos 2014 at 13:38 #

  Ben bu siteye ilk olarak gmail den toplu mail gönderme aramasıyla gelmiştim. Geliş o geliş halen daha buradayım:d

  İlgiyle takip ediyorum. Bünyamin Kapıcıoğlu hayatımda tanıdığım en iyi yazarlardan biri. Kendisine teşekür’ü borç bilirim.

  Yolunuz açık olsun

  • hızlı adam 15 Ağustos 2014 at 18:05 #

   Merhaba Ahmet bey,
   Evet hatırlıyorum. Birkaç sorunuz olmuştu ve beraber çözüm bulmuştuk. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

 11. serik 15 Ağustos 2014 at 22:56 #

  Azminiz için sizi tebrik ederim.

  • hızlı adam 16 Ağustos 2014 at 00:05 #

   Teşekkür ederim. Daha kaliteli içerik ile daha sık görüşmeyi diliyorum

 12. SRGZ Blog 19 Ağustos 2014 at 11:55 #

  Nice yıllara hocam. Başarılarınızın devamını dilerim. Bloguma yer verdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

  • hızlı adam 19 Ağustos 2014 at 12:18 #

   Rica ederim. Sizin gibi blog yazarlarına yer vermek benim için referans niteliğindedir. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

 13. biribiziokuyor.net 19 Ağustos 2014 at 22:13 #

  Nica yıllara hocam 🙂 yeri değil ama sizden yeni sitem için bir yazı daha istiyorum 🙂

  Wepblogger.com editörü 🙂

  • hızlı adam 19 Ağustos 2014 at 22:50 #

   Teşekkür ederim.
   Yeni sitenizi inceledim. Tema aynı. Hatta içerik de çok benzer diyebilirim. Neden yeni bir site açma gereği duydunuz? 2 siteyi aynı anda güncel tutabilecek misiniz? Enerjiniz buna yetecek mi acaba 🙂

   Yeni siteniz için makale yazmayı çok isterim. Yazacağım. Fakat zaman konusunda söz vermek istemiyorum. Çünkü önümüzdeki 4 ay, akşamları, Dijital Medya Uzmanlığı eğitiminde olacağım. Söz verip henüz yazamadağım bloglar var. Öncelik onlarda tabi. Kendi bloğumu da güncel tutmak zorundayım. İş, eğitim, aile, ev ve bloğum derken nefes alacak zamanı zor buluyorum:)

   Geniş bir zamanda yazayım olur mu?

 14. Mutluluk Satıcısı 27 Ağustos 2014 at 16:42 #

  Merhabalar,

  Sitenizi keşfedeli yaklaşık bir ay oldu ve o zamandan beri yazılarınızı bir şekilde okuyorum. Amacıma gerçekleştirmeme yardımcı olacak yazılarınız var ve açıkçası hepsi birbirinden değerli. Bir nevi de benim satış ve pazarlamaya gizliden ilgim var sanırım:)

  Harika bir blogsa sahipsiniz ve bu şekilde yolunuza devam edin. Sizinle sürekli iletişimde kalmak ümidiyle,
  Mavi günler.

  • hızlı adam 27 Ağustos 2014 at 17:23 #

   Merhaba,
   İyi dilekleriniz ve güzel yorumunuz için teşekkür ederim. Öyleyse; tanıştığıma memnun oldum 😉

 15. mehmet 13 Eylül 2014 at 09:39 #

  Daha nice yıllara başarılı ve faydalı makalelerle inşallah. Ben de takip etmeye devam edeceğim yazılarınızı.

 16. Timur Demir 18 Kasım 2014 at 02:38 #

  Her zaman başarının rastlantısal olmadığını, emek ve çabayla birlikte başarının da geldiğini hem günlük hayatımda hem de kendi yazdığım yazılarda hep anlatmaya çalışmışımdır. En önemlisi de hayatımızdaki belirlediğimiz hedefler ve biz o hedefler için neler yapıyoruz? Neler yaptık? Umarım çalışmalarınızın karşılığını son damlasına kadar alırsınız ve hedefinize doğru ilerlerken çok fazla engele takılmazsınız. Başarılarınızın devamını dilerim.

  • hızlı adam 18 Kasım 2014 at 10:38 #

   Teşekkür ederim Timur bey,

   Bu makalenin üzerinden 3 ay geçti ve hedefime doğru hızla ivme almaya devam ediyorum. Bence de başarı asla rastlantısal değildir; Şans değildir. Hedef (Vizyon) ve İstikrar ürünüdür. Daha sık görüşmek dileğiyle,

   İyi bloglar…

 17. gamze çiftçi 11 Haziran 2015 at 07:46 #

  merhaba hızlı adam bende şunu merak ediyorum başladığın yıllarda ne kadar zamanda ne kadar kazanıyordun şimdi ne kadar kazanıyorsun sabit aylık kazancın var mı çok zamanını alıyor mu bende blog açıp yazmayı düşünüyorum malum yazılarını okuduktan sonra çok daha fazla heveslenerek ve bilgilenerek bu yola çıkmaya karar verdim

  • Hızlı Adam 11 Haziran 2015 at 10:49 #

   Merhaba Gamze;
   Bu soruya rakamsal olarak yanıt vermek hiç profesyonelce olmaz. Net bir rakamı olmadığı gibi emek verdikçe para kazandırdığını da belirtmek isterim. Zaman konusuna gelirsek, bir takım şeyler rayına oturunca eskisi kadar zaman ayırman gerekmiyor ama yine de haftada 3-4 saat ilgiyi hak ediyor. Ki ben günde en az yarım saat, makale yazacağım zaman 4 saat zaman ayırırım. Bu iş sevmeden olmaz. Ben blog yazmayı seviyorum. Severek yapınca maddi kazanç kendiliğinden geliyor zaten. Yine de daha tatminkar bir açıklama istersen eğer 2.yıl makalemi beklemelisin 🙂

   • gamze çiftçi 11 Haziran 2015 at 12:35 #

    Mutlaka öyledir bende sabit bir limiti olduğunu düşünememiştim ama aşağı yukarı belli bir limiti vardır diye düşünüyorum gerçekten merak ettim söylememe konusunda hak veriyorum ama bir istisna olabilirmi diye de düşünmeden edemiyorum 🙂 şunu da belirtmek isterim okuduğum yazılar içerisinde en akıcı ve anlaşılır senin yazılarındı başarılarının devamını dilerim.

 18. mduman.net 13 Kasım 2016 at 10:43 #

  Blog hayatınızda daha güzel yıllar dilerim güzel ve anlamlı bir yazı olmuş.
  Ben de boş zamanlarımda kendimce blogumda birşey paylaşmayı seviyorum.
  https://mduman.net
  Sitemi inceleme fırsatınız olursa fikirleriniz benim için önemlidir. Makale bulmakta zorlandığım zamanlar olmakta bununla ilgili ne yapabiliriz.

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

2 dk’dan uzun süredir buradasın. Öyleyse bir beğeniyi hak ettik 😉