Sayfalar

İki Yaşındaki Blogdan İstatistikler

13 Ağustos 2015 – Hızlı Adam 2 Yaşında

iki yaşında blog2 yıl içinde neler olup bitti, ne kadar yol katedildi, nasıl gelişmeler yaşandı ve hatta ne kadar gelir elde edildi… herşey ama herşey sır olmaktan çıkıyor. Daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi: “Denenmiş ve işe yaradığı tarafımca tespit edilmiş tüm teknikler benim için paylaşıma açıktır.” Bu yazıyı okuyarak, “blog yazarlığı size neler sağlayabilir ve nasıl süreçlerden geçilir?” hakkında tahminler yapabilirsiniz.

2005 yılından bu yana blog yazarlığı yaptığım doğrudur fakat a’dan z’ye profesyonel olmaya çalıştığım ve başarı olarak adlandırabileceğim tüm gelişmeleri ziyaretçilerimle paylaştığım tek bloğum hizliadam.com’dur

Önce Teknik Verilerle Başlayalım:

2 Yıllık Bir Blog İçin Mevcut Değerler

 • 27’si sponsorlu olmak üzere tam 174 adet özgün içerik yayınlamışım.
 • Toplam 11 kişi (çoğu blog yazarı) hizliadam.com’da misafir yazarlık yapmış.
 • İş dünyasında, çeşitli sektörlerden 6 profesyonel kişi ile ropörtaj yapmışım.
 • Yazılarıma toplam 1442 adet yorum yapılmış.
 • En çok yorum alan sayfa ise 191 yorum ile network marketing hakkındaki yazım olmuş. Akabinde ise “gelir potansiyeli yüksek bir blog nasıl olmalıdır?” sorusuna cevap veren içeriğim 119 yorum ile 2. en çok yorum alan sayfa olmuş
 • Tamamı ORGANİK toplam 5000+ sosyal medya takipçisi ve 1300+ e-mail bülten abonesine ulaşmış bloğum. (Organik olması benim için çok önemli. Takibe takip veya bot kasma gibi yöntemlerle değil, bizzat ziyaretçinin takdiriyle elde edilmiş rakamlardır)
 • Günlük tekil ziyaretçi sayısı bir dönem 2000 kişileri görmüş fakat 4-5 günde bir kez yazı yazma kararı aldığım günden itibaren 1500 çıtasına dönüp yavaş yavaş yükselmeye başlamış. Birinci yıla göre ziyaretçim artmış olmasına rağmen günlük sayfa gösterim oranında fazla yükseliş olmamış ve 2700+ rakamlarına ulaşmış. Bu da gösteriyor ki Hızlı Adam‘ı ziyaret edenler ortalama 2 sayfayı okumadan gitmiyor. (Son bir yıldır yazı altlarında benzer yazılar eklentisi kullanmıyor olmamın da olumsuz etkisi olabilir. Artık benzer yazılar eklentisi aktif)

Geçen yıl aynı yazıyı yazarken mevcut 76 adet yazıma ek olarak +250 yazı daha yazmayı planlıyorum demiştim. Bazı stratejilerim gereği yazılar arasındaki gün sayısını uzattığım için sadece 98 yeni içerik/yazı eklemişim. Dolayısıyla 2. yıl için hedeflediğim değerlerin altında kalmışım. Yine de kayda değer gelişme sağladığım için moralimi hiç bozmamış ve doğru yolda olduğumu düşünmüşüm 🙂 Geçen yıl hedeflerimi de belirttiğim Bir Yıllık Blog Serüveni başlıklı yazımı inceleyebilirsiniz.

İki yıl içinde çok değerli blog yazarları ile tanışmış ve kaynaşmışım. Hatta güçlerimizi birleştirip kapalı bir sosyal medya grubu oluşturmuşuz. Bu grup vasıtasıyla:

 • Türkiye’de blogculuğu en iyi nasıl temsil ederiz?
 • Bloglarımızı geliştirmek adına neler yapabiliriz?
 • Sadece kendi bloglarımız değil, blog yazarlığına gönül vermiş herkes için, blogların gelir potansiyelini nasıl arttırabiliriz? (Bu madde ile ilgili yazılarımı Blog Pazarlama kategorisinden takip edebilirsiniz)

gibi konuları masaya yatırmış ve birbirimize mükemmel faydalar sağlamışız. Sosyalleşmişiz de 🙂

Gelelim Sabırsızlıkla Beklediğiniz Gelir Elde Etme Kısmına (Bana özelden gönderilen mesajlar ve ilgili yazılara yapılan yorumlar vasıtasıyla “blog yazarlığından ne kadar para kazanıldığı” sorusunun fazlasıyla merak edildiğini düşünüyorum)

Blog yazmanın size sağlayacağı maddi kazançları doğrudan değil de dolaylı kazançlar da dahil; kısacası size sağlayabileceği faydalar üzerine birkaç paragraf eklemek istiyorum.

Blog Yazarlığı Size Maddi-Manevi Neler Kazandırır?

Kendi verilerim üzerinden anlatmak istiyorum. İnanıyorum ki daha çok emek sarfeden ve daha profesyonel yayınlar yapan blog yazarları daha fazla kazanç elde edebilirler/edebiliyorlar. Sırlarımı paylaşıyorum dediysem rakamsal olarak Ali’den şukadar aldım Veli’den bukadar aldım şeklinde bir paylaşımı kastetmedim tabi 🙂 (Hak verirsiniz ki bu çok profesyonelce olmaz)

 • Son iki yıl içinde birkaç iş değişikliği gerçekleştirdim ve her mülakatta blog yazarlığı yaptığımı söyledim. Birçok kez insan kaynakları personeli bloğumun adını not alıp arkamdan inceledi. Bloğum bana her defasında olumlu referans sağladı.
 • Blog yazılarımı okuyup takip eden kişilerden bazıları çeşitli iş tekliflerinde bulundu. Bir defasında iş kıyafetleri üreten bir firmadan pazarlama müdürlüğü teklifi aldım fakat kabul etmedim. (firma yeniydi, mevcut pazar payı düşüktü ve iş değişikliği yapmak istemediğim bir dönemdi. Riske giremezdim)
 • Dokuz eylül üniversitesinin girişimciler topluluğunda görevli bir arkadaştan dergilerine misafir yazar olarak katkıda bulunmam istendi. Kırmadım, kabul ettim fakat arkadaşın sorumsuzluğu yüzünden irtibatı kopardık.
 • Siyasi bir partinin sosyal medya kanalından sorumlu kişilerce Samsun’da, ücreti mukabilinde seminer vermem istendi. Zaman problemimden dolayı benden daha uzman bir arkadaşımı yönlendirdim.
 • Bahçeşehir üniversitesinde, ilgili birimler tarafından seminer verip vermeyeceğimi ve şartlarımı sordular. Mevzu eğitime destekse eğer ilk seminerimi hiçbir maddi beklentim olmadan verebileceğimi belirttim, haber bekliyorum.
 • Bloğumda tanıtım yazıları, banner yayını, backlink satışı gibi çeşitli sponsorlu çalışmalar yaptım ve reklam geliri elde ettim. Bloğumun aylık standart geliri, İstanbul Kartal’da bir ev kirasını ödeyebilecek rakamlara ulaştı.
 • Blog pazarlama adına çok çeşitli deneyimler edindim ve kitap yazmayı planlıyorum. Benim için hizliadam.com kendi alanımda (pazarlama) uzmanlaşmak için mükemmel bir platform oldu.
 • Yukarıda belirttiğim gibi; çok değerli arkadaşlar edindim ve bazılarıyla birebir oturup çay içme fırsatımız oldu.
 • İnsanlara fayda sağlamanın tam bir bumerang olduğunu ve gerçekten geri dönüşlerinin tatmin edici olacağını biliyordum, onaylamış oldum. Bütün yazılarımı okuyucuya fayda sağlayabilme prensibiyle yazdım.

Üçüncü Yaş Hedefim İse: Yerimde saymamak ve blog adına tüm değerleri yükseltmek (Evet, bu defa rakamsal hedefler değil; sadece yükselişe devam etmek şeklinde özetliyorum hedefimi)

Hızlı Adam’a destek vermek isterseniz: bu yazıya yorum yapabilir, sosyal medya hesaplarımdan herhangi birini takip edebilir, mail abonesi olabilir veya bizzat bu yazıyı hemen aşağıdaki sosyal medya butonları ile like’layabilirsiniz 😉

Teşekkür Ederim | Bünyamin Kapıcıoğlu | Hızlı Adam > İş Konulu Niş Blog

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , , , , , , , , ,

59 Yorum = İki Yaşındaki Blogdan İstatistikler

 1. Burakoli 13 Ağustos 2015 at 01:31 #

  Nice başarılara. 🙂

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 01:35 #

   Teşekkür ederim Burak. Daha yolun başındayız, hep beraber blogculuğun hakkını vereceğiz inşallah 😉

 2. Evdeyazar 13 Ağustos 2015 at 07:47 #

  Nice yazılara, nice blog’lamalara 🙂

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 10:48 #

   İnternetin gizemli yazarı 🙂 Teşekkür ederim. Sizlerle tanışmak, aynı etkinliklerde olmak, misafir yazarlık yapmak ve diğer tüm sosyal adımlarımız çok güzeldi. Daim olmasını dilerim

 3. Barbaros 13 Ağustos 2015 at 07:54 #

  Neler yaptığının ve daha neler yapabileceğinin farkında bir blog emeğinize sağlık.. kaleminiz/bilginiz hep daim olsun inşallah…

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 10:46 #

   Teşekkür ederim Barbaros. Daha sık görüşmek dileğiyle iyi bloglar

 4. Mehmet 13 Ağustos 2015 at 12:13 #

  bilgi,birikim,tecrübe hepsi işlenmiş birer cevher Bünyamin bey!
  fikrinize,kaleminize,elinize sağlık.
  yazılarınız devamını iple çektiğimi ifade edebilirim,özellikle reklam,satış ve pazarlama üzerine olanları.

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 13:34 #

   Motivasyon değeri yüksek yorumunuz için çok teşekkür ederim Mehmet bey. Mesleğimi icra ettikçe tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğim. Daha sıkı satış ve pazarlama makalelerinde görüşmek dileğiyle, iyi bloglar

 5. İsmail Duran 13 Ağustos 2015 at 12:30 #

  Merhaba, nice bloglamalara Bünyamin Kapıcıoğlu 😉 Blogumda yazınızı paylaştım.

  http://bysimsar.com/2015/08/13/bunyamin-kapicioglunun-hizliadami-2-yasinda/

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 13:40 #

   İlginize teşekkür ederim İsmail bey. Başarılar…

 6. Kerim Potuk 13 Ağustos 2015 at 13:25 #

  Yerinde saymamak senin için bir hedef olmamalı Bünyamin Hocam. Takip ettiğim ilk andan bu yana yerinde saymaya yaklaşmadın bile. O yüzden bu hedef değil kaçınılmaz son senin için. Bence hedeflerini güncellemelisin 🙂

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 13:40 #

   Merhaba Kerim, Evet hiç yerimde saymadım çok şükür. Fakat tek yazarlı ve içerik sayısı yıllık ortalaması değişmeyen bir bloğun rutine bağlama veya standart rakamlara ulaşma olasılığı var. Bu ihtimali yok sayarak gelişmeye devam etmeyi hedef koydum. Belki cümlelerim eksik kaldığı için farklı bir algı oluşmuş olabilir. O zaman şöyle diyelim: 3. Yılda minimum %40 ziyaretçi artışı ile daha fazla insana fayda sağlamayı hedefliyorum 😉

   +Birkaç Kerim daha tanısam hiç fena olmaz 😀

 7. Sinan 13 Ağustos 2015 at 13:25 #

  Blogunuzu 3-4 ay önceden takibe almaya başladım. Blog yazma ile ilgili makalelerinizi okuyup kendi blogumu açtım. Tabi daha 5 günlük bir blog benimki. Galiba bu yüzden pek tıklanmıyor 🙂

  Çok faydalandığım yazılarınız var. Yolunuz açık olsun…

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 13:37 #

   Merhaba Sinan;

   Bloğunu sabırla ve özenle güncellemeye devam edersen inanıyorum ki tatmin edici rakamlara ulaşırsın. 5 günde eğer 5 kişi ziyaret etmişse inan ki iyi bir rakamdır. Şuan için ziyaretçi sayısını takip etmemelisin. Birkaç ay hiçbir beklentin olmadan içerik üretmeye ve bloğunla ilgilenmeye devam et. Sonuçlardan mutlu olacaksın inşallah. Daha sık görüşmek dileğiyle, iyi bloglar

  • metin 17 Eylül 2015 at 08:58 #

   Bende 2 3 hafta önce bir blog açtım fotoğrafla ilgili heniz giren sayısı 2. Anck durmak yok üretmeye devam.

   • Hızlı Adam 17 Eylül 2015 at 11:16 #

    İstikrarlı ve özgün olursanız hiç şüpheniz olmasın ki beklentilerinize cevap verecektir. İyi bloglar dilerim

 8. Kemal Okut 13 Ağustos 2015 at 14:41 #

  Tebrikler devamını dileriz. 🙂

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 16:03 #

   Teşekkür ederim Kemal bey. Daha sık görüşmek dileğiyle

 9. Mert 13 Ağustos 2015 at 15:43 #

  Nice başarılı bloglara,2 aydır gibi süredir sizi takip ediyorum,yazılarınızın fikirleri şekillendirme konusunda etkili olduğunu belirtmek isterim 🙂

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 16:05 #

   Faydam dokunuyorsa ne mutlu bana. Daha güzel makalelerde haberleşmek dileğiyle, iyi bloglar

 10. Abdullah 13 Ağustos 2015 at 17:53 #

  Blog yazmaya karar verdiğim günden beri takip edip örnek alıyorum Hızlı Adam’ı. Böyle sayfalar görmek motivasyonumu arttırıyor.

  • Hızlı Adam 13 Ağustos 2015 at 18:11 #

   Teşekkür ederim Abdullah. Bir faydam dokunduysa ne mutlu

 11. Mutluluk Satıcısı 13 Ağustos 2015 at 18:52 #

  Başardığını görmek ve daha yükseklere çıkacağını bilmek, bizi sevindiriyor^^

  • Hızlı Adam 14 Ağustos 2015 at 10:34 #

   Çok incesin Mehmet 🙂 Nice başarılı işlere hep beraber inşallah

 12. sevda 14 Ağustos 2015 at 10:52 #

  Merhaba Bünyamin Bey yazılarınızı severek merakla okuyorum. Başarılarınızın devamını dilerim. 🙂

  • Hızlı Adam 14 Ağustos 2015 at 17:03 #

   Merhaba Sevda hanım. Özellikle abone mail adreslerini kontrol ettiğimde kurumsal firmalardan gelen takipler dikkatimden kaçmıyor. Siz uzun zamandır takip ediyorsunuz yanlış hatırlamıyorsam. İlginize çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar, iyi bloglar…

 13. Suat Saygın 14 Ağustos 2015 at 15:46 #

  Öncelikle tebrikler. Yazılarınızdan ben de faydalanıyorum. “İlgili yazılar” eklentisini eklemeniz iyi olmuş, ben faydasını çokça görüyorum. Kolaylıklar…

  • Hızlı Adam 14 Ağustos 2015 at 17:05 #

   İlgili yazılar eklentisi canvas temamda probleme yol açmış ve muadili olabilecek güzel bir eklenti bulamamıştım. En son kurduğum eklenti sadeliği ve sağlıklı çalışması açısından tam istediğim gibi oldu. İlginize teşekkür ederim Suat bey

 14. Erkan 14 Ağustos 2015 at 17:32 #

  Tebrik ederim başarılarınızın devamını dilerim her zaman savunduğu gibi bilgi paylaştıkça değerlendir. Sizin paylaşımlarinizda zaten Herzaman değerinizı ortaya koyduğunu görüyoruz

  • Hızlı Adam 14 Ağustos 2015 at 19:01 #

   Teşekkür ederim Erkan bey. Daha sık görüşmek dileğiyle, iyi bloglar

 15. Mehmet gök 15 Ağustos 2015 at 00:09 #

  Hızlı adam ile tanışmaktan mutluyum. Neredeyse 1 yıl önce bu konularda tek bir bilgi kırıntısına sahip değilken, blog dünyasından ve blog yazarlığından hiç bir haberim yokken, bu konularda bilgilerimi artırmama ve 2 adet bloğa sahip olmama vesile olan bir kaç kişiden birisi olan Hızlı Adam’ a teşekkür ederim. Bilgiler paylaşıldıkça çoğalır. Herkesin faydalanabildiği, bilgilerine bilgi katabildikleri kaliteli blogların çoğalması ümidiyle, hep beraber daha nice senelere ulaşırız inşallah.

  • Hızlı Adam 15 Ağustos 2015 at 11:02 #

   Fayda sağlayabilmek mutluluk verici. Teşekkür ederim Mehmet.

 16. poyraz 15 Ağustos 2015 at 18:51 #

  Nice 2 yıllara. Başarılarının devamını diliyorum =)

  • Hızlı Adam 15 Ağustos 2015 at 19:22 #

   Teşekkür ederim Poyraz. Birlikte nice bloglamalara diyelim 😉

 17. Hızlı Adam 21 Ağustos 2015 at 11:00 #

  Son güncellemede yaşanan bir problemden dolayı database bir hafta öncesine geri yüklenmiştir. Silinen son yorumlar için ziyaretçilerimden özür dilerim

 18. metin 19 Eylül 2015 at 12:47 #

  3. defa bu yazıyı okuyorum. gaza getiriyor bu yazı. sabır aşılıyor belki biraz da. iyi yazmalar.

  • Hızlı Adam 19 Eylül 2015 at 17:45 #

   İlgi alakanıza teşekkür ederim Metin bey. Daha başarılı bloglar sizin olsun inşallah

 19. Aysel 13 Ekim 2015 at 03:22 #

  Merhaba, bu ikinci yazım.. ilkini gönderemedim bile.. iki gündür sitenizi ve yazılarınızı okuyorum. Ne çok şey kaçırmışım. Yıllardır web adresim ve bloglarım var.. yazılarınızı okuduktan sonra meğer ne kadar eksiğim varmış dedim. Hatta hepsini silip yenibaştan mı başlasam dedim. Mümkünmü acaba bir gözatmanız. Kendimi daha iyi hissediceğim önerileriniz olursa.. belkide düşündüğüm kadar berbat değildir. Sanatla uğraşıyorum ve onca çabaya bir karınca kadar ilerleme. Blogum mozaiksanatevi.blogspot.com web adresimde aynı adla.
  Şimdiden vakit ayırdığınız için çok teşekkür ederim.

 20. Oğuz Bahadır Bozkurt 28 Ekim 2015 at 15:39 #

  Başarılarınızın devamını dilerim 🙂

 21. Neo Girişimci 16 Kasım 2015 at 03:51 #

  Gerçekten kaliteli ve faydalı bir paylaşım olmuş. Sürekli takip ediyorum, gayet başarılısınız, böyle devam edin. İyi çalışmalar…

  • Hızlı Adam 16 Kasım 2015 at 17:31 #

   Teşekkür ederim, daha güzel paylaşımlarda görüşmek dileğiyle

 22. zeynel 26 Ocak 2016 at 13:01 #

  Bu blog hakkında olumlu yada olumsuz yorum yapmak bana düşermi bilmiyorum ancak, bloğu takip eden bir okuyucusu ve amatör bir blogçu olarak şunları söyleyebilirim. Bloğun sahibi Bünyamin beye ne zaman mail yoluyla bir şey sorsam olumlu bir şekilde bana geri dönmüş ve sorularımın tamamını dikkate aldığını göstererek yanıt vermiştir. Yayınladığı makalelerin tamamı öğretici ve okuyucuların işine yarayacak özgün içerikli yazılardan oluşmaktadır.Yapılan yorumlara mutlaka cevap vererek hem yazılarının arkasında durmuş hemde okuyucularıyla iletişim içinde olmuştur. Başarılarınızın devamını dilerim.

  • Hızlı Adam 26 Ocak 2016 at 21:26 #

   Bu güzel yorumla bir kez daha mutlu oldum 🙂 Teşekkür ederim

 23. abdullah 17 Şubat 2016 at 08:55 #

  umarım biz de başarılı bir şekilde yükselebiliriz.

  • Hızlı Adam 17 Şubat 2016 at 11:04 #

   Mutlu oluruz. Profesyonel blog yazarlarını takip etmek istiyoruz.

 24. Mert Dalda 20 Şubat 2016 at 10:03 #

  Merhabalar,

  Bloğunuza rastlamış olduğum için kendimi şanslı hissediyorum 🙂 2007 yılında başladım blog serüvenine. Fakat istikrar sağlayamadım ve bir kaç kez kapatıp açtım siteyi 🙂 Ama bu sefer kararlıyım! İstikrar göbek adım! 🙂

  • Hızlı Adam 20 Şubat 2016 at 11:23 #

   Umarım hedeflediğiniz yerlere gelirsiniz. İyi bloglar

   • Mert Dalda 20 Şubat 2016 at 14:06 #

    Teşekkürler. Dilerim bloğumu siz ve sizin gibi bloggerları takip ettirecek kadar geliştirebilirim 🙂

 25. Nur Acar 25 Şubat 2016 at 17:36 #

  Merhabalar 🙂 Başarılarınız devamını dilerim 🙂 Bilgi ve deneyimlerinizi paylaşmanız çok güzel 🙂 Ben de üniversite öğrencisiyim ağırlıklı olarak sağlık ve çocuk eğitimi konularında blog açmayı düşünüyorum ama başarısız olma korkusuyla cesaretlenip açamıyorum ama yazılarınız çok ümitlendirdi:)
  Hedeflerinize ulaşmanız dileğiyle:)

  • Hızlı Adam 25 Şubat 2016 at 19:04 #

   Teşekkür ederim. Umarım istediğiniz bloğa sahip olur, hedeflediğiniz kitlelere ulaşabilirsiniz. İyi bloglar…

 26. Bordo Ruj 26 Mayıs 2016 at 15:01 #

  Bünyamin Bey Selamlar,

  Dünden beri blog pazarlama kategorisinin altını üstüne getirdim , ilk icraatım yazarkafe üyelik başvurusu oldu, az önce onay mailini aldım ☺️ Yazılarınız bilgilendirici olmasının ötesinde ilham verici. Tam bir motivasyon kaynağı. Ben şu an nasıl eksiksiz bir blogger olabilirimin derdindeyim, işin para kazanma kısmı ile “henüz” ilgilenmiyorum. Ancak yazılarınızdan anladığım kadarıyla zaten “kaliteli bloglar para kazanmaya mahkumdur.” Emeğinize sağlık. Sizde gerçekten bir mentor ışığı var, sayenizde aydınlanmak dileğiyle…

  • Hızlı Adam 26 Mayıs 2016 at 17:21 #

   Selam Bordo Ruj,
   Bu düşüncede blog yazmaya devam ederseniz evet, ister istemez para kazanmaya başlarsınız 🙂 Hatta, planlı programlı para kazanmak için yola çıkmış bir çok blogger’dan daha çok kazanırsınız. Tabi ki kazançtan daha önemlisi bu işten keyif alabiliyor olmak. Umarım her şey gönlünüzce olur. Ben yine deneyimlerimi paylaşıyor olacağım, eksik olmayın 🙂

 27. Furkan Karagöz 10 Temmuz 2016 at 21:45 #

  Başarılar diliyorum.
  Çok iyi bir blog gerçekten. Kendiniz kazanmanız dışında çok ciddi paylaşımlar yaparak benim gibi blog yazan herkese destek oluyorsunuz.

 28. Tolga Duman 26 Ağustos 2016 at 17:29 #

  Başarılarının devamını diliyorum arkadaşım. Yazındaki özellikle şu son madde;

  “İnsanlara fayda sağlamanın tam bir bumerang olduğunu ve gerçekten geri dönüşlerinin tatmin edici olacağını biliyordum, onaylamış oldum. Bütün makalelerimi okuyucuya fayda sağlayabilme prensibiyle yazdım.”

  İşin püf noktasını oluşturuyor. İnsanlara fayda sağlıyorsan bunun geri dönüşünü yarın yada ertesi gün mutlaka alırsın. Önemli olan fayda sağlamak.

  Başarı ve kolaylıklar diliyorum.

 29. trabzon çilingir 7 Kasım 2016 at 08:04 #

  başarılar dilerim kardeşim inşallah hedeflerinize kavuşursunuz.Verdiğiniz Emeğinin Hakkını Alırsınız İnşallah

 30. bahçeşehir çilingir 22 Kasım 2016 at 17:40 #

  bence çok iyi bir başarı sergilenmişsiniz inş bizde de böyle sonuçlar alırız

 31. Metin 19 Aralık 2016 at 12:14 #

  Yazılarınızda tabiki takipçilerinizin sorularından dolayı sürekli “Blogtan ne kadar para kazanılacağı” sorusuna cevap vermişsiniz ama anlatmak istediğiniz şeyin bu takipçilere ulaşamadığını düşünüyorum. Çünkü anlattığınız gibi en basit bir işe bile düzgünce enerji harcarsanız, bu kesinlikle size geri dönüş kazandıracaktır. Ve bu yazıda da blogun maddi-manevi bizlere neler kazandıracağını yazarak güzel bir yere değinmişsiniz. Blogla uğraşmanın kesinlikle bizi geliştireceğini düşünüyorum. Teşekkürler.

  • Hızlı Adam 20 Aralık 2016 at 18:58 #

   Merhaba Metin bey,

   Haklısınız. Mesaj, bazı ziyaretçiye bir türlü geçmiyor. Neredeyse bütün sırlarımı yazıyorum ama mail adresime gelen soruları bir görseniz şaşırırsınız. Halen daha “ne kadar kazanırım” sorusuna cevap veriyorum. Bazıları direk paranın miktarına odaklanmış bir şekilde diğer tüm söylediklerime kapalılar. Şöyle hissediyorum:

   -Hıı, evet, hımmm, yaa… peki ne kadar kazanırım?

 32. halkalı çilingir 14 Ağustos 2017 at 23:30 #

  inşallah bizede nasip olur bu sonuçlar

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum.