Sayfalar

otomobil almak

Blog Yazarak Otomobil Alınabilir mi?

Bu makale OtomobilimBenim.com‘un kurucusu Mustafa Onur Dikel tarafından HızlıAdam için hazırlanmış özgün bir çalışmadır

Eğer otomobilleri seviyorsanız ve sahip olmak istediğiniz bir araç hayaliniz varsa neden erteliyorsunuz? Öncelikle ilgi alanınız olan otomobiller konusunda diğer insanlarla bilgi paylaşarak gelir elde edebileceğinizi hatırlatmak isterim. Blog yazarlığı, sadece sosyal bir aktivite değil aynı zamanda profesyonel bir meslektir. Tek yapmanız gereken, yıllardır otomobiller hakkında öğrendiğiniz bilgileri diğer insanlarla da paylaşarak onlara fayda sağlamaktır. Siz başkalarına fayda sağlamak istedikçe bloğunuz da size fayda sağlayacaktır.

Otomobil Tutkusunu Çok İyi Biliriz.

Bu tutkudan yola çıkarak otomobilimbenim sitesini kurduk ve her paylaşımdan inanılmaz keyif alıyoruz. Hatta şuan misafir yazarlık yaptığım hızlıadamcom’un sahibi Bünyamin beyin de otomobil tutkunu olduğunu bilmek şevkimizi arttırıyor. Çünkü kendisi bu blog sayesinde otomobil almış bir blog yazarıdır.

otomobil almak

Otomobil bloğu açmak ilk anda çok mantıklı gelmeyebilir ama unutmayın; sizin bir tutkunuz var hem de vazgeçmeyeceğiniz bir tutku: Otomobiller. Çoğu sektörde çalışan arkadaşlarım, işe başladıktan sonra içerik üretmekte sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar. Bunun sebebi nedir? Motivasyon düşüklüğü ya da eksikliği olabilir mi? Fakat sizler için hiçbir zaman böyle bir durum söz konusu olmayacak. Aksine öğrendiğiniz her yeni bilgide hem motivasyonunuz artmış olacak, hem de otomobil alanındaki birikiminizi genişletmiş olacaksınız.

İlgi alanınız olan otomobiller hakkında bilgi birikimlerinizi özgün bir şekilde yazıya döktüğünüzde ortaya onlarca makale çıkacaktır. Hayatınız boyunca yaşadığınız arıza, bakım, trafik cezası ve mutlu deneyimler sizin için birer makale konusu oluyor. Bununla birlikte, yerel basında nereden baksanız günde 10 ila 15 arasında haber yayınlanmaktadır. Bu haberleri bile kendi bilgileriniz ile harmanlayarak blogunuzda yeni eserlere dönüştürebilirsiniz.

Bloglamada Sosyal Medyanın Yeri

Tabi bu noktada sosyal medyayı da etkili kullanmalısınız. Yayınladığınız haberleri sosyal medya hesaplarında paylaşarak daha fazla kullanıcının dikkatini çekebilirsiniz. Fakat kullanıcıların dikkatini çekecek içerikleri bulmak çok önemlidir. Kendinizi, hedef kullanıcılarınızın yerine koyup “Ben olsam ne okumak isterdim?” gibi bir soruyu cevap arayın. Verdiğiniz cevap, sizi anahtar içeriğe götürecektir.

Eğer yapabiliyorsanız, sosyal medya ve Google üzerinden reklam vererek sitenizin görünürlüğünü artırabilir, ziyaretçi sayısını ikiye-üçe kolaylıkla katlayabilirsiniz. Fakat reklam bütçesi ayırmayı planlıyorsanız gelen ziyaretçiden muhakkak bir aksiyonu tamamlamasını istiyor olmalısınız. Örneğin, gelen ziyaretçileri abone olmaya davet eden yönlendirmeler, sosyal medya hesaplarında paylaşmaya teşvik eden yönlendirmeler varsa ve etkili olacağına inanıyorsanız reklam bütçesi ile ziyaretçi çekebilirsiniz. Sattığınız bir ürün varsa yine reklama bütçe ayırmak mantıklı olabilir. Fakat sırf ziyaretçi sağlamak için reklam vermek geçici bir çözümdür, sizi bir tık ileri taşımayacaktır. Özetlemek gerekirse: bütçe harcayarak çağrılan ziyaretçi ya abone olmalıdır ya da bir ürün almalıdır. Aksi halde reklama bütçe ayırmak mantıksız olur

Ziyaretçinin gelmesi kadar, ziyaretçinizin sitenizde vakit geçirmesi de önemli bir husustur. Hedef ziyaretçinizin bir “petrolhead” yani otomobil tutkunu olduğunu unutmayın. Site navigasyonunu ona göre ayarlayın ki ziyaretçileriniz konudan konuya geçmek istesinler.

Sosyal medya paylaşımları hakkında şu eklemeleri yapmak istiyorum. Sosyal medyada sadece hedef konunun bağlantısını paylaşmak ile yetinmeyin. Eğer vaktiniz varsa güzel bir görsel yükleyin ve açıklamasında bir cümle ile konu içeriğinizi özetlemeye çalışın. Ardından bağlantı adresini verin. Emin olun işe yarayacak.

Eğer yabancı dil biliyorsanız, Dünya üzerindeki tüm otomobil kaynaklarına ulaşabilirsiniz demektir. Bilmiyorsanız, çeşitli sitelerde bu işleri çok ama çok cüzi miktar karşılığında yapan insanlarla iletişime geçin ve birinci kaynaktan (olmasa bile ikinci kaynaktan) içeriklerinizi edinmeye başlayın. Unutmayın, taklitler aslını yaşatır.

otomobil bloğuBiz otomobilimbenim.com ’u açarken amacımız, bizim gibi otomobil tutkunlarına en doğru ve en tarafsız bilgileri ulaştırmaktı. Herhangi bir para kazanma amacımız yoktu. O yüzden para kazanmak her zaman ikinci hatta üçüncü planda olsun. Unutmayın insanlar kaliteli ve kendilerine fayda sağlayan içerikleri severler. Eğer bunu sağlayabilirseniz, gerisi adeta bir çorap söküğü gibi gelecektir.  OtomobilimBenim‘i ziyaret ettiğinizde, hobilerinizi bloglamanın ne kadar keyifli olduğunu gözlemleyeceksiniz.

Saygılarımla

Mustafa Onur DİKEL | www.OtomobilimBenim.com

Yeni yazılarımı Instagram'da duyuruyorum. Takip et, iletişimde kalalım ✔️


BURADA YORUMUN DEĞERLİ
Binlerce HızlıAdam Takipçisi Yorumunu Merak Ediyor

, , , , , , ,

24 Yorum = Blog Yazarak Otomobil Alınabilir mi?

 1. mehmet 8 Aralık 2015 at 23:00 #

  Güzel tanıtım yazısı olmuş. Yazı içerisinde benim de her zaman üzerinde durduğum ve çeşitli yerlerdeki yorumlarda da yazdığım bir ayrıntı bulunmakta. Bloglarımızdaki yazılarımız öncelikle okuyuculara faydalı olmalı. Sadık okuyucular zaten zamanla blog sahibini ödüllendirecektir. Yazı için Mustafa bey ve Bünyamin beye teşekkürler

  • Mustafa Onur Dikel 9 Aralık 2015 at 17:59 #

   Öncelikle yorumunuz için size çok teşekkür ederim Mehmet bey.

   Sadece blog hususunda değil hayatın her alanında insanlara faydalı olacak işler yaparsak, elbet bir zaman mükafatını kat kat görürüz. İlginize teşekkür ederim.

   Saygılarımla.

 2. Profesyonel Blogger 9 Aralık 2015 at 08:41 #

  Güzel bir yazı olmuş teşekkürler.
  Bunu yalnızca otomobil olarak değerlendirmemek lazım. Maddi tüm ihtiyaçlarımızı bloglardan elde ettiğimiz gelirler ile yapıyoruz, yapabilirsiniz.
  Örneğin, Blogumdan elde ettiğim gelir ile yaza doğru motorsikletimi alabileceğim. Şuan kullandığım İphone 6’yı da blogumun geliri ile almıştım.

  Tekrar teşekkürler

  • Mustafa Onur Dikel 9 Aralık 2015 at 18:02 #

   Merhabalar Sayın Profesyonel Blogger,

   Elbette ki sadece otomobil almak gibi maddi bir kıstas ile değerlendirmek sığ bir değerlendirme olur fakat Bünyamin Bey’in blog kazancı ile otomobil aldığını bildiğim için böyle bir örneklendirme yoluna gittim. İlginize teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.

   Saygılarımla

 3. hasan şengöz 9 Aralık 2015 at 11:57 #

  otomobil blogu harika bir fikir inceledim ileri derecede reklam alınmış
  ben de telefon işiyle ilgileniyorum belki de telefon ve diğer eletronik aletler için blog açabilirim

  • Hızlı Adam 9 Aralık 2015 at 17:41 #

   İlgi alanınızla ilgili blog açmanız kesinlikle faydalı olacaktır. Yorum için teşekkür ederim

 4. Karel Santral Servisi 18 Aralık 2015 at 03:05 #

  Günümüzde Sosyal Medya, Blog, Adsense, Adwords ve E-ticaret gibi kavramları doğru bir şekilde kavrayıp, uygulanabilirse otomobilin yanına ev de rahatlıkla eklenebilir diye düşünüyorum.

  İşin özü: Sabır ve istikrar elbette.

 5. Karel Santral Servisi 1 Şubat 2016 at 17:02 #

  Blog Yazarak Otomobil alınmaz. geçin bunları Babadan kalma ek bir şeyler yoksa alınmaz arkadaş.

  • Hızlı Adam 1 Şubat 2016 at 17:43 #

   “Geçin bunları” dediğiniz için sizi ikna etme zahmetine girmeyeceğim. Web sitenizi incelediğimde neden bu şekilde düşündüğünüzü anladım. Yorum için teşekkür ederim.

 6. Karel Santral Servisi 1 Şubat 2016 at 19:04 #

  sizin incelediğiniz ve kendinizce beğenmediğiniz.. hatta kendinize diyorasanızki webmaster sizin gibi halkı kandırıp paralarını alanlara inat olarak beğenmediğiniz web sitesi emsalleri yani sektördeki web sitelerinin en önünde arama morlarında ilk sırada çıkmaktadır… kısacası kendine webmaster diyen sizlerin halkı daha fazla kandırıp paralarını sövüşleminize tek bişey derim.. ALLAH sizi bildiği gibi yapsın..

  • Hızlı Adam 3 Şubat 2016 at 12:04 #

   Madem arama motorlarında ilk sıralarda çıkıyorsunuz ve web siteniz sayesinde tatmin edici geri dönüşler alabiliyorsunuz öyleyse neden blog yazarlığından hatrı sayılır paralar kazanılabileceğine inanmıyorsunuz. Arama motorlarında yüzlerce kelimede birinci sayfada gösterim alıyorum. Bu kelimelerle ilgili arayış içinde olanlardan danışmanlık alma ihtiyacı duyanlar bana iletişim panelinden ulaşıyor ve kendilerine makul ücretler karşılığında yardımcı oluyorum. Bloğumda onlarca tanıtım makalesi var. Sağda solda bannerlar, backlinler var. Sizce hayrına mı yayınlıyorum? Bunların bir bedeli olduğunu düşünmek zor olmamalı. Ben webmaster değilim. Sitenize son tüketici gözüyle yorum yapıyorum. 10 yıl önce tasarlanıp hiç güncellenmemiş gibi görünüyor. Bu yorumu karalama değil, eleştiri olarak alırsanız faydaya çevirebilirsiniz. Ben beddua ya da dua etmeyeceğim. Şüphesiz Allah bildiği gibi yapıyordur zaten.

 7. Tevekkeli 4 Şubat 2016 at 22:24 #

  gene çenemiz yoruldu.. Züğürt olduğumuz belli

 8. otopark çizgisi 20 Mayıs 2016 at 23:13 #

  Kesinlikle söylediklerinize katılıyorum. Blog açmak hem insan gelişimi hem de iş açısından geliştirebilir bir sistem. Hele de zevk aldığınız şeyler hakkında olunca daha güzel oluyor.

 9. güvenli sürüş teknikleri 11 Temmuz 2016 at 10:49 #

  Bende bir blog yazarıyım, kısmetse isizn gibi büyüyüp bir araba almak kısmet olur, güzel ve etkili bir makale olmuş.

 10. Tolga Duman 26 Ağustos 2016 at 17:22 #

  Teşekkürler. Oldukça motive edici bir yazı. Çok iyi bildiğin konuda özellikle insanlara faydalı olmak için blogunu oluştur. Sürekli kaliteli içerikler üretmeye devam et. Fayda sunma amacından hiç şaşma. Nihayetinde blogun sana fayda sağlamak için geri dönüş yapacaktır. Mantık bu. Başarılar diliyorum.

 11. Defansif Sürüş Teknikleri 17 Mart 2017 at 11:00 #

  Çok güzel bir makale olmuş acemi insanlar bu makaleden bir çok ders çıkartır.

 12. alman arabaları 30 Kasım 2017 at 21:59 #

  tavsiyemdir alman araba markaları

 13. araba markaları 1 Mart 2018 at 17:46 #

  bende tamamen katılıyorum çok açıklayıcı bir makale olmuş elinize sağlık.

 14. Toptan Kuruyemiş 16 Mayıs 2018 at 16:44 #

  Blog yazan kişi arama motoru optimizasyonundan(SEO) anlıyor ve blogunda uyguluyorsa alabilir.

 15. Karel Santral Servisi 4 Kasım 2018 at 01:59 #

  Sektördeki diğer rakiplerimizden biri demiş ki “faydasız bu işler geçiniz” arkadaşı tanıdığım için nasıl bir kafa yapısında olduğunu biliyorum. tamamen yeniliğe kapalı örümcek kafalı zihniyetin tezahürü olmuş kendisi

 16. Karel Teknik Servis 15 Aralık 2018 at 00:51 #

  4 kasım 2018 tarihli yazısında Metro telekom beni tanıdığını yazmış. evet tanır beni, bende kendileri tanırım 🙂
  Kendilerinin kafa yapısı muhteşemdir… mesela benim sayfa linklerimi takip edip oralara sayfalarını eklemekte üzerine yoktur, çamur at izi kalsın taktiğini uygularlar ve birde şunu çok iyi yaparlar web sitelerine siber saldırı,
  ŞİMDİ BUNLAR GİBİ BÖYLE ŞEYLER YAPMAKTANSA VARSIN ÖRÜMCEK KAFALI DESİNLER BANA:!!!!!!

 17. Dynomobils 8 Mayıs 2019 at 11:11 #

  Bir söz var, 3 tane hobi bul derler, biri seni fit kılmak için, diğeri seni motive etmek için, sonuncusu da seni zengin etmek için… Araba blogları da eğer gerçekten kaliteli içerikler yayınlarsa bir çok şekilde para kazanma durumları mevcut. Hem sevdiği işi yapacak hem de para kazanacak, güzel bir ticaret… Ben gayet başarılı buldum ki, burada bu yazıya denk gelmemiz de bu başarının sebebi…

 18. TPD 16 Haziran 2019 at 02:12 #

  Öncelikle çok güzel motivasyon içerikli bir tanıtım yazısı olmuş. Tebrikler başarınızın devamını dilerim, iyi çalışmalar.

 19. Tatil Sitesi 2 Ağustos 2019 at 15:13 #

  Blog yazarak otomobil alan blog yazarları vardır muhakak. Çünkü bir tanıtım yazısı için büyük markalardan 10 bin lira alan yazarlar var.

Bir cevap yazın


Bölüyorum ama…

Bu yazı ilgini çekmiş görünüyor.
Yeni yazılarımı Instagram’da duyuruyorum.