skip to Main Content

blogger seo ayarları nasıl yapılır

SEO web sitelerin yükselmesi ve arama motorlarında ilk sıralarda yer alması için yapılan çalışmalardır. Ancak her şirket, her site için hizmet vermemektedir. Verseler bile pekte aranıldığı gibi bir fayda sağlamamaktadır. Özellikle blog siteleri için pek fazla hizmet mevcut değildir. Bu yüzden yapılması gereken bazı çalışmalar bulunmaktadır. Blog siteleri diğer web siteleri gibi aradıkları SEO çalışmalarını zorlukla bulmaktadırlar. Bunun nedenlerinden birisi de blog sitelerinde pek fazla sayfanın ya da eklentinin bulunmamasıdır. Eklentinin az olmasından dolayı farklı programlar kullanılarak, daha iyi hizmet vermeye çalışılır. Bu programların aktifleştirilmesi ve kullanıma uygun hale gelmesi gerekmektedir. Bunun içinde profesyonel kişilerinden destek alınmalıdır.

Blog oluşturduktan sonra SEO ayarlarını yapmak, aslında oldukça basittir. Bunun içi ilk olarak sitenizin erişimini herkese açık olarak değiştirmelisiniz. Bu sayede arama motorlarında yer alabileceksiniz. Ardından bloğunuza bir isim vermelisiniz. Bu isim ne kadar çok aranan bir kelime olursa ya da ne kadar dikkat çekici bir kelime olursa, kullanıcıları da o kadar fazla olacaktır. Başlık işlemini de tamamladıktan sonra gerekli olan meta açıklamayı yapmalısınız. Ayrıca girdiğiniz mega tag kodlarının aktif olması gerektiğini e unutmamalısınız. Açıklama kısmını da bitirdikten sonra, özel robot etiketlerini düzenlemeni z gerekecektir. Üstelik yazı başlığınızın blog aşlığından önce görünmesi gerektiğini de unutmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde istediğini kitleye ulaşmayacaktır. Eğer istediğiniz kitleye ulaşmak istiyorsanız bu çalışmalarında yanında Samsun reklam ajansından da faydalanabilir, sizlere sunmuş oldukları hizmetlerden yararlanabilir ve daha kullanışı bir siteye sahip olabilirsiniz.

Kurduğunuzun sitenin daha hızlı ilerlemesini ve diğer sitelerden daha çok gelişmesini istiyorsanız Samsun prodüksiyon hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Bu hizmet sayesinde sitenizi dilediğiniz gibi biçimlendirme imkanına da sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top