skip to Main Content

Göğüs Büyütme Operasyonu Sonrası

Günümüzde estetik operasyonların yaygınlaşması sonucunda neredeyse her kesimden insan estetik yaptırabilmektedir. Son dönemlerde kadınların en çok yaptırdığı estetik operasyonlar arasında meme büyütme, meme dikleştirme gibi işlemler yer almaktadır. Teknolojinin de hızlı bir şekilde gelişmesi ile operasyon sonrasında hastaların iyileşme süreleri de kısalmıştır.

Bu operasyonda meme küçültme veya diğer estetik operasyonlarda da olduğu gibi hastanın kendisi için doğru doktoru seçmesi son derece önemlidir. Hastanın seçtiği doktor operasyonun başarısını doğrudan etkilemektedir. Ameliyat öncesinde hastalar doktorlarından iyi bir şekilde bilgi alarak operasyon öncesinde ki gerginliklerini yatıştırabilirler.

Göğüs büyütme operasyonları hastaların durumuna bağlı olarak genellikle 1 – 2 saat sürmektedir. Operasyon sonrası hastalar normal odaya alınırlar ve genellikle ameliyattan bir gün sonra taburcu olurlar. Ameliyat sonrasında hastaların ilk 3 gün dinlenmesi iyileşme hızı açısından oldukça önemlidir. Hastalar operasyondan sonra işlerinden izin almalı ve ilk bir hafta iş yapmamalıdırlar. Hastaların ilk günlerde bazı şikayetleri olabilmektedir. Hastalar da ağrı çok fazla görülmese de göğüslerinde oluşan dolgunluk hissi hastaları birkaç gün boyunca rahatsız edebilmektedir. Hastalar da operasyondan sonra ki ilk iki günde şişlikler görülebilir bu şişlikler üçüncü günde azalmaya başlar ve giderek yol olur. Hastaların göğüslerinde ilk 2 – 3 hafta hassaslık oluşabilmektedir. Bu hassaslık kısa bir süre sonra geçmektedir hastalar bu süre boyunca kendilerini dışarıdan gelecek olan darbelere karşı korumalıdır. Operasyon sonrasında ki yatış pozisyonu oldukça önemlidir doktor hastayı bu konuda bilgilendirecektir. Hastalar operasyondan sonra ağır spor aktiviteleri yapmamalıdır. Operasyondan iki hafta sonra hastalar yürüyüş yapabilirler. Hastalar doktorlarının verdikleri tavsiyelere uyarak daha rahat ve hızlı bir iyileşme dönemi geçirebilirler. Bunun yanında hastaların doktorunun belirlediği aralıklarda kontrollerine gitmesi ve kontrollerini kaçırmaması da iyileşme açısından son derece önemlidir.

Daha fazla bilgi: https://www.fbm.com.tr/estetik-cerrahi/meme-buyutme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni yorumları e-posta aracılığıyla bana bildir. Ayrıca yorum yapmadan da abone olabilirsiniz.

Back To Top